Skocz do zawartości

Redmi 2A


Filo301

Rekomendowane odpowiedzi

31 marca premierę miał m.in Redmi 2A!
161914to4n7ff4lhfpfo4e.png
Posiada autorski procesor Leadcore L1860C, czyli czterordzeniowy cortex A7 o prędkości 1.5GHz na każdym rdzeniu(na grafice jest napisane 4+1 cokolwiek to znaczy)wraz z Mali T628MP2.

161930keype4n0ezyu1etp.png

Całość dopełnia pamięć RAM o pojemności 1GB LPDDR3. Wbudowaną pamięć eMMC 4.5 o pojemności 8GB możemy rozszerzyć o dodatkowe 32GB za pomocą karty microSD.
163937gr5q1pk221q0ykx1.jpg

Matryca IPS ma 4.7" i rozdzielczość HD. Ma również tylny aparat 8mpx z pięcioczęściową optyką i przedni 2mpx. Bateria ma pojemność 2200mah. Telefon, na chwilę obecną obsługuje  TD-LTE więc nie ma WCDMA 900. Oczywiście dualsim st-by. Z zewnątrz jest bardzo podobny do Redmi 2.

 

Kosztuje ok. 100$, aktualnie jest promocja w związku z piątymi urodzinami Xiaomi i cena wynosi ok. 80$.

Źródło: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=98391

Co o nim sądzicie?
 

Edytowane przez Filo301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak wyjdzie ten "test" dobrze to i tak zostaną przy snapach... Xiaomi to nie samsung i myślę że jeszcze parę telefonów, na pewno z serii mi, będzie miało snapa. Możliwe że te budżetowe będą teraz posiadały leadcorey (jeśli ten ładnie wypadnie) choć i tak ciężko mi w to Uwierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snapy tez nie sa wcale tak dobre np najnowszy 810 ma duze problemy z grzaniem sie i spadkiem wydajnosci. Qualcomm nic nie moze poradzic na to, dlatego wypuszczaja nowego 815.

Moim zdaniem xiaomi dobrze robi, moze ich procesory beda dobre. Na chwile obecna nikt tego nie wie ale czas pokaze. Ja chetnie bym przetestowal redmi 2a ale jak bylaby wersja z 2gb ramu bo jeden przy miui to za malo.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 1Gb RAM to troszku mało przy MIUI. Co do Snapów... Powiedziałbym, że gdyby MediaTeki nie były takie awaryjne już dawno wygryzłyby Qualcomma...  Snapy to raczej przeciętne procesory, nawet intel Atom w Asus'ie radzi sobie niekiedy lepiej od snapów o podobnych parametrach, a telefony z nim są dużo tańsze. Nie mówię, że Xiaomi nagle zacznie produkować flagowce z LC zamiast Snapów, ale na pewno za rok, 2 może 3, odejdą od snapów jeżeli ich procesory okażą się lepsze (a na pewno są tańsze od Snapów), bo po co kupować od innych "bubel" jak można samemu zrobić coś lepszego? Samsung nie był głupi z tym porzuceniem Snapów w S6, ale zrobił 1 błąd, nie "wytestował" tych procesorów na tyle, aby wrzucić je tam bez problemów, jak widać są one mocno przeciętne i nawet MediaTek wypada dużo lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja nazwę mają dobrze dobraną :D

 

@tosshi2 Przez to, że mają procki w praktycznie każdym modelu, mają możliwość podania kodu źródłowego w krótszym czasie, ale zwróć uwagę na różnicę cenową między RedMi 2, a 2A, a jedyne czym się różnią to tak na prawdę procesor. Ile kasy Qualcomm kasuje tak na prawdę "za powietrze". Nie wiem czy chce płacić 2x tyle tylko po to, aby dostać kod źródłowy ciut szybciej, cierpliwość jeszcze nikogo nie zabiła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tosshi2 No ja mam nadzieje na kolejne telefony z prockami LC, bo są naprawdę obiecujące :)

@Piotr Zamerski Nie widziałem nigdzie wypowiedzi CEO Xiaomi na temat tego, że to ma być tylko i wyłącznie "budżetowy" telefon. Xiaomi ostatnio lubi zaskakiwać :D

2A ma być budżetowy patrząc na cenę - choć jak to na Xiaomi przystało pewnie będzie lepiej od moto e lub i pewnie g działał. A jak inne z procesorem LC będą się prezentować to czas pokaże.

REDMI NOTE LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ciekawy, owszem. Jak za takie pieniądze, nie ma co wydziwiać i oczekiwać lepszej specyfikacji.

Ale wolałbym poczekać, aż trochę ich pójdzie w świat. I będzie można wyciągnąć obiektywne/sprawdzone opinie na temat działania tego telefonu - na bądź co bądź, ciężkim, grymaśnym MIUI.

Mi2s powered by sMIUI

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój pierwszy post na forum, więc musicie wybaczyć jeśli popełnię jakieś faux pas.

 

Jestem obecnie w Chinach i chicałem kupić Hongmi 2A, ale okazuje się, że one są tylko w standardzie TD-SCDMA, czyli u Polsce 3G na nich nie działa. Ale promocja była fajna 499 RMB to naprawde mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post na forum, więc musicie wybaczyć jeśli popełnię jakieś faux pas.

 

Jestem obecnie w Chinach i chicałem kupić Hongmi 2A, ale okazuje się, że one są tylko w standardzie TD-SCDMA, czyli u Polsce 3G na nich nie działa. Ale promocja była fajna 499 RMB to naprawde mało

Xiaomi sprzedaje w chinach tylko wysyłkowo, w stacjonarnych sklepach często są podróbki.

Co do działania w PL, myślę, że będzie podobnie jak z redmi 2 2GB.

Edytowane przez Filo301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok mojego hotelu znajduje się oficjalny punkt serwisowy Xiaomi, ale sprzedają tu również telefony. Ceny są trochę wyższe niż na stronie, bo przecież muszą mieć jakiś zysk. Mój hongmi 2 kosztował tu 780 RMB zamiast 699 z oficjalnego cennika. Zakup w sklepie ma ta przewagę, że w razie czego mogę tam skorzystać z gwarancji (będę tu dłużej) Jestem pewien, że to oryginał. Niestety hongmi 2A nie jest tu dostępny.

Edytowane przez lukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Zamówiłem wczoraj dwie sztuki Redmi 2a, bo trafiłem na bardzo okazyjną cenę, jednak trochę martwią mnie obsługiwane częstotliwości sieci 3g. Sugerowałem się danymi z gsmareny, devicespecifications i kimovil gdzie podają UMTS 2100 MHz. W specyfikacji samego SoC też jest zawarte, że obsługuje WCDMA, a nawet FDD LTE, ale producent podaje jedynie: 

Band (3G): TD-SCDMA B34/39
Band (2G): GSM(B2 / B3 / B8)
Band (4G): TDD-LTE(B38 / B39 / B40 / B41: 2555-2655MHz

 

Czy ktoś go posiada u nas w kraju i może potwierdzić brak obsługi naszych standardów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...