Jump to content

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy

ZduneX25

Recommended Posts

52 minuty temu, grzegorz1982 napisał:

Czy Mi9 wspiera natywnie DLNA/Miracast ?

Chodzi o przesył obrazu na TV? Nie wiem jakie są technologie, ale Mi 8 bez problemu streamuje ekran/wideo z odtwarzacza/Chrome na Smart TV. Więc Mi 9 też powinien ;) 

Edited by galakty

1 godzinę temu, galakty napisał:

Chodzi o przesył obrazu na TV? Nie wiem jakie są technologie, ale Mi 8 bez problemu streamuje ekran/wideo z odtwarzacza/Chrome na Smart TV. Więc Mi 9 też powinien ;) 

Z LG TV dogaduje się w tej kwestii bez problemu.

Dnia 28.07.2019 o 14:30, Adamerio napisał:

Działa komuś opcja 'znak wodny' w wbudowanym edytorze wideo? Klikam na dowolny z dostępnych efektów i nic się nie dzieje. 
W zakładce 'efekty' 3/4 dostępnych opcji powoduje dosyć widoczne zacinanie się klipów w widoku podglądu i po zapisaniu - ma ktoś podobny problem?

może ktoś sprawdzić?

Czy ma ktos takie cudo? Albo czy ktos korzysta z uchwytu magnetycznego (wymagana jest metalowa plytka na plechach, aby taki uchwyt trzymal telefon)? Jak sie ma wtedy ladowanie bezprzewodowe? Nie bedzie zadnych problemow?
https://allegro.pl/oferta/etui-pancerne-holder-ring-do-xiaomi-mi-9-szklo-8218063648
Zakup sobie uchwyt z ładowarka indukcyjna Xiaomi i żadna płytka nie będzie potrzebna . Ładuje 20w indukcyjnie .464bc91425b7c064ff917b8a4506b3fc.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Jest tam adapter do przyklejania z klejem, ale nei wiem czy to na szybe jest ? Nawet nie ogladalem tego bo zaraz w kratke montowałem. Ładowrka daje rade i ładnie sie prezentuje. Szczególnie to świecące kółeczko

Ja zamontowałem tym adapterem na szybę. Samo klejenie na szybę trzyma mocno i sztywno. W ten adapter wsuwa się ten cały uchwyt i tu już jest gorzej - jest to dosyć luźne. Nie ma to znaczenia jeśli telefon nie służy za kamerkę samochodową. Ja to połączenie usztywniłem dobrą taśmą klejącą (taką srebrną) i teraz jest ok.

A trzyma na desce rozdzielczej? Pod szybą na lato jest palnik, ładowanie w takiej temperaturze to szybka droga do zajechania baterii. Mój obecny uchwyt mam wklejony do deski, tak że wychyla się lekko nad nawiew, jak dla mnie optymalne miejsce bo jest chłodzony a nie ogarnicza pracy nawiewu. No i na zimę nie gotujesz telefonu bo jednak bezpośrednio nie jest na kratce.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

hej, MUI Global 10.2.28 wczorajsza aktualizacja - gdzie znajde "wybudź telefon po podniesieniu" - nie moge tego zlokalizować i za każdym razem musze recznie wybudzac telefon.

Tak masz w Xiaomi.eu. a wpisywałem w szukajke "podnieś"?7dab00309264f445385bb121aaf11a24.jpg

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

19 minut temu, simcold napisał:

A w ekranie blokady? Wpisz podnieś

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

wpisywałem w szukajke "podnies"  

w menu "ekran blokady" też nie ma ??

a da się jakoś cofnąć aktualizację MIUI ??

podnies.png

ekrabblokady.png

A trzyma na desce rozdzielczej? Pod szybą na lato jest palnik, ładowanie w takiej temperaturze to szybka droga do zajechania baterii. Mój obecny uchwyt mam wklejony do deski, tak że wychyla się lekko nad nawiew, jak dla mnie optymalne miejsce bo jest chłodzony a nie ogarnicza pracy nawiewu. No i na zimę nie gotujesz telefonu bo jednak bezpośrednio nie jest na kratce.

Dlatego mam w kratce i puszczony nawiew na min dzięki czemu klima go chłodzi

A na zimę będziesz go dogrzewał. Poza tym, w niektórych autach przycięcie strumienia nawiewu na jednej kratce odbywa się czysto mechanicznie, co powoduje głośniejszą pracę. To rozwiązanie też nie jest idealne. Przerabiałem już na nawiewie, na szybie, na kokpicie, i moim zdaniem najbardziej uniwersalne jest nr 3. W zasadzie ma tylko jeden problem - najbardziej nierówna powierzchnia, więc trzeba się naszukać, żeby znaleźć z takim mocowaniem, żeby się trzymało.

• Confused 1

Hej. Da się wyłączyć z widoku obok zegara ikony typu ikona trybu czytania, ikonę budzika czy trybu cichego na stałe ? Bo te ikony niepotrzebnie przesuwają inne ikony powiadomień.

10 godzin temu, Karls napisał:

Mam 10.2.28 i jest ta opcja w "Wyświetlaczu". Jak mogła zniknąć? W dobrym miejscu patrzysz? Powinna być pod Autoobracaniem ekranu.

niestety w menu wyświetlacza brak funkcji - przed aktualizacją do 10.2.28 była właśnie w tym miejscu. pod autoobracaniem nie ma. poniżej zrzut całego menu wyswietlacza.

wyswietl.png

Jeżeli idzie o uchwyt to doszło przed wyjazdem to:

https://www.lightinthebox.com/pl/p/cwxuan-szybka-ladowarka-ladowarka-bezprzewodowa-bezprzewodowe-ladowarki-samochodowe-ladowarka-usb-usb-ladowarka-bezprzewodowa-qi-1-a-dc-12v-dc-5v-na_p7339254.html

Można zamocować na kratce, można przykleić - na ssybę słabo się nada z racji gabarytów.... Do gabarytu Maxa3 przyjmuje bez stresu. Mi9 łyka z tego bezprzewodowo. 

Jeszcze jedno pytanie, czy w trybie ciemnym też macie problem z Mapami Google, że niektóre powiadomienia są nieczytelne, ponieważ są wyświetlane czarną czcionką na szarym tle?

Rozumiem że ciemny motyw to funkcja MIUI nie androida na razie, ale w innych aplikacjach nie zauważyłem tego problemu. 

Jeszcze jedno pytanie, czy w trybie ciemnym też macie problem z Mapami Google, że niektóre powiadomienia są nieczytelne, ponieważ są wyświetlane czarną czcionką na szarym tle?
Rozumiem że ciemny motyw to funkcja MIUI nie androida na razie, ale w innych aplikacjach nie zauważyłem tego problemu. 

Gmail też ma takie problemy wiec masz już rozwiązanie.

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

niestety w menu wyświetlacza brak funkcji - przed aktualizacją do 10.2.28 była właśnie w tym miejscu. pod autoobracaniem nie ma. poniżej zrzut całego menu wyswietlacza.

No to nie wiem, może przeinstaluj system? Skoro u innych na tej samej wersji opcja jest to znaczy, że coś u Ciebie namieszało. Ewentualnie może factory reset. Ciężko powiedzieć co to może powodować więc tylko takie ogólne rozwiązania przychodzą mi do głowy.

Dnia 27.07.2019 o 19:49, aazmath napisał:

Czy ktoś z Was miał/ma może problem z ostrością? Robiąc zdjecia w trybie macro,  to na ekranie telefonu zdjecie jest ostre. Po zrobieniu jednak w galerii widać żę jednak ostrość zgubiło... :/ 
MIUI Global 10.2.28.0 

Potwierdzam, od początku mam ten problem, a telefon miał już kilka aktualizacji. Czy ktoś poleca jakąś inną aplikację aparatu, która lepiej radziłaby sobie ze zdjęciami macro? Ogólnie miałem chyba tylko jedną aktualizację, która poprawiła coś w aparacie, trochę słabo..