Skocz do zawartości

Zmiana Romu Global EEA na Globala


mati9632

Rekomendowane odpowiedzi

W jednym i drugim ROMie są takie same, tzn. te od Google. W zasadzie to oba ROMy są identyczne. Nie zyskasz kompletnie nic, a stracisz sporo, np. aplikację Netflix, płatności zbliżeniowe Google Pay, logowanie i potwierdzanie operacji odciskiem palca w niektórych aplikacjach bankowych, itd... itp... Według mnie taka zmiana to największa głupota jaką można sobie zmajstrować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mati9632 napisał:

Dialer i aplikacja wiadomości od Googla, ciekawość :) i downgrade do Androida 9 

Jedyny rom wart zainteresowania dla Ciebie to wersja na Indonezję. Będziesz miał dialer i wiadomości z Miui i działające NFC. Global nic nie zmienia względem EEA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny rom wart zainteresowania dla Ciebie to wersja na Indonezję. Będziesz miał dialer i wiadomości z Miui i działające NFC. Global nic nie zmienia względem EEA.
Przy odblolowanym bootloader płatności nie działają. Trzeba kombinować. Zyska tylko dialer i wiadomości od Xiaomi, a reszta ograniczenień z powodu odblokowanego bootloadera pozostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pkonrad napisał:
19 minut temu, FromWP napisał:
Jedyny rom wart zainteresowania dla Ciebie to wersja na Indonezję. Będziesz miał dialer i wiadomości z Miui i działające NFC. Global nic nie zmienia względem EEA.

Przy odblolowanym bootloader płatności nie działają. Trzeba kombinować. Zyska tylko dialer i wiadomości od Xiaomi, a reszta ograniczenień z powodu odblokowanego bootloadera pozostanie.

Głowy nie dam, ale chyba na romie Indonezja można zablokować bl, bez uceglenia telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Orjon napisał:

Nie mam pojęcia... ale raczej powinno działać..

Według mnie, jeśli telefon fabrycznie wyszedł na sofcie EEA, to bootloader można zablokować tylko i wyłącznie wtedy, kiedy taki właśnie taki ROM będzie wgrany do urządzenia. Na każdym innym sofcie, nieważne czy to będzie Global, China czy Indonezja, bootloader musi pozostać odblokowany żeby nie uceglić urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pkonrad napisał:

bootloader można zablokować tylko i wyłącznie wtedy, kiedy taki właśnie taki ROM będzie wgrany do urządzenia.

Przy zmianie z EEA na global i odwrotnie na 99% można zablokować. Kilka osób tak zrobiło. Jak z Indonezją nie wiem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mati9632 napisał:

Witam, mam zamiar zmiany Romu Global EEA (Android 10, 11.0.2.0) na zwykłego Globala stąd moje pytanie czy jest to bezpieczne, tzn. jeśli odblokuje bootloader i za pomocą Mi Flasha zflashuje zwykłego Globala telefon wstanie. 

Zmiana z EEA na Globala nie wymaga odblokowania bootloadera. Można to zrobić przy użyciu XiaoMiTool. Tyle, że taka zmiana nie ma sensu. Te Romy są funkcjonalnie takie same.

Jeżeli chcesz mieć Dialer, Kontakty i SMS od Xiaomi to zmień na Rom indonezyjski.

Tu jest INSTRUKCJA

Jeżeli wybierzesz instalację ze skryptem "flash_all_lock.bat" będziesz miał zablokowany bootloader i działające płatności nfc.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie :?: czy jest możliwy downgrade Androida do 9. Dlaczego pytam, bo ściągnąłem fastboot indonezyjski i tam jest ARB ustawiony na zero a ja teraz mam ustawiony w telefonie na jeden. 

Edytowane przez mati9632
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mati9632 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie :?: czy jest możliwy downgrade Androida do 9. Dlaczego pytam, bo ściągnąłem fastboot indonezyjski i tam jest ARB ustawiony na zero a ja teraz mam ustawiony w telefonie na jeden. 

W takim przypadku raczej na pewno "uceglisz" telefon, ewentualnie ROM zostanie odrzucony. Jeżeli ARB w telefonie masz 1, to możesz użyć tylko softu z ARB 1 lub wyższym. Jeżeli użyjesz softu z wyższym ARB, to w telefonie też zostanie zmieniony na taki jak w sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawię informacje dla potomnych :-D

RN8 pro jak na razie nie mam podniesionego ANB, czy to 9 czy 10 wartość to 1. Można śmiało downgradować.

Teraz do rzeczy miałem global EEA odblokowałem bootloader, miflashem załadowałem indonezyjski rom (Android 9) z opcją blokowania bootloadera. Telefon normalne się uruchomił i działa :grin::grin::grin:, także dziękuję panowie za pomoc (pkonrad, JorGe, FromWP). 

Co do ROMu to jak na razie nie zauważyłem różnicy w działaniu względem GlobalEEA. Jak coś nie będzie działało to dam znać.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się noszę z zamiarem przejścia na Indonezję ( na EEA wkurza mnie ten googlowski dialer) i mam pytanie czy NFC działa?
I prośba, mógłbyś podrzucić linka do romu który zainstalowałeś?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mati9632 napisał:

NFC działa bez problemu (aplikacja IKO) a ROM brałem z linka wyżej post JorGe ...

Wielkie dzięki, jeszcze pytanie, którą wersję zainstalowałeś?

  • V11.0.2.0.PGGIDXM
  • V10.4.2.0.PGGIDXM

Edit, Dobra ogarnąłem, obecnie mam V11.0.3.0.PGGEUXM  więc na 11 trza lecieć.

Edytowane przez Netoper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Potrzebuje pomocy.

Mam Redmi Note 8 Pro, na którym miałem najnowszy rom global (Mi) z androidem 11.
postanowiłem zmienić rom na Indonezja, gdyż brakuje mi funkcji nagrywania rozmów.

Odblokowałem bootloader zgodnie z instrukcjami, zainstalowałem nowy rom i zaznaczyłem zeby

ponownie zablokowało bootloader, żebym miał działające płatności Google Pay.

Wszystko poszło dobrze. Telefon się uruchomił, nagrywanie rozmów działa.

Jednak zauważyłem, że nie mam ustawień odnośnie NFC.

Zacząłem badać sprawę i okazało się, że przez pomyłkę wgrałem rom India, a nie Indonezja, w którym

NFC nie działa. Postanowiłem ponownie wgrać tym razem już właściwy rom, ale nie mogę odblokować bootloadera.

W Mi Unlock Tool dostaję komunikat "please add your account in miui settings developer options mi unlock status"

Zrobiłem już wszystko co znalazłem w internecie. Wylogowałem się na telefonie i ponownie zalogowałem do mojego

konta Xiaomi na połączeniu komórkowym. Włączyłem w ustawieniach programisty opcje odblokowania bootloadera i

powiązałem urządzenie z kontem w opcji stanu odblokowania Mi.

Co jeszcze mogę zrobić, żeby odblokować ponownie bootloader?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Myślę, że coś jest nie tak ze zgodą na odblokowanie bootloadera. Na oryginalnym romie dostałem zgodę i po określonym czasie nie było problemu z jego odblokowaniem.

Teraz musi go jakoś inaczej widzieć po zmianie romu i nie chce się bootloader odblokować. Jak wchodzę na stronę miui.com/unlock i kliknę w - unlock now, to nie dostaję żadnego komunikatu tylko od razu pojawia się możliwość ściągnięcia programu Mi Unlock.

 

Zastanawiam się, czy nie spróbować usunąć urządzenia z mojego konta, a potem dodać je ponownie.

Może wtedy będzie go widzieć dobrze i pozwoli na ponowne odblokowanie bootloadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Usunięcie urządzenia nic nie dało. Dopiero po usunięciu telefonu na starym koncie, założeniu nowego konta i dodaniu do niego telefonu, w mi unlock dostałem informację, żeby czekać 168 godzin. Mam nadzieję, że za tydzień odblokowanie bootloadera pójdzie już bez problemów i będę mógł wgrać rom który chcę.

Po upływie 168 godzin, odblokowanie bootloadera, a następnie instalacja ROMu Indonezyjskiego przeprowadzona bez problemów i zakończona sukcesem.

Edytowane przez zuku1786
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry.

Czy po aktualizacji do Miui 12.5,dokładnie 12.5.2 Global mogę cofnąć system do Miui 12 ,wersja na Indonesię,12.0.4.0 Global?

Wersja 12.5 Miui doprowadza mnie do szału jeśli chodzi o baterię,raz 5 godzin SOT,pożniej 9.I to an Wifi.

Do tej pory używałem Redmi Note 5 Pro.Tam nie było problemów z rootem i  wgraniem TWRP. Z 8pro jestem od miesiąca.Naczytałem się o możliwosci  uceglenia  fona poprzez ARB.Chcę tylko wgrać 12stkę i zablokować bootloader.

Czy downgrade do niższej wersji nie niesie w tym modelu takiego niebezpieczeństwa?

A do tego jeszcze dialer Google i brak nagrywania rozmów.....

Z góry śliczne dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Mam do Was pytanie, chce wgrać ROM EEA na globala, czy jak odblokuje bootloader  dam rade to zrobić z poziomu aktualizacji w telefonie czy muszę użyć np. miflash. Zależy mi na zmianie ROMu ale bez utraty danych, ustawień itp.

Czy jest możliwość zablokowania bootloadera bez resetowania telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Nie rozumiem czemu Indonezja jest taka super. Tylko przez dialer? Przecież można zmienić dialer na każdym ROMie, np. na Truecaller. Mógłby ktoś podesłać inne różnice między Globalem, EEA a Indonezją? Ogólnie różnice we wszystkich telefonach, nie tylko w sofcie dla RN8Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...