Jump to content

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

• Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeśli masz oryginalne recovery (a zapewne masz), to opcja wipe data usuwa wszystkie dane - i apki, i pamięć wewnętrzną. Z poziomu ustawień będzie to samo, bo ta opcja po prostu przenosi do recovery, g

@Karls @grzegorz1982 temat znany mi od Mi8. Tele działa na zewnatrz i przy dobrym oświetleniu. Tak to telefon robi zoom cyfrowy głównym aparatem. W google camera działa zawsze normalnie w górnym obiek

Swojego czasu napisałem do tego poradnik na tym forum, jednak jak wstawiam link to mi wali błędem 403... Poszukaj pod nazwą "Rootowanie oficjalnych romów Global/China + TWRP", w drugiej części masz in

Posted Images

Włączyłem płatności zbliżeniowe w ustawieniach, czy mi9 sygnalizuje to jakaś ikoną. W poprzednim telefonie miałem ikonę NFC. Jak to wygląda w xiaomi mi9?
No tu też masz. Możesz włączyć albo nie.

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

aż z ciekawości sprawdziłem u mnie bo też mam EEA .26 i również brak NFC. Nie brakuje mi tego bo mam ciągle włączone i płatności działają, ale teraz już będę o tym myślał :)

• Like 1
4 minuty temu, witek_77 napisał:

aż z ciekawości sprawdziłem u mnie bo też mam EEA .26 i również brak NFC. Nie brakuje mi tego bo mam ciągle włączone i płatności działają, ale teraz już będę o tym myślał :)

masz ustawioną metodę płatności HCE? .............dziś włączyłem i pytam jak poustawiać żeby zadziałało

4 godziny temu, user5624 napisał:

masz ustawioną metodę płatności HCE? .............dziś włączyłem i pytam jak poustawiać żeby zadziałało

Tak. Mobilna płatność HCE, domyslnie na Google Pay (doinstalowany ze sklepu play mimo, że oryginalnie jakiś był). Z apki ING korzystam tylko do wchodzenia na konto, ale kolega nią płaci na Mi6.

@olutus chodzi o przełącznik NFC a nie ikonę.

• Like 1
11 godzin temu, witek_77 napisał:

Tak. Mobilna płatność HCE, domyslnie na Google Pay (doinstalowany ze sklepu play mimo, że oryginalnie jakiś był). Z apki ING korzystam tylko do wchodzenia na konto, ale kolega nią płaci na Mi6.

@olutus chodzi o przełącznik NFC a nie ikonę.

Używam płatności z mBanku, doradzasz doinstalowanie aplikacji Google Pay? czy jest to zbyteczne...... Dziś sprawdzę czy działa.

Edited by user5624

@user5624 nie doradzam ani nie sugeruję. To jest kwestia indywidualna każdego użytkownika. Ja jakoś się przyzwyczaiłem do płatności googla i tyle. Swoją drogą google emulują kartę i zmieniają jej numer więc ktoś kto odczyta przypadkiem/specjalnie jakimś urządzeniem numer karty z płatności NFC to nie będzie miał prawidłowego numeru karty tylko wymyślony przez google. Takie zabezpieczenie dodatkowe. No i dużo płacę w necie za byle co przez google moją właśnie kartą. 

• Like 2

Cześć, ja z innej beczki,

Wiem, że da się ze starego Xiaomi (miałem poczciwego Redmi Note 4x) przerzucić wszystkie dane bezproblemowo na mojego nowego Mi 9. Natomiast jak to wygląda w przypadku tych plików, które mam ukryte? Każdy po kolei muszę 'odkryć' i dopiero mogę przerzucać?

Dawien dawno miałem Redmi Note 2, długa przerwa i teraz czas na mi 9. tylko ten głupi zgryz, niepewność czy kupić teraz, czy poczekać aż ogłoszą k20 pro i bankowo mi 9 potanieje (chociaż już jest tanie). A może zamiast mi 9, k20 pro :D jak sądzicie ?

Witam. Mam do was pytanko. Ostatnio pojawiła się informacja o tym, że można podkręcić wyświetlacz do 84Hz i tu mam pytanko... Bo by to zrobić potrzebuje roota i custom recovery tak? Jak w xiaomi wygląda sprawa z ewentualną gwarancją. Wcześniej miałem Samsunga gdzie jest Knox... Tu też jest coś takiego ? Telefon ma kilka miesięcy i jak miałbym stracić na zawsze gwarancję to trochę słabo.. i kolejne pytanko - jak w xiaomi wgrywa się roota? Czy nie będę miał problemów z płatnościami w mBanku czy działaniem innych aplikacji? 

Edited by Adasiek74
Witam. Mam do was pytanko. Ostatnio pojawiła się informacja o tym, że można podkręcić wyświetlacz do 84Hz i tu mam pytanko... Bo by to zrobić potrzebuje roota i custom recovery tak? Jak w xiaomi wygląda sprawa z ewentualną gwarancją. Wcześniej miałem Samsunga gdzie jest Knox... Tu też jest coś takiego ? Telefon ma kilka miesięcy i jak miałbym stracić na zawsze gwarancję to trochę słabo.. i kolejne pytanko - jak w xiaomi wgrywa się roota? Czy nie będę miał problemów z płatnościami w mBanku czy działaniem innych aplikacji? 
Nie tracisz gwarancji robiąc takie coś. Oczywiście teoretycznie rootem tak ale wystarczy później mi flashem wgrać soft i masz telefon bez śladu jak wyjęty z opakowania. Potrzeba roota i twrp do tego. Co do płatności. Jeżeli używasz gPay to może ale nie musi ci działać z rootem ale zbliżeniowe przez bank np działają bez problemu.

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

@up No nie do końca bez problemu z tymi płatnościami. Próbowałem już różnych ROM-ów, bez roota i z rootem, bezpośrednio z mBanku i z Gpay-a i zawsze ten sam komunikat: "Nie udało się ukończyć konfiguracji ....". Poukrywałem co się dało w Magisku i nic. Widocznie w moim przypadku przeszkadza odblokowany bootloader.

@up No nie do końca bez problemu z tymi płatnościami. Próbowałem już różnych ROM-ów, bez roota i z rootem, bezpośrednio z mBanku i z Gpay-a i zawsze ten sam komunikat: "Nie udało się ukończyć konfiguracji ....". Poukrywałem co się dało w Magisku i nic. Widocznie w moim przypadku przeszkadza odblokowany bootloader.
To już widocznie wina mBanku bo ja na millenium na 3 urządzeniach z rootem magiskiem xposed bez ukrywania niczego działa bez problemu. Dodajesz kartę w aplikacji jako do palności zbliżeniowych i śmiga.

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu