Boryz

Przenoszenie plików z Pc do telefonu

Recommended Posts

Witam  :)  Mój problem polega na tym że po podłączeniu telefonu do komputera nie wyskakuje żadne powiadomienie o tym czy chcę ładować czy przesyłać pliki.

Po włączeniu debugowania nic się nie zmieniło. Nie mam możliwości przesłania jakichkolwiek plików na telefon (np muzyka) z kompa. Zarówno PC jak i laptop wykryły urządzenie skonfigurowały i pobrały sterowniki. Help i dziękuję.

Cześć.

1. Sprawdź czy gniazdo USB-C oraz jego wszystkie styki są czyste. Jeśli nie, wyczyść je ostrożnie igłą.

2. W miarę możliwości spróbuj wykorzystać inny kabel.

3. Jeśli powyższe nie pomogą, wejdź w "Ustawienia > O telefonie" i kliknij kilkakrotnie "Wersja MIUI" aby włączyć opcje programistyczne. Następnie przejdź do "Ustawienia > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Domyślna konfiguracja USB" i wybierz opcję "Transfer zdjęć (PTP)".

4. Jeśli powyższe metody zawiodą, sprawdź czy z innym komputerem przesył plików działa - być może to kwestia konfiguracji samego systemu operacyjnego w komputerze?

5. Jeśli i to nie zadziała, pozostaje jedynie opcja przesyłu plików bezprzewodowo. Możesz to zrobić przynajmniej na dwa sposoby:

a) Podłącz telefon oraz komputer do wspólnej sieci WiFi. Następnie w telefonie otwórz aplikację "Menadżer plików > Menu > FTP" i kliknij "Uruchom". Teraz, już na komputerze, otwórz przeglądarkę internetową oraz wpisz w pasku adresu numer IP wraz z portem.

b) Pobierz z Google Play aplikację serwera FTP (np. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.theolivetree.ftpserver&hl=pl). Po zainstalowaniu i uruchomieniu serwera FTP włącz w telefonie funkcję "Hot spot". Teraz połącz komputer bezpośrednio do sieci WiFi w telefonie, następnie otwórz przeglądarkę internetową na komputerze i wpisz w pasku adresu numer IP oraz port z aplikacji telefonu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,

Marian