Skocz do zawartości

Losowe przenoszenie bazy i gubienie się na mapie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam wersję europejską (z Mi-Home.pl) z wersją softu 3.5.3_0017. Przy pierwszym odkurzaniu z mopowaniem zrobił sobie dokładną mapę mieszkania. Podzieliłem je na strefy:

Pełna mapa i pełne czyszczenie

 

 Co około drugie sprzątanie jest z nim problem. Raz przejedzie całe mieszkanie bez problemu, innym razem zgubi się. Najczęściej dzieje się to w pokoju oznaczonym Zosia. Pokój za każdym razem ma identyczny układ, kompletnie nic się w nim nie zmienia:

Gubienie się w pokoju "Zosia" i zakończenie sprzątania z błędem niemożliwości powrotu do stacji.

 

Kiedy po zatrzymaniu odkurzacza próbuję wystartować czyszczenie od początku zaczynają się coraz większe problemy z mapą:

Problemy z mapą - dziwne nakładanie na siebie

 

Zatrzymuję tę farsę i przenoszę odkurzacz do bazy (która na pierwszymi drugim zdjęciu jest w poprawnym miejscu). Startuję czyszczenie od nowa. Odkurzacz "myśli", że jest w kuchni, a w rzeczywistości jeździ po sypialni:

Jest w sypialni, teleportował sobie bazę do kuchni...

 

W porównaniu do Mi Vacuum Cleaner pierwszej generacji (z laserem) ten jest beznadziejny. Pierwsza generacja miała problem raz na 50 czyszczeń (i głównie z powodu np. wciągniętego kabla - moja wina). Ten przestawia sobie losowo bazę bez powodu. Pojęcia nie mam dlaczego tak się dzieje, ale sporządzanie co drugie odkurzanie z mopowaniem mapy to jakieś nieporozumienie. Nie można go włączyć i wyjść z dzieckiem na spacer, bo prawdopodobnie coś pójdzie nie tak i trzeba będzie go prowadzić "za rączkę". Co ciekawe, z odkurzaniem problemy występują znacznie rzadziej.

  1. Czy ktoś miał podobne problemy i je rozwiązał?
  2. Czy da się jakoś przestawić na mapie bazę?
  3. Wysyłać ten złom na gwarancję czy czekać na aktualizację od majfrendów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czasami podobny problem, gdzie robot się gubi i myśli, ze jest w innym pomieszczeniu. Tak się dzieje, gdy sprząta pomieszczenie, którego nie ma na mapie, ponieważ nie zeskanował go sobie za pierwszym razem.
Jak sobie z tym radzę? Zatrzymuję sprzątanie, przenoszę robota blisko bazy i klikam przycisk powrotu do bazy. Po chwili mapa zapisana wraca i wszystko jest okej.
Nie wiem, jak rozwiązać problem ze skanowaniem nowego pomieszczenia, bo nawet jak robot zeskanuje to pomieszczenie, to nie aktualizuje sobie mapy. Może trzeba wyłączyć opcję „zapamiętaj mapę”, aby robot zeskanował nowe pomieszczenie i dodał je do istniejącej mapy.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku robot ma zeskanowane całe mieszkanie i nie ma możliwości żeby trafił do nowego pomieszczenia.

Mój robot za pierwszym skanowaniem nie robił skanowania jednego pomieszczenia i teraz mam z nim problem, pojawia się na mapie i znika.


Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie też występował problem jak u @1947. Ostatnio jest trochę lepiej ale ogólnie rzecz biorąc jest jak mówi kolega. Nie moge liczyć na to że dam mu sprzątanie i wyjdę z domu bo co chwila wymyśla nowy problem. Albo robi nie to co zostało kliknięte. Albo zrobi kawałek czego i wróci do bazy. Generalnie jestem rozczarowany urządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem źródło problemu - niska szafka. Kiedy próbował spod niej wyjechać po mokrej już podłodze to się ślizgał i obracał. Mapa się wtedy przekręcała względem mieszkania i działy się cuda. Pomogło ustawienie ściany wirtualnej - wtedy wjeżdża i wyjeżdża spod szafki naokoło (bok jest wyższy niż front).

 

Podsumowując, nie było tam winy sprzętu czy też oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...