Skocz do zawartości

MIUI 12 20.4.30


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2051.png

  • Aktualizacja do MIUI 12 – nie wymaga czyszczenia danych
  • Redmi Note 7 – wersja 20.4.27 (nie ma 20.4.30)
  • Zmiany wizualne, nowe funkcjonalności
  • Niektóre urządzenia są jeszcze budowane i będą wydane później – z wyjątkiem Mi CC9e/Redmi Note 8 (brak aktualizacji)
  • OTA z 20.3.26 nie działa, aktualizację trzeba pobrać ręcznie
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Koniec wsparcia dla niektórych modeli

Od 19 czerwca 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje MIUI w wersji rozwojowej dla modeli: Mi 6, Mi 6X, Mi Mix 2, Mi Note 3, Redmi Note 5. Więcej informacji można znaleźć w tym miejscu.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Uwaga: dla modeli z fabrycznym Androidem 10 (Redmi K30, K30 5G, MI 10/Pro) konieczna jest instalacja Magiska z poziomu TWRP „chińskiego” (LR Team) – znajduje się on w menu Advanced. Oficjalny Magisk z linka powyżej nie wspiera dynamicznych partycji (przynajmniej na ten moment) i będzie powodować uruchamianie się telefonu w trybie Fastboot!

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Aparat wywalał błędy pomogło wyczyszczenie danych aplikacji, gesty nie działają w aplikacji motywy nie wiem czemu, na razie nie zauważyłem jakiś dziwnych błędów. Jak włączyć te nowe tapet dynamiczne mars ?

Gesty po restarcie działają, poziom głośności według listy bug nie działa poprawnie.

 

Pozdrawiam redmi k20

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem.

Odpalam minimal adb and fastboot i po wpisaniu komendy adb sideload xiaomi.eu_multi_MI6_20.4.30_v12-9.zip. pokazuje mi się komunikat cannot read 'xiaomi.eu_multi_MI6_20.4.30_v12-9.zip'

Oczywiście wcześniej w TWRP wszedłem w Advanced > ADB Sideload i przesunąłem suwak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nie chce się dodać twarz, niby jest na niebieskim pasek cały ale czekam aż będzie okej i tak mogę czekać w nieskończoność :)

poza tym dobra robota, dzięki wielkie

Można wyłączyć jakoś te animacje podczas wychodzenia z aplikacji ? Czasami zamulaja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał przejść ze stabilnej to bez format data i wipe data nie da rady. Działa poprawnie u mnie, ale tak trochę jakby animacje były za długie i sprawia wrażenie zamulonego telefonu.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi9 ogolnie ok. Lekkie scinki i niestety snap nie ma juz wymuszonego ciemnego motywu :( Tzn. ma, ale nie dziala poprawnie :(Trzeba wylaczyc ciemny motyw dla niego gdyz kolory wariuja. Poza tym sklonowanyxh apek nie ma w wyjatkach (ciemnego motywu) i czesto lista aplikacji nie laduje sie - mowa o poszczegolnych apkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...