Skocz do zawartości

Aero Działa Nawet Gdy Nie Powinno


r0bertt

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Redmi2 z 2GB RAM nazywa sie Redmi2S?

 

Czy problem nie wszystkich zakresów WCDMA to tylko problem Aero? Czy nie jest tak, że wszyscy polscy operatorzy także (gdzie nie gdzie przynajmniej) korzystają także z tej "brakującej" w specyfikacji tego tel. częstotliwości?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.aliexpress.com/item/Original-xiaomi-red-rice-Qualcomm-410-MSM8916-Quad-core-1-2Ghz-4G-LTE-phone-4-7/32264794929.html

 

Ta chyba bedzie na nasz rynke? Mam obawe tylko czy chinol nie wyśle po prostu wersji z 1 Ram

i ta wersja ma 8 G pamieci

 

B1 AND B3 VERSION:
4G:FDD-LTE(B1 / B3),TDD-LTE(B41: 2555-2575MHz)
3G:WCDMA(900 / 1900 / 2100MHz)
2G:GSM(900 / 1800MHz)
Edytowane przez panalbin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.aliexpress.com/item/Original-xiaomi-red-rice-Qualcomm-410-MSM8916-Quad-core-1-2Ghz-4G-LTE-phone-4-7/32264794929.html

Ta chyba bedzie na nasz rynke? Mam obawe tylko czy chinol nie wyśle po prostu wersji z 1 Ram

i ta wersja ma 8 G pamieci

B1 AND B3 VERSION:

4G:FDD-LTE(B1 / B3),TDD-LTE(B41: 2555-2575MHz)

3G:WCDMA(900 / 1900 / 2100MHz)

2G:GSM(900 / 1800MHz)

Proponuje jeszcze raz dokladnie przeczytac bo Chinczyk wyraznie wszystko napisal. W sprzedazy wersja B3 B7 16gb a ta nie obsluguje wcdma 900.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj pisałem wiadomość do HongKong Goldway i dostałem odpowiedz

HI ,the redmi2 2gb ram has only the china mobile version.
4G
TDD-LTE(B38 / B39 / B40 / B41: 2555-2655MHz)、FDD-LTE(B3 / B7)
3G
TD-SCDMA(1900 / 2100MHz)、WCDMA(850 / 1900 / 2100MHz)
2G
GSM(900 / 1800 / 1900MHz)
It support this network. Dose it fit the network in your country?
L

Dla polski chyba tylko brak wsparcia dla WCDMA 900MHz które jest używane przez Aero2. B3 LTE działa.

A więc ta wersja u nas by się też nadała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcdma 900 na 100% jest nie tylko do areo!! Nadajniki wcdma 900 sa głownie uzywane w terenach wiejskich  w miescie sa takze ale w znacznie mniejszej liczbie bo przewaznie sa 2100. Takze jak ktos mieszka w meiscie i nie porusza sie w "głuszy" albo nie jezdzi po PL to nie zauwazy roznicy. Jesli natomiast, ktos jezdzi po PL, potrzebny mu net, albo mieszka gdzies poza aglomercja miejska, to niesety moze sie tak zdarzyć ze nie bedzie mu tu działał szybki internet mobilny czy to z play,plusa itp..

Sam się o tym przekonałem jak zakupiłem z chin  tel bez wcdma 900 a czesto jeszcze w tereny poza miejskie, tam gdzie tel z  chin z wcdma 900 działał ok to już ten drugi brak. Takze jak ktoś twierdzi ze 900 jest tylko i wylacznie dla Areo to poprostu albo nie wie, albo klamie.

 

Sytuacja dla mnie bardzo ironiczna... Bo wyżej napisałem, że nie zaryzykowałbym kupna tel. bez wcdma 900 MHz, a potem Jordnan87 mi uświadomił, że mój Mi2S, którego używam z zadowoleniem od ponad roku, nie ma wcdma 900 MHz :mrgreen: a ja do tej pory tego nie zauważyłem, ani nie odczułem (przynajmniej nie w takim stopniu, aby uznać to za problem... być może będąc na jakimś odludziu uznałem brak 3G za sytuację normalną). No cóż, wniosek jest (jak dla mnie) jasny - brak 900 MHz z pewnością nie dyskwalifikuje telefonu do użytku w PL, przynajmniej dla osób mieszkających w miastach.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wcdma 900 czyli brak obslugi areo to tak samo wyznacznik zakupu tela jak inne. Mimo, ze sam nie uzywam areo, ale mi sie akurat wcdma 900 przydaje w telefonie.

 

Brak wcdma 900 można odczuć. Jednak argument używania Aero jest śmieszny. W obecnych czasach każda sieć oferuje podstawowy pakiet danych za 5-7zł/mc. O ofertach multi (np. nju, virgin) nie wspominając...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hellhammer

Bez urazy, ale nie wypowiadaj się n/t usługi, skoro jak sam przyznajesz, nigdy z niej nie korzystałeś. Tego nie można nazwać "korzystaniem z sieci" i każdy, komu poważny dostęp do sieci jest potrzebny, nigdy nie weźmie Aero2 pod uwagę. Większość korzystających z Aero2 to ludziki, które są jeszcze na kieszonkowym rodziców. Każdy szanujący się internauta wysupła te kilkadziesiąt złotych na porządny pakiet internetowy. Cała reszta, wraz ze mną, wydzierżawiła kartę w ramach ciekawostki (mam takie hobby, jestem gadżeciarzem) i "internet" z Aero2 nigdy nie będzie tym zasadniczym. Aero2 to porażka, która musiała powstać, aby p. Solorz otrzymał interesującego go częstotliwości. Każdy kto kiedyś używał Aero2 już nigdy do tego nie wróci i będzie go waliło, czy telefon to obsłuży czy też nie. Posiedź na tym badziewiu tydzień to się przekonasz, że obsługa tego to żaden atut i wyznacznik.

Używanie Aero2 w dobrym smartfonie/tablecie obraża ten sprzęt. Ale jak ktoś ma dobry sprzęt to nie musi używać Aero2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ty się tak pucujesz arcadioush o to Aero? Korzystam z niego 1,5 roku i jakoś nie narzekam. Do przeglądania stron, puszczania filmów na youtube (oczywiście w niskiej jakości), komunikatorów wystarcza więc o co Ci chodzi i co Cię tak to boli, że ktoś z tego korzysta?

Kilka razy miałem kilkudniową awarię internetu w domu i musiałem uruchomić hotspota. Dzienny transfer na Aero wynosił 1,5-2GB. W Play mam pakiet 500MB internetu w cenie 10zł. Po przekroczeniu 500MB nalicza mi kilka zł za 100MB. Gdyby nie Aero2 po krótkim czasie poszedłbym z torbami w wyniku rachunków za internet w telefonie. A tak nie zapłaciłem ani grosza.

Widzisz. Przydaje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze masz w Play fatalną ofertę to nie sprawia, że aero jest godne uwagi. Właśnie wyobraziłem sobie ładowanie filmiku na Youtube przy prędkości 512 kbps. Ale na szczęście niedługo kończy się czas obowiązkowego świadczenia usługi aero2 i zamkną ten twór. Bo istnienie aero2 jest zapisane w umowie na częstotliwości dla Solorza. Nikomu nie zależy żeby to dobrze działało tylko po prostu miał być darmowy Internet do jakiejś tam określonej daty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc brak 900 zmniejsza ten zasięg i pogarsza odbiór w terenach wiejskich czy tylko się wam tak wydaje, bo tylko tak słyszeliście i powtarzacie plotki?

gdzie jest napisane, że Orange czy play mają internet na tej samej częstotliwości co aero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też spojrzeć na mapki, takie jak ta: http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obsluga-klienta/informacje-i-pomoc/zasieg

Widać, że w przypadku T-Mobile 3G w 900 MHz pokrywa całą Polskę (oprócz pasa przy wschodniej granicy) - czyli nigdzie w PL nie powinno być tak, że mnie w otwartym terenie zrzuca z 3G na 2G (a zdarzało mi się bo mój Mi2S nie ma 900MHz). Natomiast w przypadku 2100 MHz pokrycie wygląda jak niżej, przy czym wiadomo, że te mapki nie są w pełni wiarygodne i raczej upiększają rzeczywistość, więc pewnie tych "dziur" jest więcej i są większe.

 

2100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ma byc ponoc w kwietniu. rOberrt kilka postow wyzej pisal o tym. Co da pisanie na forum kiedy bedzie, nie wiem co mam robic i ble ble. Ciezko poczekac.

Ja czekam na konkretny link z informacją o tym kiedy taka wersja ma trafić do sprzedaży lub aż się wypowie kompetentna osoba o tym że innych wersji nie będzie.

 

To że ktoś kilka wstecz postów napisał że ktoś z Xiaomi mu odpisał że w kwietniu ma coś być, nawet nie wiadomo o co dokładnie ich zapytał.

 

Tak więc ja np czekam na konkretne informacje.

Edytowane przez jordan87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...