ZduneX25

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Po to byś nie musiał przy kasie szukać kart lojalnościowych w portfelu tylko dajesz do zeskanowania i już

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

np tankujesz na orlenie, zbierasz pkt na karę lojalnościową i po 7 latach dostaniesz hotdoga

• Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 5

np tankujesz na orlenie, zbierasz pkt na karę lojalnościową i po 7 latach dostaniesz hotdoga
Bez sosu ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

• Like 1
  • Haha 1

Cześć, ja z innej beczki,

Wiem, że da się ze starego Xiaomi (miałem poczciwego Redmi Note 4x) przerzucić wszystkie dane bezproblemowo na mojego nowego Mi 9. Natomiast jak to wygląda w przypadku tych plików, które mam ukryte? Każdy po kolei muszę 'odkryć' i dopiero mogę przerzucać?

Dawien dawno miałem Redmi Note 2, długa przerwa i teraz czas na mi 9. tylko ten głupi zgryz, niepewność czy kupić teraz, czy poczekać aż ogłoszą k20 pro i bankowo mi 9 potanieje (chociaż już jest tanie). A może zamiast mi 9, k20 pro :D jak sądzicie ?

Witam. Mam do was pytanko. Ostatnio pojawiła się informacja o tym, że można podkręcić wyświetlacz do 84Hz i tu mam pytanko... Bo by to zrobić potrzebuje roota i custom recovery tak? Jak w xiaomi wygląda sprawa z ewentualną gwarancją. Wcześniej miałem Samsunga gdzie jest Knox... Tu też jest coś takiego ? Telefon ma kilka miesięcy i jak miałbym stracić na zawsze gwarancję to trochę słabo.. i kolejne pytanko - jak w xiaomi wgrywa się roota? Czy nie będę miał problemów z płatnościami w mBanku czy działaniem innych aplikacji? 

Edited by Adasiek74

Witam. Mam do was pytanko. Ostatnio pojawiła się informacja o tym, że można podkręcić wyświetlacz do 84Hz i tu mam pytanko... Bo by to zrobić potrzebuje roota i custom recovery tak? Jak w xiaomi wygląda sprawa z ewentualną gwarancją. Wcześniej miałem Samsunga gdzie jest Knox... Tu też jest coś takiego ? Telefon ma kilka miesięcy i jak miałbym stracić na zawsze gwarancję to trochę słabo.. i kolejne pytanko - jak w xiaomi wgrywa się roota? Czy nie będę miał problemów z płatnościami w mBanku czy działaniem innych aplikacji? 
Nie tracisz gwarancji robiąc takie coś. Oczywiście teoretycznie rootem tak ale wystarczy później mi flashem wgrać soft i masz telefon bez śladu jak wyjęty z opakowania. Potrzeba roota i twrp do tego. Co do płatności. Jeżeli używasz gPay to może ale nie musi ci działać z rootem ale zbliżeniowe przez bank np działają bez problemu.

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

@up No nie do końca bez problemu z tymi płatnościami. Próbowałem już różnych ROM-ów, bez roota i z rootem, bezpośrednio z mBanku i z Gpay-a i zawsze ten sam komunikat: "Nie udało się ukończyć konfiguracji ....". Poukrywałem co się dało w Magisku i nic. Widocznie w moim przypadku przeszkadza odblokowany bootloader.

@up No nie do końca bez problemu z tymi płatnościami. Próbowałem już różnych ROM-ów, bez roota i z rootem, bezpośrednio z mBanku i z Gpay-a i zawsze ten sam komunikat: "Nie udało się ukończyć konfiguracji ....". Poukrywałem co się dało w Magisku i nic. Widocznie w moim przypadku przeszkadza odblokowany bootloader.
To już widocznie wina mBanku bo ja na millenium na 3 urządzeniach z rootem magiskiem xposed bez ukrywania niczego działa bez problemu. Dodajesz kartę w aplikacji jako do palności zbliżeniowych i śmiga.

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

A jednak dobrzy ludzie główkują i chyba coś wymyślili. W oparciu o  post z xda kolega z MI9SE sporządził prostą instrukcję. U mnie zadziałało, tzn. udało mi się dodać kartę :). Po południu pójdę na piwo i spróbuję zapłacić.

Edited by abnegat

Panowie, powiedzcie mi jeszcze jak wygląda sytuacja z nagrywaniem rozmów ? Pamiętam z RN2 nagrywanie było z samego poziomu ustawień w miui, bez instalowania dodatkowych apek, jak jest teraz ?

Panowie, powiedzcie mi jeszcze jak wygląda sytuacja z nagrywaniem rozmów ? Pamiętam z RN2 nagrywanie było z samego poziomu ustawień w miui, bez instalowania dodatkowych apek, jak jest teraz ?
Identycznie. Masz to wbudowane

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

• Like 1

23 minuty temu, JamCiTo napisał:

Powiedz gdzie.... Aż podejdę sprawdzić... ;-)

Ale akurat nie jestem w Szczecinie :-D więc chyba nie podejdziesz

to dobrze, w op5 trzeba się ratować zewnętrzną apką w której i tak jest teraz problem od androida 9.0 który w jakiś sposób stara się regulować właśnie nagrywanie, ta polityka goglowa... Dlatego tak zapytałem czy z mi 9 i 9.0 nie ma problemów.

Tak z ciekawości czy u was też w pełnym słońcu przy takiej temperaturze widać cień (szare koło) w miejscu gdzie jest czytnik palca? Dzisiaj to zauważyłem na białym tle a także mniejsza kropkę w lewym rogu pod godzina.

Tak z ciekawości czy u was też w pełnym słońcu przy takiej temperaturze widać cień (szare koło) w miejscu gdzie jest czytnik palca? Dzisiaj to zauważyłem na białym tle a także mniejsza kropkę w lewym rogu pod godzina.
Tak norma. Czujnik światła i papilarny

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

Witam,mam prośbę czy mógłby ktoś nagrać  jakiś mocniejszy kawałek z basem,żeby odwzorować koncert,bo Xaomi redmi note 7 okazał się niewypałem i jego nagrania audio są tragiczne.Dopiero w domu ten problem wyszedł,na szczęście mam jeszcze opcje zwrotu tego telefonu i dołożenia $$.Tylko nie wiem czy jest sens się pakować w Xiaomi,bo czytałem w sieci,że w tych telefonach słabe audio na nagraniach to norma...

np 

Edited by Dge19

Mi 9 też ma kiepskie nagrywanie audio, jak każdy Xiaomi. 
Wystarczy wrzucić 960 kbps i jest o wiele lepiej

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

2 minuty temu, simcold napisał:

Wystarczy wrzucić 960 kbps i jest o wiele lepiej

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

Lepiej, ale nadal kiepsko. 

moglby ktos dac linka do twrp pod mi9 ? bo znalalzem to ale to nie idzie tak jak trzeba

TWRP_3.3.1-34_cepheus_mauronofrio

1 minutę temu, Bartos napisał:

Nie wiem, mam jeszcze zablokowany bootloader. Ale w każdym recovery jest angielski i inne języki 

długo czekasz na odblokoowanie ? mi dali 366 godzin

Można podlinkowane tu grupę z telegrama odnośnie MI9? Założyłem.taka i wrzucam tam wszystko co nowe

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

a jest jakies recovery pod globala  nie pod china ? czy bez roznicy mi po instalacji romu a tym sie restartuje do recovery