Skocz do zawartości

Zabawna Sytuacja


Marvinka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoni dziś konsultant z plusa, czy ery - Marvinka z racji wykonywanego zawodu często zmienia karty zamiast doładowywać i nie pamięta co ostatnio używa. W każdym razie, dzwoni kolo.

  • Konsultant: Blablabla, oferta, balablabla...
  • Marvinka: Ok, mam chwilkę, pan pozwoli, że się wygodnie rozłożę zanim porozmawiamy. Tak w ogóle, wysoki pan? Szatyn? Lubię wysokich szatynów o silnych dłoniach i męskim, wibrującym głosie. Jak pański.
  • K: hahahahihihi, ale ja tu z ofertą... Abonamenty...
  • M: Mmmmmmmmmoże i byłabym zainteresowana, ale głównie chodzi mi o telefony. Co macie na stanie?
  • K: Blablablala... Szajsung, HejtTiSi...
  • M: Ok, a czy macie coś z Sziaomi?
  • K: ???
  • M: Sziaomi, pisze się przez X, chiński gigant, Hjugo Barra, te sprawy?
  • K: ??? A czy można coś bliżej?
  • M: No pewnie. Stylowe machiny, wyglądające elegancko jak Japkofony, dopracowana wersja Androida (...długie wyliczanie pełne achów i ochów...) silna konfiguracja włącznie z procesorem Snapdragona o poczwórnym rdzeniu... Wie pan, jak tak mówię to aż mi się ciepło robi. Na sercu, rzecz jasna.
  • K: ...a gdzie można coś takiego dostać?
  • M: A wejdzie pan na forum miupolska, porozgląda się, popyta.

 

...i tu jeszcze trochę rozmowy było, ale najważniejsze jest to, że Marvinka pozdrawia pana z infolinii jeśli tu zawitał. :cool:

 

Natomiast jeśli ten wątek czyta jakiś reprezentant Xiaomi, który szuka przedstawiciela do działa, tfu, działu Pablik Relejszynszyp, to możemy się dogadać, oferty - tylko poważne - proszę składać na majla. :cool:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wychodzi tu smutna prawda że osoby sprzedające telefony nie maja zielonego pojęcia o rynku... Absolutnie totalnie nic. Siedzą przy komputerze i cytują to co mają napisane w reklamówkach. Ja rozumiem że nie każdy zna na blache specyfikacje większości Xiaomów jak połowa tego forum ;P ale o tej firmie było mówione chyba wszędzie... I naprawdę trzeba się postarać aby nic o niej nie wiedzieć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wychodzi tu smutna prawda że osoby sprzedające telefony nie maja zielonego pojęcia o rynku... Absolutnie totalnie nic. Siedzą przy komputerze i cytują to co mają napisane w reklamówkach. Ja rozumiem że nie każdy zna na blache specyfikacje większości Xiaomów jak połowa tego forum ;P ale o tej firmie było mówione chyba wszędzie... I naprawdę trzeba się postarać aby nic o niej nie wiedzieć.

Posiadać Chińsko-fon? No przecież to nie do pomyślenia! :shock:

Chiny są złe i w ogóle szajs produkują!!!

 

---

Wysłano z flagowca o podzespołach wykonanych w Chinach, kosztującego 3 razy tyle ile faktycznie jest wart

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej storny to może inne firmy jak Samsung skutecznie blokują wejście i rozpowszechnianie Xiaomi. Bo to przecież dostali by tak po czterch literach ,że aż strach. Więc lepiej podawać ludziom chłam i zbierać miliony.

Ciekawe jak to wygląda w kuluarach. Siedzi sobie taki przedstawiciel Samunga czy innego HejtiSi i mówi do reprezentantów telefonii "no, ten nasz flagowiec kosztuje 100 dolarów w produkcji, my go sprzedajemy za pińcet, to powiedzmy, że damy wam za 350, o ile nie będziecie proponować nic innego. Zysk dla was.

 

Spiskowa teoria, ale możliwa! ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się często spotykałem z tekstami:

"leee, a gwarancja?"

"co? Nie stać Cię na markowy sprzęt?"

"wgl to brzydkie jest, tylko chinole coś takiego potrafią zrobić"

A kiedy, niczym klan nakamura, wyskakuje im z argumentami o tym iż ich ogryzki produkowane są w tym samym mieście ale parę ulic dalej to uważają mnie za wariata i idiote który się nie zna. Odziwo w większości to posiadacze ajfonow tak mają.

Albo mówią że to próby podrobienia ajfonow... I tak naprawdę nie ma szacunku do tej marki żadnego...i dobrze że xiaomi śmieje się z Apple w Chinach

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się często spotykałem z tekstami:

"leee, a gwarancja?"

"co? Nie stać Cię na markowy sprzęt?"

"wgl to brzydkie jest, tylko chinole coś takiego potrafią zrobić"

A kiedy, niczym klan nakamura, wyskakuje im z argumentami o tym iż ich ogryzki produkowane są w tym samym mieście ale parę ulic dalej to uważają mnie za wariata i idiote który się nie zna. Odziwo w większości to posiadacze ajfonow tak mają.

Albo mówią że to próby podrobienia ajfonow... I tak naprawdę nie ma szacunku do tej marki żadnego...i dobrze że xiaomi śmieje się z Apple w Chinach

 

Siedzimy kiedyś w knajpie. Kumpel coś tam zachwala swojego japkofona, coś tam bredzi o różnych rzeczach popadając w coraz większe skrajności i kończy znamienitym "Myśl Inaczej".

 

Drugi kumpel na to: "...jak każdy inny na Ziemi".

 

Ekipa: "łeehehehhehe".

 

Japkochłop: "HMPH!"

 

:-P

 

Ale tak swoją drogą, to Marvince się szalenie podoba taka odrobinę kanciata stylistyka jaka pojawia się w Chińskich produktach. Poprzedni telefonek - Samsung S3, chociaż był bardzo w porządku, ale, psiakość wyglądem to cały czas przywodził na myśl mydelniczkę. Ble. :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z drugiej strony zauważam wśród znajomych wielkie zainteresowanie moim xioa-fonikiem. I to dużo na plus. Ludzie dostrzegają jakość , a jak już pomacają i do tego usłyszą cene tego cacuszka to mają taki dziwny wyraz twarzy. Z jednej strony podjarani sprzętem a z drugiej patrzac na swoje fony ,że zostali niesamowicie i soczyście wydymani.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z drugiej strony zauważam wśród znajomych wielkie zainteresowanie moim xioa-fonikiem. I to dużo na plus. Ludzie dostrzegają jakość , a jak już pomacają i do tego usłyszą cene tego cacuszka to mają taki dziwny wyraz twarzy. Z jednej strony podjarani sprzętem a z drugiej patrzac na swoje fony ,że zostali niesamowicie i soczyście wydymani.

 

Ha! Pomiędzy moimi znajomkami jest tak (kolejno, w miarę podawania argumentów):

 

- Ha! Ale wielki! Uuu, telewizor nosisz, hłe, hłe, hłe!

- Taaaak? 2 Gb?

- Hmmm, no, ciekawe, ciekawe.

- Mhm, a... aha, też działa.

- A gwarancja? No popatrz...

- ILE?!

 

Hehehe, Marvinka lubi ten moment. :cool:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie znowu pojawia się pytanie, 'xiaomi? samsung xiaomi? co to xiaomi?'  i 'jak te chinofony promieniują i jaki mają wpływ na nasze łby', ale szukając różne info, to SAR mieści się w normie EU.

 

Marvinka lubi przypominać, że nosi telefon w torebce i gada nie więcej niż kilka minut na raz, a często w ogóle nie gada, tylko gra w Talisman Prologue, albo robi zakupy, przez co wpływ jego promieniowania na jej kiepałkę nie jest wcale taki duży...

 

...natomiast panowie eksperci przeważnie noszą telefon niebezpiecznie blisko nabiału prawie cały czas. I potem będą mieli dzieci z autyzmem, o ile coś wartościowego im w ogóle z parówek wystrzeli.

 

Przeważnie to jest moment wystąpienia tak zwanej "pełnej zadumy ciszy". Hieheiheihie. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Pomiędzy moimi znajomkami jest tak (kolejno, w miarę podawania argumentów):

 

- Ha! Ale wielki! Uuu, telewizor nosisz, hłe, hłe, hłe!

- Taaaak? 2 Gb?

- Hmmm, no, ciekawe, ciekawe.

- Mhm, a... aha, też działa.

- A gwarancja? No popatrz...

- ILE?!

 

Hehehe, Marvinka lubi ten moment. :cool:

Dokładnie im więcej pytań tym mina gorsza. A ciekawe ,że jak nie ma napisu na fonie Samsung, HTC  badź Jabkobot to każdy na dzień dobry skreśla fona. I tak jak piszesz potem jest takie wielkie rozczarowanie gdy porównują xiaomi ze swoimi "super wypasonowatymi  " zaje...cie drogimi fonami.

 

A tak po zatym to fanie mieć inny fon niź wszyscy i to do tego dobry fon w dobrej cenie. :-P

Edytowane przez MD13
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to do dna :-P

 

Hiehie, nie da rady. Porter to poważny zawodnik, Marvinka chlapnie na raz to padnie twarzą na glebę, a mawiają stare babcie, że Wiedźminy chutliwe i nie lza się do nich odwracać tyłem, bo kto to wie co z tego wyniknie i dla kogo. :eek:

 

:P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiehie, nie da rady. Porter to poważny zawodnik, Marvinka chlapnie na raz to padnie twarzą na glebę, a mawiają stare babcie, że Wiedźminy chutliwe i nie lza się do nich odwracać tyłem, bo kto to wie co z tego wyniknie i dla kogo. :eek:

 

:P

Ano powiadają tak i trochę w tym prawdy jest  ( jak to zawsze bywa  :-P  )  porterek zacny trunek też nie odmówią. Ale łyczek za xiaonika zawsze można chlapnąć. Na pohybel jabłofonom :-P

Edytowane przez MD13
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano powiadają tak i trochę w tym prawdy jest  ( jak to zawsze bywa  :-P  )  porterek zacny trunek też nie odmówią. Ale łyczek za xiaonika zawsze można chlapnąć. Na pohybel jabłofonom :-P

 

Takich toastów to odmówić nie da rady!

 

Na zdrowie, siuuuuuup! Naczy się, chluuuuup! :eek:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...),że zostali niesamowicie i soczyście wydymani.

Polubił @fred :D

No to takie moje dziecinne skojarzenie...

----

Wiecie.. Ja również spotykam ludzi którzy z podziwem patrzą na telefonik i też wrzucę pewne schematy:

-No a jak to w środku wygląda?

-Snap 801, 3 GB RAMu, 13MP z tyłu i 8 z przodu

-Taaaa...

(pokazuje CPU-Z)

Łapią się za głowę.

-No i kupiłem za niecałe 1400..

Oczy ledwo co w oczodolach się trzymają

-No i filmy w 4k robi z tyłu a z przodu w FullHD.

Daje do zabawy mijaczka4

-Woow, aluminiowa... To naklejka?

-Nie, prawdziwe drewno (mam drewniane plecki)

Podczas użytkowania "polecają" mi:

-Zainstaluj sobie ccleanera on ładnie Ci będzie czyścił system...a jak zrootujesz to masz więcej opcji fajniejszych.

W tym momencie wyciąga swojego samsunga i chce pokazywać mi swoje apki z rootem...jedna do edycji uprawnień aplikacji, druga do zaawansowanego zarządzania baterią, trzecia to antywirus itp..

Ja natomiast w tym czasie wchodzę w panel sterowania i mu pokazuje mówiąc:

-To Twój ccleaner, a to Twój avast, a to permission manager, to battery doctor i masz jeszcze firewall oraz menedżera zużycia danych.. To wszystko to w zrootowanym fabrycznie telefoniku. Ot tak...

Wychodząc z panelu sterowania:

-O a tu masz apke motywy... Mogę sobie zrobić z mojego telefonu iPhone i Twojego samsunga, nieźle co?...ej a tak wgl to kiedy miałeś ostatnią aktualizacje systemu?

-Wiesz co..wyszła jakiś tydzień temu..poprawia jakieś bugi, ale nie zainstalowałem jeszcze..5.0 niedługo dostanę.

-Ja mam 4.4 i chodzi lepiej niż nie jeden 5.0 dzięki cotygodniowym aktualizacją.

Gościu po takiej rozmowie spędza cały wieczór na czytaniu o xiaomi. Pozdrawiam każdego kto po rozmowie ze mną trafił bądź trafi na to forum i na tego posta ;)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, trafić jeszcze na świadomego użytkownika i w miarę zorientowanego w androidzie to jedno ale ja zazwyczaj widuje ludzi którzy ograniczają się do zainstalowania jakiegoś "angry birds" i skypa z marketu oraz zmienieniu dzwonka i tapety. I co z takim zrobisz? ;p

-mam ekran full hd i... -a po co taki duży?

-mam 13mp z tylu... -mój też robi fajne zdjęcia

-mogę przeglądać tysiące motywów... -o zobacz, a ja mam ruchomą tapetę!

takiemu nie pochwalisz się ze np na symbianie uruchomiłeś win 95 bo jedyne co usłyszysz to że bez sensu i po co Ci to ;P

 

No ale na studiach już widuje jakieś rooty, custom romy a nawet świadomość istnienia takiego czegoś jak xiaomi ;D MI4 oczywiście nie zawodzi i uzyskuje całkiem pozytywne opinie ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marvinka to uwielbia: guzik wiem o twoim telefonie, ale tu masz apkę, której potrzebujesz, bo przecież każdy fon, każdy Android, każda nakładka podlega dokładnie tym samym zasadom. :mrgreen:

 

 Pozdrawiam każdego kto po rozmowie ze mną trafił bądź trafi na to forum i na tego posta ;)

 

Musimy założyć taki sekto-klub. Będziemy się pozdrawiać tajnymi gestami i mówić w dziwnym języku pełnym "X". Aha, i koniecznie będziemy się wyśmiewać z innych smartfonów...

 

...bo tak kurcze...

 

jakby tak pomyśleć...

 

To w zasadzie to my myślimy inaczej. :eek:


 na symbianie uruchomiłeś win 95

 

ŻE JAK??? FAKEN SZYT, NA JAKIM FONIE? I czy to była zwykła 95ka, czy z OSR2? Jaką to grafikę obsługuje? Jest dźwięk?

Edytowane przez Marvinka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki ,że większość ludzi patrzy stereotypowo i patrzą tylko na napis na fonie. Coś w stylu " Ja widzieć logo Samsung, to być dobry fon" i nie zagłębiają się dalej. Tak kiedyś było z poczciwą Nokią. Nokia była dobra a reszta to badziewie. Dla niektórych to wystarczy. Producenci za to trzepią na tym kasę , bo klient który mniej wie jest dla nich lepszy. Można mu wszystko wcisnąć w wysokiej cenie. I tu Marvinka  absolutnie się zgadzam z tobą  "To w zasadzie to my myślimy inaczej." co w gruncie rzeczy jest zjawiskiem pozytywnym. :-P 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe tak czytam patrząc jak śnieg pada i jakbym wiedział ludzi z pracy ;-) od początku było: pewnie Chińczyk nie przysle, jak była paczka to zdziwieni że działa, potem pytali czy ma ce i zasięg łapie... A po chwili o fajnie wykonany i lte jak smiga i nie trzeszczy a na koniec ta mina jak mówię o cenie i patrzysz jak mina posiadacza topowego samsunga ... Ace :-) zmienia się i widać zęby ze zdziwienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŻE JAK??? FAKEN SZYT, NA JAKIM FONIE? I czy to była zwykła 95ka, czy z OSR2? Jaką to grafikę obsługuje? Jest dźwięk?

 

Najpierw walczyłem na N73 z win 3.11 ale pomimo zmiany bootowania, wyłączeniu systemowej nakładki i różnymi innymi cudami... (+ oczywiście masa postów że nie da rady bo ramu brakuje ale i tak kombinowałem xD) noo się nie udało. Ale udało się po wymianie tel na N79 z 4x więcej ramu ;) "niestety" to był nowy symbian FP 2 i masa różnych ciekawych bajerów nie działała... ale miałem genialny nadajnik FM i normalną latarkę! ;) + oczywiście prestiż posiadania jedynej takiej nokii w... chyba sporej okolicy :D bo zdaje mi się że nigdy nie był dostępny u żadnego operatora.

 

A będziemy mieli jakieś MI-tingi?

 

Jak najbardziej, zapraszam na pomorze ;D

 

 

Fakt jest taki ,że większość ludzi patrzy stereotypowo i patrzą tylko na napis na fonie. Coś w stylu " Ja widzieć logo Samsung, to być dobry fon" i nie zagłębiają się dalej. Tak kiedyś było z poczciwą Nokią. Nokia była dobra a reszta to badziewie. Dla niektórych to wystarczy. Producenci za to trzepią na tym kasę , bo klient który mniej wie jest dla nich lepszy. Można mu wszystko wcisnąć w wysokiej cenie. I tu Marvinka  absolutnie się zgadzam z tobą  "To w zasadzie to my myślimy inaczej." co w gruncie rzeczy jest zjawiskiem pozytywnym. :-P

 

No jak sobie przypomnę te pierwsze chińskie podróbki... toż to chyba nie miało ani jednego plusa ;P noo poza tym że jakoś działało... te podróbki pierwszego iphone były genialne xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marvinko... Czy 25cm długości wystarczy? ;>

http://www.xiaomiforsale.com/pl/

 

O_O

 

Tak, oczywiście, że starczy! Bardzo starczy, a nawet za bardzo.

 

Tzn tego...

 

...

 

Tfu, spiakrew, dopiero teraz Marvinka zobaczyła o jaki link chodzi. Hehehe (nerwowy śmiech, bardzo nerwowy).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...