Skocz do zawartości

MIUI 12 20.4.30


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 260
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
2 hours ago, mondeoklub said:

Wie ktoś jak wyłączyć to durne liczenie kroków?

Najlepiej całą tą aplikację "Zdrowie".

Durne czy nie, wyłączyć da się w samej aplikacji, zresztą wszystko inne w niej również. Nie do końca wiadomo, czy liczenie kroków zostanie wyłączone, bo to robi sensor, ale w każdym razie aplikacja go nie pokazuje. Wyłączyć można również ją samą w zarządzaniu aplikacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdy dostawałem powiadomienie na zablokowanym ekranie mogłem je przeciągnąć w prawo żeby usunąć albo stuknąć dwa razy żeby odblokować (przez bluetootha za pomocą mibanda) i otworzyć bezpośrednio daną aplikacje z której dostałem powiadomienie. Teraz usuwanie nie działa i wystarczy że raz stuknę i od razu telefon się odblokowuje. Da radę wrócić do takich ustawień jak wcześniej czy to nowy feature miui12?

 

Redmi note 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Test napisał:

Durne czy nie, wyłączyć da się w samej aplikacji, zresztą wszystko inne w niej również. Nie do końca wiadomo, czy liczenie kroków zostanie wyłączone, bo to robi sensor, ale w każdym razie aplikacja go nie pokazuje. Wyłączyć można również ją samą w zarządzaniu aplikacjami.

Dzięki. Nie widziałem wczesniej tej opcji. Ja dzis przez sen zrobiłem 11 kroków wg niej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam takie zużycie baterii? Od północy do 6 rano zeszło mi 20% baterii. Aplikacja, która zużywa najwięcej baterii do "Health/Zdrowie"... Da się jakoś zaradzić by bateria nie ginęła w oczach?

Mamy 7:40 a ja mam 70%... Nic nie robiąc.

Screenshot_2020-05-06-07-38-49-369_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi9t instalacja ze strony mi-globe bez problemu , dane zachowane. Jedyny minus to mam wrażenie jakby sam soft był nieraz przymulony i się nieraz zacinał. Wstępnie to ogólnie zmiany kosmetyczne bez jakiś rewelacji.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, rfdrd87 napisał:

Kilka postów wyżej masz rozwiązanie. Wystarczy ją wyłączyć

Dzięki, wyłączyłem ja. Zobaczymy pod koniec dnia!

Bateria jest raczej zdrowa ale nie mam wszystkich danych to nie wiem jaki jest jej stan - a myślałem, że to przez nią.

Screenshot_2020-05-06-08-55-15-385_com.bsp.catchlog.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że ładowanie baterii jest takie jakby przerywane. Tzn ładuje się po kilku minutach słyszę jakby się kabel odłączył i od razu podłączył. Fizycznie z telefonem ostatnio się nic nie wydarzyło, a na MIUI11 było ok.

 

Redmi Note 7 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2020 o 20:08, Ursusc360 napisał:

O co chodzi z tymi wyblaklymi ikonami pulpitu? 

Mi9t

U mnie jest ten sam problem. Ikony sa jakby "wyblakłe". Po zmianie motywu jest tak samo. Robiłem na czysto instalację aktualizacji w Mi9. Dodatkowo (tu niemiła niespodzianka) w aplikacji Motywy nie mam dostępnych tych motywów z jakich korzystałem wcześniej. 

Znaleźliście jakieś rozwiązanie co do tych kolorów ikon?

@Lovelas1988 tak to wygląda

 

 Screenshot_2020-05-06-15-34-04-659_com_miui_home.thumb.jpg.21c8105e2c5d09758ccc8d1da428982b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamilek98 napisał:

U mnie jest ten sam problem. Ikony sa jakby "wyblakłe". Po zmianie motywu jest tak samo. Robiłem na czysto instalację aktualizacji w Mi9. Dodatkowo (tu niemiła niespodzianka) w aplikacji Motywy nie mam dostępnych tych motywów z jakich korzystałem wcześniej. 
Znaleźliście jakieś rozwiązanie co do tych kolorów ikon?
@Lovelas1988 tak to wygląda

Ale ja też mam takie. Gdzie ta wyblakłość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Android System z wynikiem 23% pochłania całą baterię... Porażka na tej wersji no ale cóż, jest to nowość, a takie same początki miało MIUI 11. Mam nadzieję, że kwestia baterii będzie poprawiona przy piątkowej aktualizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2020 o 21:52, MaxPrime napisał:

Co więcej, czemu zużycie energii pokazywane jest dopiero od 78/79%? Specjalnie naładowałem telefon do full by sprawdzić jak spisze się bateria, a tu lipa. Pokazuje mi wynik od wspomnianych wcześniej 78/79%, a telefon naładowany do 100%... SoT jest przez to przekłamany - powinno być ok. godzinki więcej...

Prawdopodobnie pokazuje tylko ostatnie 24h.

Możecie to zmienić, żeby wykres pokazywał całość użycia (od ostatniego ładowania)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kamilek98 napisał:

Znaleźliście jakieś rozwiązanie co do tych kolorów ikon?

Spróbuj wejść w schemat kolorów, zmień na inny schemat i ustaw za chwile z powrotem. U mnie to pomaga

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MaxPrime napisał:

U mnie Android System z wynikiem 23% pochłania całą baterię... Porażka na tej wersji no ale cóż, jest to nowość, a takie same początki miało MIUI 11. Mam nadzieję, że kwestia baterii będzie poprawiona przy piątkowej aktualizacji...

U mnie problem się ograniczył po włączeniu lokalizacji. Coś więc jest na rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę wycofać się z wcześniejszego optymizmu związanego ze stabilnym działaniem MIUI 12 na Mi Mix 2. Telefon muli, pojawiają się zacięcia i zawieszenia. W zaplanowanych zadaniach polegających na włączeniu przesyłu danych o określonej godzinie przesył włącza się, ale nie aktywuje się przełącznik przesyłu danych. Są tez problemy z niektórymi aplikacjami: pogoda M8 traci połączenie z internetem i wywala jej widget.Aplikacja MIUI Polska zacina się, dodatkowo nie mogę na niej pisać postów na forum. Nie wysuwa się klawiatura. Mogę co najwyżej dodać załącznik. IKO także się zawiesza. No i WhatsApp nadal nie może przywrócić historii twierdząc, że mam wyłączyć debugowanie USB i spróbować ponownie. Problemy te występują zarówno po upgrade jak też po czystej instalacji. Może ktoś z szacownych forumowiczów wie gdzie wyłączyć to debugowanie USB, albo o co chodzi z tym komunikatem od WhatsApp. W opcjach programistycznych debugowanie USB mam wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jestem zachwycony. Poza pierdołami czyli regulacją głośności, znikaniem kontaktów na kilka chwil w komunikatorach i bladymi ikonkami nie dzieje się nic złego. Wszystko działa płynnie, bateria trzyma lepiej niż w 11. Jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po początkowym zachwycie emocje opadły i na jaw wyszły małe, acz irytujące błędy. System muli niemiłosiernie - zwykłe wybudzenie z palca może trwać 5 sekund a otwarcie paska centrum funkcji i z 15. Denerwują animacje, które haczą (przy rozwijaniu pasków, przy wejściu w ostatnie aplikacje). Poza tym YT Vanced zaczął wariować. Nowe opcje miui 12 bardzo spoko - rozdzielenie powiadomień i centrum funkcji okazało się wg mnie dobrym pomysłem. Na razie jednak wracam do miui 11. W codziennym użytkowaniu sprawdza się u mnie dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi Mi Mix 2s po dłuższym czasie

Przejście bez żadnych problemów. 

Animację lekko potrafią szarpać plus telefon lubi lekko zgubić płynność przy włączonym Bluetooth (przynajmniej tak mi się wydaje) godzina mi znikła z paska stanu gdy jestem w jakieś aplikacji. Choć i tak czarny motyw kiepsko ogarnia i na ciemnym tle są czarne ikony więc jest to nieczytelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Orjon said:


U mnie muli za każdym razem, gdy zapchany jest RAM. Jego wyczyszczenie przynajmniej na jakiś czas naprawia problem..

Niestety, nawet po wyczyszczeniu ramu dalej mocne lagi przy wysuwaniu belki powiadomień, przewijaniu ekranu na asystenta (w lewo), czy odpalanie powiadomień z w/w belki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Orjon said:


U mnie muli za każdym razem, gdy zapchany jest RAM. Jego wyczyszczenie przynajmniej na jakiś czas naprawia problem..

Problemem są animacje, czasami wejscie na panel z przełącznikami lub powiadomieniami trwa kilka sekund, czasami animacje, a czasami zrobienie czegoś zmusza mnie do rebootów.. Cóż, jakoś się z tym pomęczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą system wysypał mi się ponownie na Mi6. Za pierwszym razem pomyślałem, "spoko, jednorazowy przypadek", ale niestety crash powrócił.

Objawia się on tym, że tapeta robi się ciemna, niemal czarna, belka a raczej Centrum funkcji nie wysuwa się, żadna z aplikacji nie daje się uruchomić. Co ciekawe, nie działa ekranowy wyłącznik (skrót wyłączania, wygaszania ekranu) i można go klikać dowoli. Nie działa po prostu nic. Problem rozwiązuje się tylko po restarcie urządzenia - o dziwo ta funkcja działa choć też potrafi złapać freeza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wystarczy wygasić ekran przyciskiem zasilania i włączyć ponownie? Mam takie zamrożenia (rzadko) na każdym romie (Mi 8). Od globala z zablokowanym bootloaderem po wszelakie custom romy na Androidzie 10. Nie wiem czy to coś z telefonem czy jakiś błąd w Androidzie 10. 

Na miui 12 20.04.30 miałem dopiero jeden taki przypadek. Wystarczyło wygasić i wybudzić ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mariusz.ur napisał:

A nie wystarczy wygasić ekran przyciskiem zasilania i włączyć ponownie? Mam takie zamrożenia (rzadko) na każdym romie (Mi 8). Od globala z zablokowanym bootloaderem po wszelakie custom romy na Androidzie 10. Nie wiem czy to coś z telefonem czy jakiś błąd w Androidzie 10. 

Na miui 12 20.04.30 miałem dopiero jeden taki przypadek. Wystarczyło wygasić i wybudzić ekran.

Ekran wygaszałem z 10 razy i zero reakcji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...