Jump to content

Build.prop - autoprzywracanie pliku?

efazeti
 Share

Recommended Posts

Witam. Zauważyłem takie zjawisko. Chcę sobie wprowadzić zmiany w pliku buildprop (modyfikacja istniejących wartości i dodanie nowych wpisów). Otwieram w/w plik, robię co trzeba, zapisuje, zamykam, jeszcze raz otwieram dla sprawdzenia - jest ok. Robię restart i bam - plik jest przywrócony do stanu fabrycznego. Dlaczego tak się dzieje? Sprawdzałem kilka menedżerów plików i kilka edytorów tekstowych.

Obecnie mam najnowsze miui beta ale na wersji z marca też tak było.

Też mam to samo i nie mogę sobie z tym problemem poradzić, mam redmi 8, oczywiście zrootowany, ale przy próbie edycji pliku systemowego xml (chciałem zwiększyć czułość mikrofonu) czy buildprop, nie zapisuje nowych wartości i po restarcie dalej są poprzednie.Nie mogę też utworzyć żadnego nowego folderu. Przypuszczam że wina leży w  Magisku i jego roocie, w Redmi 3s który kiedyś miałem dało się zmienić te ustawienia bez problemu przez Root Browser. 

35 minut temu, Orjon napisał:

Jak masz roota to możesz zmienić propy setpropem w terminalu. Robisz to samo, a działa nawet po aktualizacji (dopóki nie zrobisz czyszczenia danych).

Te które są w folderze vendor też się tak da edytować?