Skocz do zawartości

Uceglony Mi A2 Lite


mietek440

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  ,mam problem z postawieniem na nogi mi a2 lite . Odblokowałem bootloader , WGRAŁEM TRWP DAISY . Próbowałem zainstalowawać nowy rom- Lineage os - przeznaczony do tego fona  poprzez trwp . Przy instalacji wystąpił błąd . Zrestartowałem telefon . Obecnie mogę w telefonie uruchomić fastbooot - jest komunikacja z pc . TRWP nie uruchamia się . Próba ponownej instalacji trwp wywala błąd   " failed(remote: partitiontable doesn't exist ) . Przy próbie  uruchomienia trwp poprzez fastboot  wyskakuje błąd "  device unable to boot error -mdtp image is corrupted " . Bardzo proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzieżeś znalazł Linage OS dla Mi A2 Lite? Na oficjalnej stronie nie ma.

Jest na konkurencyjnym forum.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

 

[mention=31686]mietek440[/mention] zainstaluj oficjalny rom przez miflash. Możesz spróbować w fastboot. Jak nie da rady to w edl.

Dzięki. Mógłbyś mi wskazać właściwy rom, coś znalazłem ale to chyba aktualizacja, nie chciałbym go dobić.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

 

[mention=31686]mietek440[/mention] zainstaluj oficjalny rom przez miflash. Możesz spróbować w fastboot. Jak nie da rady to w edl.

Dzięki.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi podpowiedzieć trochę jaśniej z edl. Nigdy mocny nie byłem a już jakiś czasu temu tym się zajmowałem. Co do wyboru romu, wydawało mi się że wstanie tylko na oryginalnym.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

System to Android one - pomyłka

 

Czy do trybu edl musi być kabel edl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edl to inaczej emergency download mode. Używa się go do instalacji romu na zablokowanym bootloaderze. Nie wiem czy są jakieś różnice w instalacji fastboot i edl. Ale warto sprawdzić. Edl wymusisz  za pomocą testpoints. Ogólnie po tej wcześniejszej instalacji powinno ci wgrać te recovery. Spróbuj jeszcze raz z fastboot i zaznacz clean all. Uważaj, nie zaznacz clean all and lock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem poprzez mi flash daisy_global_images_V9.6.11.0.ODLMIFF_20181112.0000.00_8.1_8028e3bf1c  . System uruchomił się . Brakuje jednak jakiegokolwiek recovery , choćby systemowego . Próbowałem zainstalować trwp poprzez fastboot , wyskakuje błąd "  fastboot is not recognized as an internal or external command operable program or batch file " Jakieś rady ? W google niby coś jest jednak angielski ogarniam bardzo słabo . W szkole królował rosyjski .

Postawiłem telefon na nogi instalując oryginalny Oryginalny android one poprzez MiFlash . Nie mogę jednak zainstalować TRWP , błąd  " partition table doesn't exist "

Poradzicie coś ?

Edytowane przez mietek440
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...