Recommended Posts

2051.png

• Aktualizacja do MIUI 12 – nie wymaga czyszczenia danych
  • Redmi Note 7 – wersja 20.4.27 (nie ma 20.4.30)
  • Zmiany wizualne, nowe funkcjonalności
  • Niektóre urządzenia są jeszcze budowane i będą wydane później – z wyjątkiem Mi CC9e/Redmi Note 8 (brak aktualizacji)
  • OTA z 20.3.26 nie działa, aktualizację trzeba pobrać ręcznie
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Koniec wsparcia dla niektórych modeli

Od 19 czerwca 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje MIUI w wersji rozwojowej dla modeli: Mi 6, Mi 6X, Mi Mix 2, Mi Note 3, Redmi Note 5. Więcej informacji można znaleźć w tym miejscu.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Uwaga: dla modeli z fabrycznym Androidem 10 (Redmi K30, K30 5G, MI 10/Pro) konieczna jest instalacja Magiska z poziomu TWRP „chińskiego” (LR Team) – znajduje się on w menu Advanced. Oficjalny Magisk z linka powyżej nie wspiera dynamicznych partycji (przynajmniej na ten moment) i będzie powodować uruchamianie się telefonu w trybie Fastboot!

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: link

Edited by Orjon
  • Like 6

Aparat wywalał błędy pomogło wyczyszczenie danych aplikacji, gesty nie działają w aplikacji motywy nie wiem czemu, na razie nie zauważyłem jakiś dziwnych błędów. Jak włączyć te nowe tapet dynamiczne mars ?

Gesty po restarcie działają, poziom głośności według listy bug nie działa poprawnie.

Pozdrawiam redmi k20

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy...

W telefonie (mi 6) mam powiadomienie, że jest aktualizacja do MIUI 12, ale pobieramy ręcznie. Wchodzę tu i nie ma plików dla mi 6. Co robię źle?

Kolejny problem.

Odpalam minimal adb and fastboot i po wpisaniu komendy adb sideload xiaomi.eu_multi_MI6_20.4.30_v12-9.zip. pokazuje mi się komunikat cannot read 'xiaomi.eu_multi_MI6_20.4.30_v12-9.zip'

Oczywiście wcześniej w TWRP wszedłem w Advanced > ADB Sideload i przesunąłem suwak

Bo zapewne nie masz tego pliku w katalogu w którym jesteś. To nie problem MIUI, że nie wiesz, gdzie jesteś w wierszu poleceń..

Co do super tapety - chyba 845+

1 minutę temu, Esperer napisał:

Raczej mam. Robię to nie pierwszy raz.

To nie problem ROMu tylko komputera/laptopa albo samego recovery.

• Like 1

Zaktualizowałem adb do wersji 1.4.3 i idzie (miałem 1.4.2)

Działa

Edited by Esperer

Dla MI8 EE nie działają linki:

Serwer główny - Unable to find any mirror information

Mirror - No mirrors found

Jestem zniesmaczony tą sytuacją :D;)

Edited by rock'n'rolla

Jeszcze raz ktoś się spyta o mirrory to naprawdę będą lecieć warny. My nie mamy na to wpływu, trzeba czekać aż się ogarną.

• Like 1

witam

jak powrócić do starego paska powiadomień (wyłączyć centrum funkcji)?
no chyba, że jest jakiś sposób, żeby w nowym centrum były widoczne powiadomienia.

witam
jak powrócić do starego paska powiadomień (wyłączyć centrum funkcji)?
no chyba, że jest jakiś sposób, żeby w nowym centrum były widoczne powiadomienia.

Ustawienia > Wyświetlacz > Pasek stanu > odznacz Użyj Centrum funkcji.
  • Like 1

2 minuty temu, Orjon napisał:

Ustawienia > Wyświetlacz > Pasek stanu > odznacz Użyj Centrum funkcji.

faktycznie, jest checkpoint, dzięki!
rozumiem, ze przy włączonym centrum nie da się odczytać powiadomień z poziomu paska?

Można odczytać, tylko do paska wchodzi się po lewej stronie wcięcia, a do centrum akcji po prawej.

Rozumiem że wipe system i data nie jest potrzebne? I czy działa w razie czego kopia z miui 11 ?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Wipe nie jest potrzebny. Kopii z 11 nie sprawdzałem.

Dlaczego przy logowaniu do różnych apek nie wyskakuje mi zapamiętane hasło?? Np. netflix, allegro itp

Czy można jakoś uruchomi gPay? Mam magiska ale magisk hide nie wiele zmienia

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

A działają płatności i safety net?

A działają płatności i safety net?

Ja mam tak.
Ale wyskakuje komunikat w GPay, że inna nakładka blokuje dostęp do Google pay26172b5a72a9ae921c0481b98c524df9.jpg

1 minutę temu, anonymousPL napisał:

Czy "pływające aplikacje" są dla wszystkich modeli? W Mi6 mam dalej tylko dzielony ekran

Tylko dla androida Q.

• Thanks 1

Wydaje mi się prędkość transferu WiFi wzrosła. Jak zrzucałem na poprzedniej wersji Miui backup na NAS to transfer był w granicach 30MB/s, a teraz wynosi ok 40MB/s.

U mnie czy aktualizacja czy nowa instalacja w TWRP (najnowszym) kończy się błędem: E1001: Failed to update system image. Updater process ended with ERROR: 7.

Dlaczego tak?

Szkoda, że w większości motywów AOD są chińskie krzaki :-(

W mi8 nie można zmniejszyć ani powiększyć żadnego widgetu

A mi nie chce się dodać twarz, niby jest na niebieskim pasek cały ale czekam aż będzie okej i tak mogę czekać w nieskończoność :)

poza tym dobra robota, dzięki wielkie

Można wyłączyć jakoś te animacje podczas wychodzenia z aplikacji ? Czasami zamulaja 

Gdyby ktoś chciał przejść ze stabilnej to bez format data i wipe data nie da rady. Działa poprawnie u mnie, ale tak trochę jakby animacje były za długie i sprawia wrażenie zamulonego telefonu.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Na Mi9 ogolnie ok. Lekkie scinki i niestety snap nie ma juz wymuszonego ciemnego motywu :( Tzn. ma, ale nie dziala poprawnie :(Trzeba wylaczyc ciemny motyw dla niego gdyz kolory wariuja. Poza tym sklonowanyxh apek nie ma w wyjatkach (ciemnego motywu) i czesto lista aplikacji nie laduje sie - mowa o poszczegolnych apkach.

Guest
This topic is now closed to further replies.