Skocz do zawartości

Single SIM to jednak dual SIM?


bolerro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie. 

Zakupiłem MI 10 na promocji Cyber Monday i miałem zamiar przesiąść się z MI 8 (jestem zmuszony do przesiadki - siadł ekran). MI 8 był na sofcie Global i dotychczas nie bawiłem się z softem MIUI Polska. Ponieważ Dual Sim to dla mnie "must have" jestem zmuszony do przejścia na soft xiaomi.eu. Jednak jak czytam wątki na forum to stwierdzam, że popełniłem ogromny błąd kupując MI 10, bo nie widzę softu, który by chodził dobrze. Mam nadzieję, że to tylko moje odczucie i na forum wypowiadają się tylko ci co mają problemy, a zadowoleni użytkownicy siedzą cicho.

Jak to jest rzeczywiście z tym softem xiaomi.eu? Czy wszyscy mają z nim problemy, czy też to tylko wyjątki? Jaką wersję softu polecicie by telefon działał bez problemu.

 

Jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie - mnie ten temat wydawał się najopowiedniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. 
Zakupiłem MI 10 na promocji Cyber Monday i miałem zamiar przesiąść się z MI 8 (jestem zmuszony do przesiadki - siadł ekran). MI 8 był na sofcie Global i dotychczas nie bawiłem się z softem MIUI Polska. Ponieważ Dual Sim to dla mnie "must have" jestem zmuszony do przejścia na soft xiaomi.eu. Jednak jak czytam wątki na forum to stwierdzam, że popełniłem ogromny błąd kupując MI 10, bo nie widzę softu, który by chodził dobrze. Mam nadzieję, że to tylko moje odczucie i na forum wypowiadają się tylko ci co mają problemy, a zadowoleni użytkownicy siedzą cicho.
Jak to jest rzeczywiście z tym softem xiaomi.eu? Czy wszyscy mają z nim problemy, czy też to tylko wyjątki? Jaką wersję softu polecicie by telefon działał bez problemu.
 
Jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie - mnie ten temat wydawał się najopowiedniejszy.
Siedzę na sofcie androida 10 wersja 12.0.8 uważam że jest stabilna. Nic się nie sypie. Dual SIM działa. Klonowanie aplikacji działa. Jedyny problem który zauważyłem to że nie działa aplikacja McDonald prawdopodobnie bo telefon jest odblokowany.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@badus potwierdzam wypowiedzi wyżej. Ostatni dobry xiaomi.eu to ten oparty na andku 10 czyli 12.0.8. Jako, że żona nie korzysta z duala to wróciłem z andka 11 (dramat) na oficjalnego EEA i jest już wszsystko stabilnie (początkowe EEA miały też mnóstwo błędów). Jeżeli chcesz to rom indonezja albo indie (nie wiem który dokładnie) ma dual sima z oficjalnych. Któryś można wgrać i zablokować bootloader. Nie ma nigdzie jednoznacznie napisanego tylko wyrywki. Jak ktoś ma pewnośc to może podzielić się informacjami PEWNYMI i napisać

Przykład:

Indonezja - aplikacje xiaomi - dual sim - można blokować bootloader na EEA (to przykład)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką wersję softu polecicie by telefon działał bez problemu.

ROM na Indie ma dual SIM, ale musiałbyś wrzucić Magisk jeśli chcesz Google Play. W xiaomi.eu nie ma co się bawić. Ostatnimi czasy same z nim problemy, co widać po ilości ludzi siedzących na starszych odsłonach.

 

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowałem bootloader i zainstalowałem Miui.eu w wersji 12.0.8. Uzyskałem DualSim jednak nie działa mi Google Pay (oraz aplikacja Pepper,  a także opisywany w innym wątku McDonald). Komunikat "nie możesz użyć tego telefonu do płacenia w sklepach. Być może został on zrootowany lub zmodyfikowany w inny sposób". Co zrobiłem źle i jak to mogę naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odblokowany bootloader i być może zainstalowałeś magisk, jesli masz magisk to ukryj w nim aplikacje mcdonalds i google pay i sklep play. Jesli nie masz to zainstaluj i ukryj dodatkowo w opcjach masz możliwość zmiany nazwy magisk na inną by mc donalds nie wykrywał roota. 

Jeśli google pay dalej nie zadziała to to musisz poszukać na forum jakie moduły do magisk mogą naprawić Pay. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak to z tym indonezyjskim romem? Kilka postów wcześniej [mention=37698]AdrianJarocin[/mention] napisał, że w nim nie ma DualSim, tylko w indyjskim (z błędami, dodatkowo wycofanym).
Mój błąd, poprawiłem. W Indiach dual SIM, w Indonezji aplikacje od Xiaomi.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.12.2020 o 17:48, Antyhaker napisał:

Mój błąd, poprawiłem. W Indiach dual SIM, w Indonezji aplikacje od Xiaomi.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
 

W indonezyjskim sofcie brak dual sima?

Mam go w Poco F2 Pro i wszystko śmiga.

Niestety czytnik linii papilarnych jest dość słaby, podobnie z aparatem. Brak stabilizacji od razu widać przy słabym świetle.

Próbowałem na mi 10 z softem od xiaomi.eu no problemy albo z softem albo z bootloaderem. Stable rom się sypie, rozwojowego się boje.

Muszę mieć ogarnięte nagrywanie rozmów (najszybciej jak się da) dual do maja bo wybieram się do Azji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po ujście bawić Indonezja jak eu obsługuje 2 karty , jak odblokusz fastboota to masz karty kumpel kupił redmi 6 pro albo 7 coś nacisnął i zamiast zielnej słuchawki czy tam czerwony do odbierania połączeń pokazuje mu się na górze ekranu Odbierz lub odrzuć i te wszystkie gówna mu się wyświetlają ,typu WOPR i policja za uja tego nie można usunąć bo powraca po restarcie na eu mam takie coś nie wyświetlaj kontaktów z sim1cf4ea0ecf1114d6917cea489ab0dbbb.jpg

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2021 o 20:21, yacowwy napisał:

Cześć, czy działa Wam Google Pay? Mi od kilku dni niestety nie. Telefon nie spełnia wymagań.

Soft xiaomi.eu 12.0.4

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Zainstaluj ten moduł w Magisku https://github.com/kdrag0n/safetynet-fix/releases

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja obecnie mam 12.2.5.0 Global Indie, sa apki google zamiast xiaomi, ale jest dual sim i klonowanie działa 
linki sa w dziale https://miuipolska.pl/forum/topic/49987-miui-global-rom-wersje-stabilne-dyskusja/page/10/#comments
Moja ostatnia przygoda z wygrywaniem zatrzymała się na wgrywaniu przez twrp i podpiętym pendrive do tel. 12.0.8 Czy coś się zmieniło ? Czy taka samą metodą wgrywać ten rom ?

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz obecnie rom? jak global, to przez recovery wgraj, ale jeśli jesteś na xiaomieu to musisz zrobić format data. Jesli jesteś na Global to powinien pójść normalnie bez formata, jedynie wipe cache i dalvik.

najlepiej jest zbootować recovery v1209 przez polecenie fastboot boot recovery

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz obecnie rom? jak global, to przez recovery wgraj, ale jeśli jesteś na xiaomieu to musisz zrobić format data. Jesli jesteś na Global to powinien pójść normalnie bez formata, jedynie wipe cache i dalvik.
najlepiej jest zbootować recovery v1209 przez polecenie fastboot boot recovery
 
Jestem na xiaomieu 12.0.8 android 10.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...