Skocz do zawartości

Wymóg włączenia lokalizacji w Android 10


matti

Rekomendowane odpowiedzi

Do niedawna miałem Androida 9, w którym przycisk lokalizacji nie musiał być włączony, aby aplikacje takiej jak Mapy, MiFit czy podobne działały bez problemu. Po ich włączeniu wyskakiwał tylko komunikat czy chcę zwiększyć dokładność lokalizacji poprzez włączenie GPS czy nie. Mapy Google po braku zgody pokazywały pozycję "mniej-więcej".

Po przejściu na Androida 10 już trzeba się zgodzić na włączenie lokalizacji, bo inaczej w Mapach nie pokaże pozycji "mniej-więcej". W MiFit nie wykryje opaski MiBand bez włączonej lokalizacji. Czy można jakoś zmienić ustawienia, aby działało to tak jak w Andku 9 czy jest to ficzer Andka 10 i nie da się go zmienić? W ustawieniach nie widzę opcji wyłączenia modułu GPS z pozostawioną włączoną lokalizacją ustaloną na bazie sieci komórkowej czy wifi. Można jedynie wyłączyć wspomaganie ustalania lokalizacji poprzez sieć i wifi i zostawić sam GPS.

Edytowane przez matti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FromWP napisał:

Po co Ci zgrubna niedokładna lokalizacja?

Wydaje mi się, że to jeszcze pozostałość po tym, że kiedyś GPS łapał fixa długo i zjadał dużo baterii, no i ludzie niechętnie to włączają. a tak naprawdę to jest tak jak mówisz, po co jakaś tam lokalizacja skoro można mieć dokładną.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kamillm napisał:

Wydaje mi się, że to jeszcze pozostałość po tym, że kiedyś GPS łapał fixa długo i zjadał dużo baterii

Teraz to chyba ciągle włączone wyszukiwanie WiFi więcej energii potrzebuje, dodatkowo przekazuje dane o lokalizacji i ssid sieci WiFi Googlowi. Nigdy nie wyłączam gps, nie widzę sensu takiego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, FromWP napisał:

Nie da się zmienić, ale to chyba lepiej. Po co Ci zgrubna niedokładna lokalizacja?

Właśnie nie jest mi w ogóle potrzebna dokładna, bo siedzę teraz na home office :) Poza tym najbardziej wkurzające jest to, że trzeba włączać GPS, żeby odnaleźć opaskę Mi Band - brzmi jak żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matti napisał:

Poza tym najbardziej wkurzające jest to, że trzeba włączać GPS, żeby odnaleźć opaskę Mi Band - brzmi jak żart.

Musisz z tym żyć. W drugą stronę działa bez lokalizacji. Ja zdecydowanie częściej szukam telefonu zegarkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Musisz z tym żyć. W drugą stronę działa bez lokalizacji. Ja zdecydowanie częściej szukam telefonu zegarkiem.

Chyba nie rozumiesz. Muszę włączyć lokalizację (oprócz BT), aby opaska połączyła się z telefonem. Telefon wyłącza mi się na noc i włącza rano. Jak zapomnę o lokalizacji opaska nie będzie połączona z telefonem i nie będzie informować o połączeniach czy wiadomościach. Ktoś naprawdę długo myślał, żeby utrudnić tak dobrze działającą kiedyś kwestię (wystarczył odpalony BT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, matti napisał:

 Ktoś naprawdę długo myślał, żeby utrudnić tak dobrze działającą kiedyś kwestię (wystarczył odpalony BT).

O tym że wyłączasz telefon nie pisałeś. Nie wiem jak to było wcześniej, a zmianę sposobu działania lokalizacji wprowadził Google w Androidzie 10 może już w 9. To że aplikacja której jedną z głównych funkcji jest śledzenie aktywności ruchowej potrzebuje lokalizacji jakos mnie nie dziwi. Mogła by prosić o lokalizacje w momencie uruchomienia aktywności, ale wątpię żeby to zmienili.

Ps Sprawdziłem przed chwilą i u mnie po wyłączeniu i włączeniu telefonu z wyłączoną lokalizacją Bip łączy się bez problemu z telefonem. Działa odnajdywanie telefonu. Powiadomienia też są. Aplikacja uruchamia się po zignorowaniu prośby o lokalizację. Nie tu leży problem z brakiem powiadomień i lokalizacją opaski.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Daniel99 napisał:

Od kiedy na Redmi Note 7 jest Android 10 ?

Chyba od jakiegoś czasu.

 

Screenshot_2020-04-29-19-45-40-618_com.android.settings.jpg

 

  

5 godzin temu, FromWP napisał:

O tym że wyłączasz telefon nie pisałeś. Nie wiem jak to było wcześniej, a zmianę sposobu działania lokalizacji wprowadził Google w Androidzie 10 może już w 9. To że aplikacja której jedną z głównych funkcji jest śledzenie aktywności ruchowej potrzebuje lokalizacji jakos mnie nie dziwi. Mogła by prosić o lokalizacje w momencie uruchomienia aktywności, ale wątpię żeby to zmienili.

Ps Sprawdziłem przed chwilą i u mnie po wyłączeniu i włączeniu telefonu z wyłączoną lokalizacją Bip łączy się bez problemu z telefonem. Działa odnajdywanie telefonu. Powiadomienia też są. Aplikacja uruchamia się po zignorowaniu prośby o lokalizację. Nie tu leży problem z brakiem powiadomień i lokalizacją opaski.


Dzięki za sprawdzenie. Widocznie aktualizacja coś u mnie namieszała :/ Bez lokalizacji nie połączy się z opaską. Jak już się połączy, to mogę lokalizację wyłączyć i opaska zostaje cały czas połączona, do czasu restartu telefonu.

Edytowane przez matti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2020 o 21:23, FromWP napisał:

@matti Wypróbuj Amazfita zamiast MiFita. To też oficjalna aplikacja Huami. Może będzie lepiej, a na pewno ładniej i bardziej funkcjonalnie. Odinstaluj MiFita bez odparowania opaski, w Amazfit zaloguj się kontem Mi. Wygląda na to że Amazfit działa obecnie lepiej.

Też wymaga dostępu i włączenia lokalizacji. Ale faktycznie apka ładniejsza, dzięki. Wygląda to tak jak na screenach. Jak nie mam włączonej lokalizacji to wyskakuje komunikat w apce, który kieruje do ustawień, aby włączyć opcję lokalizacji. Bez tego opaska nie połączy się z apka.

Screenshot_2020-04-30-23-08-08-213_com.huami.watch.hmwatchmanager.jpg

Screenshot_2020-04-30-23-08-16-429_com.android.settings.jpg

Edytowane przez matti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zauważyłem podobne zachowania. Do połączenia się z wifi, używam widget aplikacji wifi manager. Żeby widget pracował normalnie, musi być włączony GPS. 

A teraz dziwna sprawa z Endomondo. Wyłączę ekran i Endomondo gubi zasięg :(

Android 10 wyłącza GPS, po wyłączeniu ekranu?

Jeżeli uruchomie Endomondo, to pojawia mi się ikona, włączonego GPS. Dlaczego znika po wyjściu z Endomondo? Przecież aplikacja pracuje w tle. Podobnie jest z Yanosik i innymi aplikacjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gruniu

A masz autostart, kłódkę i wyłączone oszczędzanie miui? Do tego sprawdź uprawnienia, czy nie masz przypadkiem w zezwoleniu na lokalizację zaznaczonej opcji "tylko podczas używania".  Prawdopodobnie nie masz tego o czym pisze w 1 zdaniu, dlatego system zabija aplikacje. Włącz te funkcję dla każdej aplikacji która jest ważna i ma działać zawsze (właśnie endo, Janosik, i tym podobne)

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endomondo musi mieć włączony GPS ZAWSZE i wyłączone oszczędzanie energii. 3x to piszę :) I to google zabija aplikacje mające odstęp do GPS w tle.Poczytaj w sieci. W innej aplikacji muszę  włączyć autostart i nie zabija mi wówczas jej w tle, chociaż ma dostęp do GPS jedynie podczas używania aplikacji. Aplikacje będą mieć dostęp do GPS tylko podczas używania.  Ma to uniemożliwić szpiegowanie ... Chociaż aplikacji googla to nie dotyczy :)

A pod drugie Endomondo znika za 10 dni, to po co sobie głowę nią zawracać?

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...