Jump to content

Brak filmów z Dolby Atmos w netflixie na Mibox 4K

IronCXII
 Share

Recommended Posts

Witam. Posiadam Mibox 4k i mimo posiadania najwyższego planu Netflixa, nie widzę filmów z logo Dolby Atmos. Ani nie ma możliwości wybrania takiej ścieżki dźwiękowej w filmach które na 100% mają Atmosa("Wiedźmin", "Irlandczyk"). Może mi ktoś to u siebie sprawdzić? Czy można uzyskać dźwięk Dolby Atmos z miboxa?

Edited by IronCXII

7 godzin temu, IronCXII napisał:

Czy można uzyskać dźwięk Dolby Atmos z miboxa?

Nie.

Xiaomi Mi Box 4k obsługuje maksymalnie do DD True HD/DTS HD MA

Xiaomi Mi Box S obsługuje maksymalnie do DD/DTS .

Pozdr. R.

Masz na myśli, że w Netflixie?

Może się mylę, ale to co podałeś to jest określenie jakości dźwięku , a nie konfiguracja. Zarówno DD jak i DD TrueHD mogą występować w konfiguracji np. 5.1. O ile DD jest ograniczone max do sześciu kanałów, to DD TrueHD moze występować np. jako 7.1 lub Dolby Atmos lub jeszcze w innych konfiguracjach.

Dodam, że z dysku Mibox poprawnie przekazuje dźwięk Dolby Atmos na dekoder.

Stąd moje pytanie, czy w aplikacji Netflix jest możliwe uzyskanie Dolby Atmos na Miboxie ?

Edited by IronCXII

48 minutes ago, IronCXII said:

Czy naprawdę nikt nie używa Netlixa na Miboxie i kina domowego z dekoderem DA? Nikt mi tego nie sprawdzi?

Słuchaj...zapewne większość używa, i Netflix jak najbardziej serwuje od jakiegoś czasu jakość dźwięku Dolby ATMOS ale...Nie jestem pewny, czy zdajesz sobie sprawę, że mamy pandemię i Netflix na prośbę komisarza Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego i usług zdecydował się czasowo ograniczyć jakość streamingu w Europie. Ponoć w godzinach szczytu jakość jest przycinana nawet do SD, więc raczej nie spodziewaj się materiałów z ATMOSem w tej chwili. To czasowe ograniczenie, ale jeśli chcesz sprawdzić poprawność przesyłania dźwięku do dekodera Dolby ATMOS, to przecież jest nie tylko Netflix, można to zrobić na wielu innych stronach, które oferują materiały w tym formacie. Na powrót ATMOSa  i 4K w Netflixie chyba trzeba po prostu poczekać, piszę chyba, dlatego że w tej chwili nie mam możliwości tego sprawdzić, więc opieram się na treści oświadczeń opublikowanych przez szefa Netflixa.

Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie mamy teraz czas lekkiego szaleństwa. Lecz może ktoś wcześniej sprawdzał ten problem. Bardziej chodzi mi o stwierdzenie czy Netlfix po prostu oferuje dźwięk DA na Miboxie. Być może jest faktycznie chwilowe przycięcie transferu przez tą platformę, a może jakieś sprawy licencyjne? Tego nie wiem i stąd moje pytanie. Natomiast , jak napisałem w poście wyżej, Mibox dekoduje materiały Dolby Atmos z innego źródła ( z dysku sieciowego). Chodzi mi tylko o aplikację Netflixa na Mibox

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale z tego co mi wiadomo, to MiBoxS pozwala odtwarzać 5.1 DD+ Audio, natomiast wszelkie przekazywanie dźwięku 7.1 AC3 /Dolby Atmos/TrueHD, DTS:X/HD-Master podobno tylko przez Kodi Krypton. Tak, że odpowiedź na Twoje pytanie o Netflixa brzmi NIE.

13 minut temu, Test napisał:

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale z tego co mi wiadomo, to MiBoxS pozwala odtwarzać 5.1 DD+ Audio, natomiast wszelkie przekazywanie dźwięku 7.1 AC3 /Dolby Atmos/TrueHD, DTS:X/HD-Master podobno tylko przez Kodi Krypton. Tak, że odpowiedź na Twoje pytanie o Netflixa brzmi NIE.

Chodzi ci o Mibox S? Bo moje pytanie dotyczy Mibox 4K...

Mibox S , z tego co wyczytałem w ogóle nie przekazuje dźwięku wysokiej jakości (TrueHD, itd). Jedynie podstawowe warianty dźwięku dookólnego DD i DTS. Nie jestem pewien co do DD+.

W przeciwieństwie do MIbox 4k, który to bez problemu przekazuje formaty wysokiej gęstości na zewnętrzny dekoder.

Edited by IronCXII

15 minutes ago, IronCXII said:

Chodzi ci o Mibox S? Bo moje pytanie dotyczy Mibox 4K...

[...]

No tak, ludzie ciągle mylą te urządzenia podając nazwę MiBoxa S jako 4K, czy też 4K S. Jakoś nie wiem czemu zasugerowałem się, że pytasz jednak o MiBoxaS, przepraszam. Odpowiedź dotyczyła Miboxa S, więc nie tego, o którym mowa. Nie wiem dokładnie, ale też natknąłem się gdzieś, że 4K faktycznie mógł dekodować ATMOSa, ale chyba do któregoś update firmware, gdzie pozbawili go tej możliwości kastrując go z jakiegoś elementu, który na to pozwalał. Jednak nie bierz tej odpowiedzi za miarodajną, albowiem nie posiadam Miboxa 4K i nie mogę tego potwierdzić, sory za zamieszanie w temacie o który pytałeś ;) 

Edited by Test

Dzięki za odpowiedź. Dodam tylko ,że Mibox 4K do tej pory przesyła/przekazuje sygnał Dolby Atmos poprzez Kodi. Lecz dalej nie wiem jak jest z aplikacją Netflixa.

Może ktoś się jeszcze wypowie w tej materii ...

Faktycznie, w aplikacji Netflixa niemożliwe jest uzyskanie dźwięku Dolby Atmos na Mibox 4k.

Ale poszperałem trochę po sieci i  to znalazłem, wtyczka Netflix do Kodi.

Przy tej wtyczce można uzyskać dźwięk Dolby Atmos z Netflixa na Miboxie 4K.

Powierdzone. Oczywiście trzeba mieć wykupiony abonament w Netflix aby z tego korzystać.

A ja miałem podobnie tylko HD nic więcej dobry kabel zmienił wszytko teraz jest jak powinno może warto spróbować takiego triku.

Wysłane z mojego MI 9 Transparent Edition przy użyciu Tapatalka

I jedno i drugie tv Sony kino Onkyo wszystko puszczane z Nvidia shield nie było nic ani dźwięku ani obrazu 4k po zmianie kabla wskoczyło od razu

Wysłane z mojego MI 9 Transparent Edition przy użyciu Tapatalka

To w takim razie to jest nieco inny problem.Tu stricte chodzi o uzyskanie dźwięku DA z aplikacji Netflix na MiBox 4k ( co zresztą okazało się niemożliwe bezpośrednio z oficjalnej aplikacji Netflix na Androida)

Oczywiście, że mogę. Amplituner to Denon AVR-X1500H. A głośniki do Dolby Atmos zaadoptowałem ze zbędnych suroundów( jako przednie górne). Efekt nie jest może powalający, ale Audyssey daje radę ( kalibracja amplitunera). Ogólnie efekt deszczu w próbkach Dolby Atmos ( chyba nazywa się to amaze) jest niesamowity.Niezwykle sugestywny