Jump to content

Redmi Note 9 Pro – MIUI Stable ROM

pkonrad

Recommended Posts

• 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Jedna funkcja mi nie działa. Po wejściu do "Aktualizacji aplikacji systemowych"  w "Ustawieniach" mam monit "Nie udało się uzyskać informacji, poczekaj minutę lub dwie i spróbuj ponownie."

Próbuję od jakichś 20 minut i ciągle to samo. Restartowałem fona i bez zmian.

Jedna funkcja mi nie działa. Po wejściu do "Aktualizacji aplikacji systemowych"  w "Ustawieniach" mam monit "Nie udało się uzyskać informacji, poczekaj minutę lub dwie i spróbuj ponownie."
Próbuję od jakichś 20 minut i ciągle to samo. Restartowałem fona i bez zmian.
Tak samo jest też na innych telefonach Xiaomi. To są jakieś problemy z serwerami.

• 4 weeks later...
Ale numeracja wersji dotyczy MIUI!
Skoro dodany jest Android 11, to powinno być 12.0.5 przynajmniej.
Ale logika Xiaomi może być inna.
To nie jest wersja wydana oficjalnie dla wszystkich, tylko dla testerów Mi Pilot. Możliwe że oficjalne wydanie będzie miało spójną numeracje w stosunku do poprzednich wersji na Android 10

[mention=29619]Kacper Skrzypek[/mention]  Jeśli tak, to niezły nieporządek mają siostry w tym Archeo! ;-)
Przecież masz niżej napisane jaka wersja jest zainstalowana! To logo zmienia się po ręcznej aktualizacji apki systemowej updater do najnowszej wersji, nawet na oficjalnym ROMkie od Xiaomi.

[mention=29619]Kacper Skrzypek[/mention]  Jeśli tak, to niezły nieporządek mają siostry w tym Archeo! ;-)
Masz xiaomi.eu a nie Globala, także to nie jest problem Xiaomi tylko nasz.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

A możesz zerknąć na funkcję "Co nowego? po kliknięciu na wersję MIUI? 

To, że dodali Androida 11 rozumiem, ale chciałbym wiedzieć co to wnosi?! Jakie funkcje dodano?

3 minuty temu, WD40 napisał:

A możesz zerknąć na funkcję "Co nowego? po kliknięciu na wersję MIUI? 

[System]
Stable MIUI based on Android 11

[Xiaomi Cloud]
New: Location info can be now reported automatically before the device is powered off

Czyli nic co wpływało by na lepsze działanie smartfona.

Zero informacji o wpływie na wydajność i żywotność baterii.

To może lepiej zignorować tę aktualizację? Dla samej "numeracji" nie warto.

Na Xiaomi EU aktualizacja Androida 11 doprowadziła u mnie do "nieużywalności" fona. Dlatego obawiam się czy na stocku nie będzie powtórki.

Domyślam się, że gdyby dodano jakąś funkcję której nie było w poprzednim ROM-ie to by napisali.

W Xiaomi EU rozumiem brak opisu. To portowana chińska wersja. Ale w stockowym update powinno już to być.

Porównując do informacji o aktualizacjach u innych producentów (Samsung, Apple, LG, Realme, Huawei) Xiaomi w zasadzie nie pisze co ma działać lepiej, co naprawione, co dodatkowego się pojawiło.

Dnia 2.06.2021 o 22:17, pionier123 napisał:

Właśnie się dzisiaj pojawiło.
Ta numeracja jest naprawdę dziwna3022d27f17278d4f4c5904a762685ad5.jpg

Pytanie laika, kiedy będzie dostępne dla wszystkich?

Seria Google Pixel ma dostać Androida 12 w sierpniu. Nie liczyłbym na to, że Xiaomi da nam do tego czasu MIUI 12.5 z Androidem 11. Ich strategia biznesowa to wypuszczanie jak największej ilości modeli smartfonów a nie rozwijanie i aktualizacja oprogramowania do sprzedanych już urządzeń. Zwłaszcza urządzeń powoli wycofywanych ze sprzedaży.

43 minuty temu, WD40 napisał:

Seria Google Pixel ma dostać Androida 12 w sierpniu.

Trzeba będzie następnym razem pomyśleć o Pikselu, sam planuję tak zrobić :).

Jak długo Xiaomi tak sensownie wspiera modele pokroju naszego RN9P?

Mam też Redmi 5 Plusa, który wyszedł początkiem 2018 i jakiekolwiek aktualizacje dla niego ustały już pod koniec 2019 wraz z MIUI11.

Edited by Direct