Skocz do zawartości

Pogodynka z MIUI 12


QBAQ

Rekomendowane odpowiedzi

@rock'n'rolla no nie można. Na forum m.in. @Orjon zgłaszał, że zablokowano aktualizacje systemowych aplikacji bo ludziki zgłaszają błędy, które nie wynikają z winy xiaomi.eu, zatem w tej sytuacji Root konieczny i w terminalu komenda odblokowująca aktualizacje apek systemowych: setprop persist.sys.allow_sys_app_update

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, k120 napisał:
Dnia 28.04.2020 o 02:30, Test napisał:
Nadpisując systemową pogodę niestety tracimy aktualizację po lokalizacji, w której się znajdujemy. Pozostaje ręcznie aktualizować pozycję, co zakrawa na większy bezsens niż wybory podczas COVID emoji6.png

Dziwne rzeczy wypisujesz. Nic nie straciłem.

Dziwny to ty jesteś. Tu sa dziesiątki różnych modeli telefonów. To, że zainstalowałeś coś na swoim pierwszym xiaomi, kupiłeś pierwszy telefon w Chinach nie czyni cię ekspertem. Mam wrażenie, że mało widziałeś i mało wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, nie podałem modelu, acz mam w sygnaturze jaki posiadam. Ale z ciekawości sprawdźcie po aktualizacji czy dodając nową miejscowość nadal jest pod okienkiem wyszukiwania ten niebieski przycisk "Locate", jak na screenie poniżej. U mnie przycisk znika, można tylko dodać ręcznie, a podczas przemieszczania się, pogoda nie aktualizuje aktualnej lokalizacji, w której się znajduję aktualnie.

d051d5632db8fa2020a2569ec2ccb76f.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez Test
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Test napisał:

U mnie przycisk znika, można tylko dodać ręcznie

Pojawia się po zmianie regionu np na Szwajcarię. Z regionem pl brak. Po dodaniu można wrócić ze Szwajcarii do Polski i zostaje. Ale lepiej na stałe rezydować w Szwajcarii

Screenshot_2020-05-01-12-03-32-106_com_miui.weather2.thumb.jpg.a162cee660d34c10373b4e789682410f.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest cała masa różnych pogodynek, tak jak i innych programów, które są czasem o niebo lepsze niż te, które oferuje MIUI, ale... Mój post dotyczył tej akurat systemowej i akurat w tym wypadku aktualizacja powoduje opisany problem, którego bez ingerencji zewnętrznej nie da się ominąć, tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Test. Gdybyś przeczytał dokladnie tematy o płatnościach to byś wiedział że już odblokowując bootloader możesz mieć kłopoty z płatnościami. A roota można mieć bez problemów z płatnościami. Wystarczy ukryć w magisku apki od Googla i aplikacje bankowe. Nie wiem od czego to zależy ale u niektórych samo odblokowanie bootloadera powoduje ze nie da się płacić telefonem trzeba zainstalować wtedy magiska.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/2/2020 at 6:12 AM, marcinj6 said:
Kolego Test. Gdybyś przeczytał dokladnie tematy o płatnościach to byś wiedział że już odblokowując bootloader możesz mieć kłopoty z płatnościami. A roota można mieć bez problemów z płatnościami. Wystarczy ukryć w magisku apki od Googla i aplikacje bankowe. Nie wiem od czego to zależy ale u niektórych samo odblokowanie bootloadera powoduje ze nie da się płacić telefonem trzeba zainstalować wtedy magiska.

Chłopaku chyba Cię poniosło trochę  Temat jest o pogodzie MIUI a nie o płatnościach telefonem i odblokowywaniu bootloadera, które nawiasem mówiąc mam w jednym palcu, tu tylko wspomniałem, że płatności działają bez żadnych modyfikacji na ostatnich wydaniach xiaomi.eu, gdyż wcześniej bywało z tym różnie. A od czego to zależy ? Jak nie wiesz, to spieszę Ci wyjaśnić - zależy to wyłącznie od Google. I nie pomoże tu nawet taki łeb, jak góru od Magiska, którego instalację można sobie wsadzić w buty, kiedy tylko Google zdecyduje, że telefony z odblokowanym bootloaderem po prostu nie przejdą weryfikacji SafetyNet, która może być po stronie telefonu, jak obecnie, ale może być też po stronie serwera Google, czego doświadczyć mogliśmy nie tak dawno, kiedy Google testowo na chwilę takową uruchomił. Wtedy to prawie każdy telefon z odblokowanym bootloaderem, pomimo zainstalowanego Magiska i modułu do płatności, weryfikacji nie przechodził. Wniosek jest oczywisty - decyzja o możliwości płacenia niezabezpieczonym telefonem zależy WYŁĄCZNIE od Google i banków, które mogą, ale nie muszą się na to zgadzać. Ja roota nie potrzebuję, używałem go tylko w momentach, kiedy bez niego i modu SafetyNet nie szło zapłacić telefonem. Póki co, cieszę się możliwością płacenia z odblokowanym bootloaderem, oby jak najdłużej, bo perspektywa powrotu na Global z zablokowaniem bootloadera jest niefajna.

On 5/2/2020 at 7:59 AM, Antek Szprycha said:
Możesz sprawdzić. Dziś były już 2 aktualizacje pogody. Może już po problemie?

Nie ma sensu, gdyż właśnie wyszło MIUI 12, które będzie miało tą aplikacje jako systemową i tam lokalizacja będzie zapewne działać poprawnie. 

 

 

 

Edytowane przez Test
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...