Jump to content

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

• Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeśli masz oryginalne recovery (a zapewne masz), to opcja wipe data usuwa wszystkie dane - i apki, i pamięć wewnętrzną. Z poziomu ustawień będzie to samo, bo ta opcja po prostu przenosi do recovery, g

@Karls @grzegorz1982 temat znany mi od Mi8. Tele działa na zewnatrz i przy dobrym oświetleniu. Tak to telefon robi zoom cyfrowy głównym aparatem. W google camera działa zawsze normalnie w górnym obiek

Swojego czasu napisałem do tego poradnik na tym forum, jednak jak wstawiam link to mi wali błędem 403... Poszukaj pod nazwą "Rootowanie oficjalnych romów Global/China + TWRP", w drugiej części masz in

Posted Images

• 2 weeks later...
8 godzin temu, zurix11 napisał:

Czy wie ktoś jak przełączyć domyślną sieć WiFi na pasmo 2,4 GHz w miui 11?

Ustawienia->Połączenia i udostępnianie -> Przenośny hotspot -> Skonfiguruj hotspot Wi-Fi -> Wybierz pasmo punktu dostępu.

5 godzin temu, Sergiej napisał:

Wie ktoś czy obsługa RCS zostanie wprowadzona do stockowej aplikacji SMS, czy do ich używania konieczne będzie zainstalowanie aplikacji od google?

Prędzej czy później na pewno, wiele wskazuje że ten standard całkiem zastąpi SMS. Ale jeśli pytasz czy w ciągu kilku tygodni taka opcja się pojawi - to tutaj już nie wiadomo, Xiaomi się żadną konkretną logiką w aktualizacjach nie kieruje.

4 godziny temu, Karls napisał:

Ustawienia->Połączenia i udostępnianie -> Przenośny hotspot -> Skonfiguruj hotspot Wi-Fi -> Wybierz pasmo punktu dostępu.

W ten sposób mogę zmienić konfigurację mojego punktu dostępu. Mi natomiast chodzi o wybór pasma łączności wifi z routerem w moim domu/miejscu publicznym.

Wybór pasma stoi po stronie urządzenia nadawczego, także odpowiedzi szukaj w instrukcji routera. Najczęściej są rozgłaszane po prostu dwa oddzielne punkty dostępowe - jeden dla 5 i jeden dla 2.4 Ghz. Ze strony telefonu możesz tylko wybrać do którego się podłączysz. Jeśli widzisz tylko jeden to najpewniej drugi jest wyłączony z poziomu routera.

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pytanie czy chcesz wrócić do EEA. Jeśli tak to najlepiej Miflashem wgrać EEA. Stracisz recovery. Orange recovery ma opcję pobierania OTA mimo iż jest zainstalowane custom recovery. 

Chyba źle zrozumiałeś moje pytanie Obecnie jestem na custom romie. Chciałbym jednak potestować MIUI 12 (Global EEA), ale z rootem, aby usunąć/zamrozić aplikacje, których nie używam. Nigdy wcześniej nie rootowałem oficjalnego systemu i stąd moje pytanie o ewentualną aktualizację, gdybym postanowił zostać na Global EEA z rootem.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Edited by Orjon
Twój post zajmuje pół strony. Sprawdzenie pustych linii, nawet jeśli to tapatalk, nie jest takie trudne..

Swojego czasu napisałem do tego poradnik na tym forum, jednak jak wstawiam link to mi wali błędem 403... Poszukaj pod nazwą "Rootowanie oficjalnych romów Global/China + TWRP", w drugiej części masz instrukcję aktualizacji. Powinna być nadal aktualna, przy czym "no-verity-opt-encrypt" nie wiem czy jest nadal potrzebne, możliwe, że Magisk już to ogarnia.

Edited by Karls
  • Like 1

Hej. Mam problem. Jeszcze na MIUI 10 w opcjach oszczędzania baterii była opcja zmiany rozdzielczości z FHD na HD+ tak też zrobiłem. Teraz jednak kiedy chcę wrócić do poprzedniej rozdzielczości nie widzę takiej opcji w opcjach oszczędzania baterii. Z tego co zrozumiałem ta opcja dostępna w opcjach programisty to też nie jest to czego szukam a rozdzielczość wyświetlacza nadal wydaje mi się niską. Wersja oprogramowania MIUI 11Global EEA ze wszystkimi aktualizacjami.Gdzie mogę sprawdzić jaką mam teraz rozdzielczość i jak ją ewentualnie zmienić.

• 2 weeks later...

Zaktualizowałem dziś apke pogoda z apkmiror i wyskakuje taki komunikat. Teraz nie mogę ani odinstalować ani uruchomić tej apki. Wrzuciłem nawet cały rom i dalej nie działa. Można jakoś odblokować uruchamiania aplikacji z nieoficjalnych źródeł?17477d4f6bdf7d4091544c3e5fee5f90.jpg

Cześć! Jaką aplikację polecacie dla romu Pixel Experience. Jest możliwość przeniesienia oficjalnej aplikacji na rom AOSP? 
Zależy mi, aby była możliwość przechodzenia pomiędzy poszczególnymi obiektywami.

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Aby uniknąć problemów z uruchamianiem się aplikacji lepiej zrobić wipe. Co prawda rozwojowe jest nowszym wydaniem i powinno działać, ale różnie to bywa. Raz zrobisz i będziesz miał pewność że wszystko działa. 

Panowie mam pytanko, da się teraz w ogóle gdzieś kupić w normalnej cenie xiaomi mi9?  widzę na mi home za 1.8k jest niby...

Czemu na wszystkich alie, bg, gb nie ma już tych telefonów? Dokładnie rok temu kupiłem go za 1350zł a teraz na banggood nie ma albo jest coś za 4k zł :O

Pytam bo utopiłem swojego w słonej wodzie, padł niestety, szkoda mi jest strasznie bo telefon idealny, dzisiaj przyszedł mi POCO F2 Pro i niby fajny ale to nie to samo...

Za duży, cięzki, no i ten notch mi sie jednak podobał... ehh 

Chyba że ma ktoś radę czy da się  go może naprawić? 

Mam pytanie, wyświetla mi się w powiadomieniach ikonka lokalizacji, mimo że lokalizacja jest wyłączona. Czy ktoś wie jak ja wyłączyć albo sprawdzić jaka aplikacja korzysta w danej chwili z lokalizacji? Dodam że w ustawieniach ochrona prywatności nie ma żadnej aktywnej aplikacji która korzysta z lokalizacji. 

Jeśli masz xiaomi.eu to problem powoduje dodana tydzień temu opcja raportowania lokalizacji do chmury Xiaomi, gdy masz niski poziom baterii lub trzymasz długo przycisk Power. Możesz to wyłączyć w Ustawieniach > Xiaomi > Chmura Xiaomi > kafelek Lokalizacja urządzenia > dwie opcje tam powinny być.