Skocz do zawartości

Redmi 3 Pro - przywrócenie do ustawień fabrycznych "nie działa"


elano1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam telefon Redmi 3 Pro i nie mogę zresetować go do ustawień fabrycznych - wszystko wydawać by się mogło ok aż do momentu ponownego uruchomienia się po skorzystaniu z tej opcji - telefon nie wymazuje absolutnie żadnych danych. Wrzucam screen z ustawień. Dużo wcześniej była jakaś śmieciowa wersja, wgrałem później inną za pomocą miflasha, pamiętam jeszcze, że jakieś problemy techniczne uniemożliwiały wgrać wersję od miui Polska. Bardzo proszę o pomoc.

Screenshot_2020-04-23-18-04-55-201_com.android.settings.png

edit: dodam, że mam jakieś krzaczaste recovery tego typu maxresdefault.jpg

Edytowane przez elano1000
dodanie screena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, elano1000 napisał:

edit: dodam, że mam jakieś krzaczaste recovery tego typu

To nie jest recovery, tylko menu serwisowe. Recovery w tym telefonie uruchamia się trzymając wszystkie trzy przyciski vol+, vol- i power. Powineneś mieć nowszą ostatnią stabilną wersję romu. Można było ją zainstalować na tą dev którą masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, w takim razie jest to "Projekt Team Win Recovery 3.2.1-0". Najnowszą globalną znalazłem "miui_HM3Global_V9.6.2.0.LAIMIFD_99f034030c_5.1" ale mam błąd w programie, więc nie wiem czy oznacza zły rom, czy nieaktualną wersję programu bądź jeszcze co innego. Chyba, że mam z recovery to instalować.

ice_screenshot_20200424-201538.jpeg

ice_screenshot_20200424-201741.jpeg

Edytowane przez elano1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, elano1000 napisał:

Rzeczywiście, w takim razie jest to "Projekt Team Win Recovery 3.2.1-0". Najnowszą globalną znalazłem "miui_HM3Global_V9.6.2.0.LAIMIFD_99f034030c_5.1"

Raczej zły rom. Nie wkleiłeś rozszerzenia romu, ale prawie na pewno pobrałeś rom recovery, a chcesz go instalować w trybie fastboot. Jak masz twrp, to w twrp możesz zrobić "factory reset", czyli po prosty "wipe". Albo to co pobrałeś zainstalować przez twrp, tylko po tej operacji mozesz mieć bootloopa. TWRP czasami się gryzło z oficjalnymi romami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamto było w zipie. Bootlop chyba rzeczywiście był kiedyś po próbie instalacji romu miui Polska, więc na ratunek przyszła mi obecna wersja (ido_xhdpi_global_images_8.4.19_20180419.0000.00_5.1_global) którą udało się zainstalować przez Mi Flasha w celu odratowania telefonu, ale nie zauważyłem aż do wczoraj, że jest taki dziwny problem z tym nieprzywracaniem do ustawień fabrycznych. Normalnie to powinno się jak się nie mylę wyświetlać wszystko od nowa poczynając od startowej konfiguracji telefonu. Co ciekawe jeszcze pobrałem nowszego Mi flasha i wita on błędem przy odświeżeniu widoku, ale ten wcześniejszy jest chyba ok.

Zrobiłem Wipe/Format Data no i w końcu po bardzo długim loadingu zrobiło się tak jak być powinno - pliki w pamięci wewnętrznej usunięte i konfiguracja startowa. Hmm nowsza wersja nieco kusi, ale nie wiem czy ryzykować. A czy ja mogę mieć już Miui Polska? W informacjach o telefonie mam "O MIUI Polska" a przy starcie też coś było o tym napisane. A przy tym telefonie dawno już robiłem i nie pamiętam jak to dokładnie było. 

edit: ta opcja przywrócenia do ustawień fabrycznych z poziomu telefonu to jakoś dalej się chyba gryzie - takie coś po restarcie fona (aczkolwiek po prostu najwyżej format będę robił z recovery).

ice_screenshot_20200424-210545.jpeg

IMG_20200424_213413.jpg

Edytowane przez elano1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, elano1000 napisał:

A czy ja mogę mieć już Miui Polska?

Możesz, tylko rom miuipolska będzie prawdopodobnie starszy. Wkleiłem Ci link do ostatniego romu global fastboot. Tym starszym Miflashem który Ci działał powinno się zainstalować. O ile nie zablokowałeś bootloadera.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, wszystko przebiegło pomyślnie. A w ogóle wcześniej zapomniałem, że trzeba to archiwum wypakować - myślałem, że program sobie sam poradzi :d - stąd ten pierwszy komunikat. Ciekawe jak jest tym razem z tym przywracaniem do ustawień fabrycznych :d A gdzie można szukać romów pod MiFlasha?

ice_screenshot_20200425-123802.jpeg

IMG_20200425_125402.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...