Skocz do zawartości

Przenoszenie plików z Pc do telefonu


Boryz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  :)  Mój problem polega na tym że po podłączeniu telefonu do komputera nie wyskakuje żadne powiadomienie o tym czy chcę ładować czy przesyłać pliki.

Po włączeniu debugowania nic się nie zmieniło. Nie mam możliwości przesłania jakichkolwiek plików na telefon (np muzyka) z kompa. Zarówno PC jak i laptop wykryły urządzenie skonfigurowały i pobrały sterowniki. Help i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć.

 

1. Sprawdź czy gniazdo USB-C oraz jego wszystkie styki są czyste. Jeśli nie, wyczyść je ostrożnie igłą.

2. W miarę możliwości spróbuj wykorzystać inny kabel.

3. Jeśli powyższe nie pomogą, wejdź w "Ustawienia > O telefonie" i kliknij kilkakrotnie "Wersja MIUI" aby włączyć opcje programistyczne. Następnie przejdź do "Ustawienia > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Domyślna konfiguracja USB" i wybierz opcję "Transfer zdjęć (PTP)".

4. Jeśli powyższe metody zawiodą, sprawdź czy z innym komputerem przesył plików działa - być może to kwestia konfiguracji samego systemu operacyjnego w komputerze?

5. Jeśli i to nie zadziała, pozostaje jedynie opcja przesyłu plików bezprzewodowo. Możesz to zrobić przynajmniej na dwa sposoby:

a) Podłącz telefon oraz komputer do wspólnej sieci WiFi. Następnie w telefonie otwórz aplikację "Menadżer plików > Menu > FTP" i kliknij "Uruchom". Teraz, już na komputerze, otwórz przeglądarkę internetową oraz wpisz w pasku adresu numer IP wraz z portem.

b) Pobierz z Google Play aplikację serwera FTP (np. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.theolivetree.ftpserver&hl=pl). Po zainstalowaniu i uruchomieniu serwera FTP włącz w telefonie funkcję "Hot spot". Teraz połącz komputer bezpośrednio do sieci WiFi w telefonie, następnie otwórz przeglądarkę internetową na komputerze i wpisz w pasku adresu numer IP oraz port z aplikacji telefonu.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia,

Marian

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...