Skocz do zawartości

MIUI 12 20.4.30


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

K20 Pro 

Jak na razie brak jakiś poważnych problemów, nowe miui robi wrażenie nie powiem i w końcu się naprawiła bateria. Czasami zdarzają się przycięcia animacji, gesty naprawiły się po ponownym uruchomieniu, nagrywanie ekranu też się zepsuło ale po resecie wróciło do normy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mi 9 SE

-Po wejściu w ustawienia ciemnego motywu dla aplikacji trzecich - wywala aplikacje

-Po włączeniu Trybu Lite - wywala aplikacje

-Po wejściu w ustawienia sieci i ręcznym wybieraniu operatora po chwili wyskakuje "Panel sterowania nie odpowiada" można wybrać Zamknij lub Czekaj - mimo że wszystko działa więc chyba nie powinno to wyskakiwać

-Nie mogę aktywować konta Xiaomi "Nie udało się wysłać wiadomości aktywacyjnej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden problem. 

-Asystent Google aktywowany z przycisku SI ma różne funkcje zależne od sposobu aktywacji. 

Naciśnięcie: Otwiera Google Discover

Przytrzymanie: Otwiera tryb głosowy Asystenta Google

Nie da się tego rozdzielić żeby można było wybierać między naciśnięciem a przytrzymaniem? Tak jak to było w starszych wersjach jako funkcja "Talk to Google Assistant" 

-JASNOŚĆ AUTOMATYCZNA nie działa w przypadku zmniejszania jasności, reaguje na zwiększenie natężenie światła ale nie powraca w przypadku ciemnego otoczenia. 

- AOD mimo zaznaczenia podświetlenia 10s. po dotknięciu, jest włączony na stałe.

- Przycisk wyboru działania AOD jako ""Wyświetlanie" po dotknięciu jest na stałe podświetlony.

- Naciśnięcie przycisku blokady ekranu reaguje na stan narastający przycisku zamiast opadający tak jak we wcześniejszych wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Sebeek napisał:

Mi 9 SE

-Po wejściu w ustawienia ciemnego motywu dla aplikacji trzecich - wywala aplikacje

-Po włączeniu Trybu Lite - wywala aplikacje

Log or didn't happen. W przypadku trybu lite nie musisz ale ten pierwszy przypadek tak, bo nie wywala mi.

21 minut temu, Sebeek napisał:

Po wejściu w ustawienia sieci i ręcznym wybieraniu operatora po chwili wyskakuje "Panel sterowania nie odpowiada" można wybrać Zamknij lub Czekaj - mimo że wszystko działa więc chyba nie powinno to wyskakiwać

Nie mam nic takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, rom się chyba źle zainstalował, już nic nie działa xD

Jest tak jakby nie było pamięci po wejściu w aplikacje Pliki nic nie ma tylko info "Folder jest pusty", w galerii nie wyświetlają się zdjęcia tylko puste kwadraciki bez ich zawartości, przy próbie zrobienia screenshot'a wyskakuje informacja "Brak miejsca na nowe zrzuty ekranu" i pojawia się to małe okienko po zrobieniu screena w górnym prawym rogu ale jak tylko je chce przesunąć aby go się pozbyć to interfejs się zawiesza i okienko "Interfejs nie odpowiada".

Nie wiem czy rzeczywiście takie błędny są wiec instaluje jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi K20 / Mi9T

ROM bardzo przyjemny aczkolwiek jest kilka mankamentów, który było by miło jakby dostały fix'a.

• Ścinki animacji systemowych, najczęściej przy wracaniu do głównego pulpitu bądź ściąganiu belki. Ale to zauważyłem, że na wielu urządzeniach się tak dzieje.

• Miło by było jakby wymuszanie ciemnego trybu w aplikacjach domyślnie było wyłączone, a użytkownik mógłby dopiero w poszczególnych aplikacjach go włączyć. Często bardzo psuje wygląd całej aplikacji (odwrócone kolory czcionek, dziwne tła).

• Mam wrażenie, że powiadomienia z belki wyciąganej z lewej strony, mają dziwnie skonstruowaną formę powiadomienia, chodzi, że ikona jest albo za duża, albo jakoś tak to się gryzie. 

• Czy w przyszłości bądź już teraz będzie można zamienić miejscami cztery główne kafelki w centrum funkcji?

• Często niepoprawnie kolorowany status bar, zdarza się przy tapetach (jasnych/ciemnych), czcionka jest niewidoczna. 

Screenshot_2020-05-03-07-19-41-092_com.android.chrome.jpg

• Nigdy mi się to nie zdarzało, ale co raz częściej przy udzielaniu pozwoleń albo potwierdzaniu systemowych okien spotykam się z czymś takim.

IMG_20200503_074323.thumb.jpg.ba6dfda009bffe04a74575c8c26a9772.jpg

Yanosik ani Messenger nie ma uprawnień o wyświetlaniu się nad aplikacjami ani nic. To samo było z Google Pay przy dodawaniu karty.

• Guziki w powiadomieniach również są źle dopasowane (być może przez zmianę DPI)

IMG_20200503_091712.thumb.jpg.6f67e738e9f2cba072be633bcacf215a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=18244]Czajo[/mention] pisałem że przechodząc ze stabilnej trzeba zrobić full wipe.

Na ścinki animacji pomaga wyłączenie dolnej belki!

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 @Orjon aparat/ustawienia/wygląd menu aparatu/dźwięk są chińskie znaczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pyth napisał:

Yanosik ani Messenger nie ma uprawnień o wyświetlaniu się nad aplikacjami ani nic. To samo było z Google Pay przy dodawaniu karty.

Trzeba wyłączyć uprawnienia o wyświetlaniu się nad innymi apkami dla apki Floating windows.

2 godziny temu, pyth napisał:

Guziki w powiadomieniach również są źle dopasowane (być może przez zmianę DPI)

dpi raczej

2 godziny temu, pyth napisał:

Czy w przyszłości bądź już teraz będzie można zamienić miejscami cztery główne kafelki w centrum funkcji?

Nie wiem, watpie.

2 godziny temu, lukkop91 napisał:

aparat/ustawienia/wygląd menu aparatu/dźwięk są chińskie znaczki

Wiem, ale to już jest przetlumaczone. Wygląda na to, że Xiaomi dodało tekst prosto do grafik, nie ma jak tego zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny błąd. Nie mogę zsynchronizować i przywrócić SMS-ów z chmury. Do tego chcąc wrócić do wersji z 26 marca telefon po restarcie ciągle wchodzi w recovery. Czyściłem wszystko łącznie z pamięcią wewnętrzną i nic nie pomogło.

 

Wysłane z mojego MI CC 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

42c45d1b1e6ba71db9ed8816cf09a7b0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomasznowak

Tak samo miałem ale mi się udało w ten sposób.

- zmiana języka telefonu na angielski

- musisz aktywować poprzez "Dane" a nie wifi

- Musisz być w swojej macierzystej sieci (jak masz Play to musisz korzystać z nadajnika Play a nie np. Orange, nie możesz korzystać z Romaingu)

 

Ja zawsze po hard resecie mam problemy z tą aktywacja karty ale w ten sposób zawsze mi się udaje, najważniejszy jest punkt ostatni 

 

@mihail1

Nie wiem jak ty ale GPay działa normlanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam cały czas i po przejściu na Miui 12 działa prawidłowo.

Udało się komuś zainstalować youtube Vanced? Mi wywala cały czas błąd (wersja z rootem)

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka




Wysłane z Mi Mix 2S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest ok. Co mi nie pasuje, a było w Miui 11 to gesty, które wyłączają przyciski i odwrotnie. Mając włączone przyciski nie działają gesty. Pamiętam, że na początku w Miui 11 był ten ten sam problem, ale zespół Miui Polska ogarnął temat. Czy jest możliwość korzystania z gestów i przycisków jednocześnie? Mi6

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...