ZduneX25

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Witam, jako że nie wiele dopłacając do mojego starego Galaxy S8 jestem w stanie kupić nowe Mi9, chyba zdecyduje się na jego zakup.

Czy jest ktoś z męskiej społeczności na tym forum, kto posiada wersję w kolorze fioletowym bądź niebieskim? Na zdjęciach oba wyglądają genialnie, ale niestety nie mam gdzie obejrzeć ich na żywo żeby wybrać organoleptycznie.
Pytanie. W czym będziesz telefon nosił?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Więc i tak oglądasz front...... A co do tego jaki kolor.... MI9 w każdym wariancie jest z przodu czarna więc. To nie mi5-6

Niekoniecznie, możliwe że wezmę jakieś crystal case :))
Nadal przód jest czarny

• Confused 1

Ja mam niebieski ;) mam go w etui i nie widać koloru który jest bardzo spoko. Zamówiłem teraz etui bezbarwne ;)

Gdzie kupić Mi9 by się nie martwić o gwarancję? na allegro same gwarancje sprzedającego, na mihome nie ma, xcom nie ma wersji która mnie interesuje. 

40 minut temu, Bartos napisał:

nie ma wersji która mnie interesuje

Amazon de lub es?

• Like 1

No fajnie, ale wolałbym kupić w PL.  Nawet z gwarancją jakiegoś sklepu, ale nie wirtualnego. 

Chyba musisz polować w mihome. Z naciskiem na słowo polować. Ja sprawdzałem kilka razy dziennie a jak upolowałem któregoś dnia wieczorem to za 5 minut już nie było.

• Like 1

Wystarczy zostawić na ich stronie info, że jesteś zainteresowany zakupem i jak się pojawi w ofercie to dostaniesz maila i spokojnie kupisz, nie trzeba polować.

• Like 1
  • Haha 1

Wczoraj na allegro było 8 sztuk z autoryzowanego sklepu Xiaomi to sobie myślę, że kupie wieczorem. Wchodzę w nocy ok 22:00  i aukcja już zakończona :(

Zostawię info w MiHome. 

Dzięki. 

5 minut temu, Grzesiuso napisał:

Wystarczy zostawić na ich stronie info, że jesteś zainteresowany zakupem i jak się pojawi w ofercie to dostaniesz maila i spokojnie kupisz, nie trzeba polować.

Hahaha. Przecież oni tą informację wysyłają po kilku dniach od momentu pojawienia się telefonu. Zostawiłem maila, zero odzewu, patrze za kilka dni na stronie i Mi9 dostępny, zero maili. Za dwa kolejne dni dostałem info że dostępny jest, wchodzę, nie ma :D 

Kupuj na Amazon.de, telefon za 2-3 dni u Ciebie a gwarancja lepsza niż w jakimkolwiek polskim sklepie.

Przygotowuję się do wgrania miui.eu - jak najlepiej skopiować dane z tel przed odblokowaniem? Skopiować wszystko normalnie na PC czy jest jakiś szybszy sposób bez instalowania dodatkowych apek?

Przygotowuję się do wgrania miui.eu - jak najlepiej skopiować dane z tel przed odblokowaniem? Skopiować wszystko normalnie na PC czy jest jakiś szybszy sposób bez instalowania dodatkowych apek?
Na pc bez folderu android

9 minut temu, Adamerio napisał:

bez instalowania dodatkowych apek?

Pełna kopia na koncie Google, pozostałe rzeczy jak wyżej.

Smsy - backup na k.Xiaomi lub po doinstalowaniu Wiadomości Google.

napisałem do x-kom z informacją dostępności, napisali że przewidują na dzisiaj i otworzyli możliwość kupna, więc kupiłem :) 

Czy u was tez jest problem z jakością zdjęć i filmów na mediach społecznościowych ?

Najbardziej na relacjach na instagramie i zanim ktoś napisze, wiem że instagram ogólnie pogarsza jakość tak samo jak facebook i messenger
Ale u mnie film nagrany przez insta wygląda jakby był 144p co dziwne na podglądzie nagrywania jest w miarę a po wrzuceniu kaszana. To samo tyczy sie nawet filmu nagranego normalnie aparatem i wrzuconego na insta. Przed dodaniem okej po dodaniu nic nie widać
Jest to na tyle dziwne, że emotikony, tekst czy cokolwiek dodane na film tez ma pixeloze

Mam jeszcze stara xperie z3 która ma o wiele gorszy aparat a jakość nagrań wrzucanych na insta jest o niebo lepsza.

Czy ktoś tez tak ma albo wie co może być przyczyną ?

Edited by bartek5860

Czy u was tez jest problem z jakością zdjęć i filmów na mediach społecznościowych ?

Najbardziej na instagramie i zanim ktoś napisze, wiem że instagram ogólnie pogarsza jakość tak samo jak facebook i messenger
Ale u mnie film nagrany przez insta wygląda jakby był 144p co dziwne na podglądzie nagrywania jest w miarę a po wrzuceniu kaszana. To samo tyczy sie nawet filmu nagranego normalnie aparatem i wrzuconego na insta. Przed dodaniem okej po dodaniu nic nie widać
Jest to na tyle dziwne, że emotikony, tekst czy cokolwiek dodane na film tez ma pixeloze

Mam jeszcze stara xperie z3 która ma o wiele gorszy aparat a jakość nagrań wrzucanych na insta jest o niebo lepsza.

Czy ktoś tez tak ma albo wie co może być przyczyną ?

A próbowałeś OG insta wrzucac ?

a co to takiego ?

Poszukaj. Ja nie miałem na MI9 takich objawów ale fakt że i tak sporo ucinali jakość. Bardzo sporo i to normalne.

@bartek5860 na obydwu dostępnych enkoderach w ustawieniach aparatu w sekcji nagrywania filmów występuje ten problem występuje czy na jednym konkretnym?

Screenshot_2019-06-20-17-54-12-780_com.android.camera.png

@stereo0
Mam ustawione tak jak było oryginalnie nic nie zmieniałem, czyli w moim przypadku h.264 wysoka kompatybilność.  Nie próbowałem go zmienić, czyli powinienem ? I jak to wgl wpłynie na jakość wideo/zdjeć normalnie z apki aparatu ?

dodam jeszcze że to co pisałem wyżej tyczy sie głownie słabego oświetlenia w dzień w słońcu to pogarszanie nie jest tak duże. Ale wczoraj nagrywając filmiki w klubie gdzie wiadomo szybko rozmazgajają światła jakość jest tragiczna jak z noki 3310 tak jak opisałem wyżej. Wygląda to po prostu jakby bitrate był strasznie malutki. Ale z innych nawet gorszych telefonów tak nie ma

@bartek5860

H.265 jest nowszy od h.254. Tutaj do poczytania na przykładzie gopro https://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-61-kodek-HEVC-H.265-w-kamerach-GoPro/65

Co do jakości w nocy to zalecam nagrywać w 30fps gdy się ściemni. 60fps potrzebuje więcej swiatla i widać gołym okiem jak wieczorem przy 60fps obraz jest ciemniejszy, a przy 30 fps mniej więcej taki jasny jak widzimy ludzkim okiem.

Cześć wszystkim. Mam następujący problem. Włączam hotspot na xiaomi mi 9, natomiast xiaomi mi box go nie widzi.. Jakieś pomysły? Sieć Orange, xiaomi.eu najnowsze. 

Mam ustawione 2,4 GHz. Laptop widzi normalnie mi 9 jako hotspot, mi box już nie. Na drugim tel jak włączę hotspot mi box łączy się bez problemu. Dziwna sprawa.. 

Przestał mi działać czytnik na wygaszonym ekranie. Wcześniej wystarczyło przyłożyć palec w miejscu czytnika, a teraz muszę najpierw podświetlić ekran.

Nie wiem czy ja coś namieszałem, czy to przez dzisiejszą aktualizacje eu 9.6.20? 

Dodatkowo po dzisiejszej aktualizacji zainstalowałem jeszcze magisk wcześniej nie miałem może to przez to?

21 godzin temu, Ciacho23 napisał:

Spróbuj z ustawieniem pasma 2.4 lub 5 GHz. Może Mi box nie obsługuje 5 GHz a takie masz ustawione.

Zmieniłem ustawienia hotspotu na 5 GHz i działa :) dzięki wielkie za dobrą radę :)

Kurcze, średnio mi sie widzi kupowanie go za 1900 zł w X-Komach czy innych sklepach, jak za granicą można kupić go sporo taniej, często nawet z cashbackiem.

Może jest ktoś kto brał telefon z jakiegoś Amazona albo Banggoda i jest w stanie podzielić się opinią czy warto tam go kupić?

Kurcze, średnio mi sie widzi kupowanie go za 1900 zł w X-Komach czy innych sklepach, jak za granicą można kupić go sporo taniej, często nawet z cashbackiem.

Może jest ktoś kto brał telefon z jakiegoś Amazona albo Banggoda i jest w stanie podzielić się opinią czy warto tam go kupić?
Pomyśl o jednym ze kupując za granicę musisz wywalić gotówkę a w pl masz raty 0%. Tylko z tego względu wolałem kupić tu

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

Raty mnie chyba nie interesują, bo jako student i tak nie dostanę, aczkolwiek sprawę można przemyśleć

Edited by Exodisss

Raty mnie chyba nie interesują, bo jako student i tak nie dostanę, aczkolwiek sprawę można przemyśleć
Za granicą kupujesz około 400 zł taniej więc nie wiem czy to się aż tak oplaca.

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu