Skocz do zawartości

Redmi Note 9 Pro – MIUI Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=29619]Kacper Skrzypek[/mention]  Jeśli tak, to niezły nieporządek mają siostry w tym Archeo! ;-)
Przecież masz niżej napisane jaka wersja jest zainstalowana! To logo zmienia się po ręcznej aktualizacji apki systemowej updater do najnowszej wersji, nawet na oficjalnym ROMkie od Xiaomi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, WD40 napisał:

A możesz zerknąć na funkcję "Co nowego? po kliknięciu na wersję MIUI? 

[System]
Stable MIUI based on Android 11

[Xiaomi Cloud]
New: Location info can be now reported automatically before the device is powered off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, WD40 napisał:

Seria Google Pixel ma dostać Androida 12 w sierpniu.

Trzeba będzie następnym razem pomyśleć o Pikselu, sam planuję tak zrobić :).

Jak długo Xiaomi tak sensownie wspiera modele pokroju naszego RN9P?

Mam też Redmi 5 Plusa, który wyszedł początkiem 2018 i jakiekolwiek aktualizacje dla niego ustały już pod koniec 2019 wraz z MIUI11.

Edytowane przez Direct
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WD40 Mój Redmi 5 Plus na stockowym MIUI11 (które dostał niejako na odchodne wraz z Andkiem 8) służy mi od stycznia jako służbowy i choć demonem prędkości nie jest, a 3-letnia bateria też już najlepsze czasy ma za sobą, to do rozmów/SMS jeszcze daje radę.

Zobaczymy, co i kiedy Xiaomi pocznie z RN9P. Jeśli go w pewnym momencie uwalą, to poszukam czegoś innego, pewnie już nie od Xiaomi. I choć miałem 4 sztuki różnych Redmi, to nigdy jeden po drugim, więc zachowam swoją tradycję skakania po markach :). Planuję albo Pixela, albo iPhone SE 2020, ale finalnie kupię pewnie coś zupełnie innego :D.

Edytowane przez Direct
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WD40

Na pewno mam Global, dokładnie Global EEA. Jestem na forum od 2016 roku, wiem co nieco o rodzajach softu Xiaomi :).

Na A11 mi jakoś szczególnie nie zależy, gdyż wiem, że oprawiony w MIUI sam z siebie za wiele nie wniesie.

Edytowane przez Direct
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, widzę już kilka różnic.

Ikonki rozmówców np. w messengerze są kwadratowe i latają jak chcą po całym ekranie. Nie mogę ich ustawić w jedno konkretne miejsce, ale nie wiem czy to wina MIUI czy samego messengera. 

Druga zmiana to taka, że do tej pory miałem wyciszony dzwonek telefonu, ale sam telefon nie przechodził w tryb cichy. Teraz jak chcę wyciszyć dzwonek telefonu to automatycznie uruchamia się tryb cichy i pojawia się ikonka na górze. Niby nic takiego, ale to zawsze kolejna ikona.

 

Edit:

Jest jedna mega wkurzająca rzecz. Te dymki czatu z messengera co wyświetlają się nad wszystkim są tak teraz skonstruowane, że klawiatura na ekranie zasłania pole w którym wpisujemy tekst i przycisk "wyślij" :mad: Sprawdzałem i to nie jest wina messengera tylko wymysł systemowy.

Edytowane przez LeBomB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@noisxy nie wiem, przed ostatnią aktualizacją tak nie miałem tylko dymki messengera były normalne, okrągłe i można je było rozmieścić jakoś. Teraz je wyłączyłem, bo jak chciałem zamknąć przeciągając w dół to zamiast zamknąć to ustawił mi dymek w dolnej krawędzi ekranu pod przyciskami nawigacyjnymi i nie da rady tego przesunąć wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, WD40 napisał:
Nie ten sam, bo tego zwykły user nie będzie mógł zainstalować.
Kolejny soft może mieć ten sam numer, ale zupełnie inne właściwości. Choćby dostępność dla osób z poza betatestu.

Nie masz racji. Jest tak jak pisze @zoltan78
Jeśli ROM udostępniony najpierw dla testerów Mi Pilot zawierałby jakieś duże błędy, wtedy publicznie zostanie udostępniona inna wresja z innym numerem kompilacji. Generalnie w 95% przypadków będzie to dokładnie ten sam ROM 1 do 1.

A tak BTW to ten ROM powinien być już dostępny dla wszystkich. Jak tel nie widzi aktualizacji OTA, powinno się już dać normalnie zainstalować z pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zakładasz, że będzie to ten sam plik?
Że nie zmieni się CRC?
Gdyby tak było to wystarczyło by teraz pobrać i zainstalować np.za tydzień.
Wiadomo, że w Androidzie 11 jest błąd z dymkami Messengera. Wprowadzą ROM ze świadomością niedoróbki.
Dokładnie, możesz pobrać i zainstalować choćby teraz, lub za tydzień czy kiedy tam chcesz. ROM już powiniwn być dostępny dla wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, WD40 napisał:

Czyli zakładasz, że będzie to ten sam plik?

Że nie zmieni się CRC?

Gdyby tak było to wystarczyło by teraz pobrać i zainstalować np.za tydzień.

Wiadomo, że w Androidzie 11 jest błąd z dymkami Messengera. Wprowadzą ROM ze świadomością niedoróbki.

CRC jest ustawione, aby pobrać lub zainstalować rom, Twoje ID musi znajdować się na liście beta testerów i to tyle. Sam rom na pewno nie będzie zmieniony. Po prostu po okresie testów zdejmą kaganiec i będzie dostępny dla wszystkich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zakładasz, że będzie to ten sam plik?
Że nie zmieni się CRC?
Gdyby tak było to wystarczyło by teraz pobrać i zainstalować np.za tydzień.

https://miuipolska.pl/forum/topic/50485-poco-f2-pro-redmi-k30-pro-miui-stable-rom/?do=findComment&comment=602169 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem sobie dziś rano po 7:00 region na Szwajcarię i wyszukało aktualizację do Androida 11 i MIUI 12.0.1, wersji MIUI 12.5 na razie brak.

Wizualnie za wiele się nie zmieniło, poza czcionką zegara na ekranie blokady i w centrum powiadomień. W ustawieniach niektóre opcje są teraz w innym miejscu, np. gesty pełnoekranowe. Z minusów owe gesty straciły nieco na płynności, animacje podczas wykonywania gestów leciutko klatkują. Po włączeniu klasycznych przycisków u dołu klatkowanie znika zupełnie i robi się płynnie jak dawniej.

Mam Global EEA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem więcej czasu i zrobiłem reset do fabrycznych, żeby zobaczyć, czy mikroprzycięcia przy włączonych gestach znikną. I zniknęły. Kolejny raz sprawdza się stara zasada, że nowy Android = konieczny reset. Także gdy dostaniecie jedenastkę i pojawią mikrolagi, warto zresetować, bo pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj też przestawiłem się na Szwajcarię i zassałem update'a do 11stki. Zauważyłem lagi ogólnie jeśli chodzi o działanie telefonu.

Już chciałem wrzucać poprzednią wersję ROMu na 10tce ale chyba spróbuję też zrobić mu reset. Akurat mam trochę wolnego czasu. Jeśli nie pomoże to wracam na poprzednią wersję i już nie bawię się z najnowszymi wydaniami póki nie ogarną wszystkiego jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
24 minuty temu, lgumo01 napisał:

Jak to zainstalować? OTA na 12.01 nie idzie. To jest rom tylko dla tych co biorą udział w testach?

Redmi Note 9 Pro
 

Wersje Mi Pilot są tylko dla wybranych testerów, na podstawie ich numeru IMEI telefonu. (Mogę się mylić, niech mnie ktoś poprawi jak się mylę.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...