Skocz do zawartości

Mi box S nie włącza się automatycznie


robertdmoch@gmail.com

Rekomendowane odpowiedzi

witam Wszystkich,

mam podłączoną przystawkę Mi box do tv Sony. Oba urządzenia mają włączone sterowanie CEC. Po uruchomieniu tv jego pilotem nie włącza się Mi box. Musze go włączyć oddzielnie. Potem sterowanie pilotem od tv działa poprawnie. Przy wyłączeniu tv, wyłącza się automatycznie Mi box. Dlaczego się więc nie włącza?? TV włacza i wyłacza podłączone do niego kino domowe. Mi boxa nie chce włączyć... Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telewizorze chyba trzeba ustawić, które wejście jest domyślne po włączeniu telewizora - żeby zadziałało CEC musi być to wejście do którego jest podłączony Mi Box.

U mnie to działa, ale odwrotnie pilot mi box wyłącza mi box, a ten jak się uruchamia wyłącza tv. Inaczej nie próbowałem. Tak samo dekoder kablówki włącza TV, a nie na odwrót.
CEC przełącza w przeciwny stan, więc jak chcesz włączać TV za pomocą Mi Box to TV musi być wyłączony. Już kilka razy zdarzyło mi się, że podczas włączonego MiBoxa przełączałem ręcznie na inne wejście (STB) i niespodziewanie TV się wyłącza po pewnym czasie - sądzę, że wysyła sygnał do TV "wyłącz się"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć odkopuję ten temat.

Mam podobny problem włączyłem HDMI CEC i normalnie moge sterowac miboxem pilotem od telewizora. Gdy wyłącze telewizor wyłącza się także Mibox. Po włączeniu telewizora pilotem już to połączenie nie działa i musze boxa włączyć piotem z Mibox. Pomożecie jak to rozwiązać. Telewizor Philips

 

 

Cytat

W telewizorze chyba trzeba ustawić, które wejście jest domyślne po włączeniu telewizora - żeby zadziałało CEC musi być to wejście do którego jest podłączony Mi Box

jak to ustawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W philipsie to się nazywa bodajże Easylink, ale bez względu jak to się nazywa to dodatkowo poszczególni producenci stosowali różną funkcjonalność tego rozwiązania i nie w każdym modelu TV może działać w pełni. Ponadto może tak być że tylko jedno konkretne gniazdo HDMI w TV to obsługuje, i jeszcze jeden myk taki że często jest tak że jak już mamy odpowiednie gniazdo w TV i mamy funkcje w TV to najpierw trza uruchomić zewnętrzne urządzenie i wtedy ono wybudza TV.
Zajrzyj do instrukcji TV poczytaj jak to jest rozwiązane w Twoim modelu.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony jest to logiczne jak jest podłączonych kilka urządzeń, włączenie telewizora powodowałoby włączenie wszystkich urządzeń, natomiast przy jednym urządzeniu mogliby zostawić załączanie telewizorem. Ale to też zależy od producenta, ja mam w Samsungu ( chyba z 8 lat ma) możliwość automatycznego załączania zewnętrznego sprzętu, jak jest jeden zapięty, jak mam zapięte 3 to pokazuje mi się menu/okno w którym wybieram które gniazdo/urządzenie ma być aktywne.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...