Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Skaner linii papilarnych przestał działać


piotr469

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystałem z xiaomi eu z MIUI 11 i instalowałem ostatni ROM z MIUI 12, ale telefon wpadł w bootloop.
Zrobiłem format data i wipe cache, dalvik i data.
System wstał, telefon jest podpięty pod konto xiaomi, więc wpisuje hasło Wi-Fi i hasło konta Xiaomi, przechodzę dalej i jest ekran dodawania hasła.
Mogę wpisać wzór, pin czy hasło, ale później jest jeszcze ekran dodawania odcisku palca.
Czytnik się podświetla i działa prawidłowo, ale konfigurator jakby nie zapisuje tego odczytu. Bez tego kroku nie mogę przejść dalej, a nie widzę możliwości żeby to pominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon wstał do pulpitu - zainstalowałem MIUI 11, zrobiłem wstępną konfigurację (która się różni od tej w MIUI 12) i zaktualizowałem do MIUI 12.

Problemem stał się czytnik linii papilarnych, który wciąż nie działa. Podświetla się po dotknięciu, ale nie da się dodać odcisku palca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • piotr469 zmienił(a) tytuł na [ROZWIĄZANE] Skaner linii papilarnych przestał działać

Udało mi się rozwiązać problem z niedziałającym czytnikiem palca.
Flashowałem różne TWRP po czym instalowałem ROM MIUI i instalacja przebiegała pomyślnie ale w każdym TWRP telefon stawał na logo i wpadał w bootloop do recovery lub logo. System nie wstał ani raz.
Zamiast TWRP wgrywałem też recovery OrangeFox i z niego instalowałem system. Pokazywał się błąd 

Spoiler

E: TWFunc::Unpack_Image: Command failed 'GetFileHeaderMagic(/tmp/orangefox/split_img/boot.img-ramdisk.gz)'
E: Deactivation_process: Unable to unpack boot image

ale mimo to system się normalnie bootował i działał, tyle że bez czytnika linii papilarnych. (testowane na miui 11, 12 i lineage OS)

 

Skoro nic nie przynosiło rezultatu to stwierdziłem, że zainstaluję z powrotem global stable.
Pobrałem odpowiedni ROM fastboot z xiaomifirmwareupdater.com i za pomocą MiFlash zainstalowałem globala.
Zaznaczyłem w opcjach "clean all" zamiast "clean all and lock" bo nie chciałem z powrotem blokować bootloadera. 
W trakcie flashowania ROMu pokazał mi się błąd (w załączniku), ale ostatecznie pomimo błędu, system się uruchomił i czytnik działa prawidłowo.

I jakby ktoś się zastanawiał czy jak zadziałał czytnik na globalu to czy zadziała znowu na xiaomi.eu:
- przy TWRP system dalej się nie bootuje
- przy Orange Fox system bootuje, ale czytnik nie działa
 

Może komuś to pomoże. Myślę, że temat można zamknąć.

PS. jeśli któryś z modów wie co mogło powodować ww. błędy, chętnie zasięgnę opinii

mi9.PNG

Edytowane przez piotr469
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...