Jump to content

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy

ZduneX25

Recommended Posts

Siema
Chce kupić Mi9/MI9 se ale jestem zielony w temacie xiaomi, gdyż nigdy żadnego nie miałem. Zacznijmy, że w sklepach stacjonarnych typu media expert nigdzie w mojej okolicy nie maja ani jednego ani drugiego. W internecie ceny są różnie od 1700-2300 za mi 9. Można wgl wierzyć tym sprzedawcą na allegro, czy tam po prostu mają wersje z chin dlatego jest taniej.
Stąd moje pytanie gdzie kupić najtaniej, żeby było dobrze i wszystko śmigało w Polsce wraz z aktualizacjami ?
Wiem, że są jakieś wersje global eu i jakieś inne ale też nie do końca wiem czym to się różni

23 minuty temu, bartek5860 napisał:

Siema
Chce kupić Mi9/MI9 se ale jestem zielony w temacie xiaomi, gdyż nigdy żadnego nie miałem. Zacznijmy, że w sklepach stacjonarnych typu media expert nigdzie w mojej okolicy nie maja ani jednego ani drugiego. W internecie ceny są różnie od 1700-2300 za mi 9. Można wgl wierzyć tym sprzedawcą na allegro, czy tam po prostu mają wersje z chin dlatego jest taniej.
Stąd moje pytanie gdzie kupić najtaniej, żeby było dobrze i wszystko śmigało w Polsce wraz z aktualizacjami ?
Wiem, że są jakieś wersje global eu i jakieś inne ale też nie do końca wiem czym to się różni

Tutaj: https://mi-home.pl/mi-9?gclid=CjwKCAjw27jnBRBuEiwAdjQXDAsvdc-pBRlrC-vzQBW1Im4VEptLux65wl5uZQXL1R9RNbtvcigVxRoC-DUQAvD_BwE

Ogólnie jestem ogarnięty z androidem, romy i jakieś modyfikacje tez kiedyś wgrywałem tylko po prostu nigdy nie miałem do czynienia z niczym od xiaomi, nawet z ich nakładką

Więc chętnie się dowiem czym się różnią te romy global / eu jest jeszcze coś innego? i jak to się przekłada na sam telefon ?

Dnia 27.05.2019 o 10:32, mrosi napisał:

Zależy, skąd telefon zakupiony. Jeśli z oficjalnej dystrybucji ABC Data (mi-home, x-kom, komputronik, etc.) lub Action (Proline czy Sferis), to przez odblokowanie BL i instalację MIUI Polska/EU nie tracisz gwarancji.

Napisałem wczoraj do kilku firm i takie są odpowiedzi odnośnie gwarancji:

1. Allegro 1

image.thumb.png.5ac69f498b991367ab501e5bbcae4f57.png

2. Allegro 2

image.thumb.png.b49c6bc44b6893169a21f8b746969dc5.png

3. X-kom

image.thumb.png.e0a447801b72cb81a37b81cadb4d5e0d.png

4. Mi-home

image.png.b35786e25de7d63dc04addc6b5022740.png

5. Pro-line

image.thumb.png.da01c7f0ba1803655242a184db923551.png

Podpinam się pod pytanie Tomka

"Ogólnie warto zmieniać ROM na EU z Global?  Jakie są tego zalety i ewentualne wady?"

Czy gdzieś znajdziemy jakąś tabelkę/informacje o różnicach? Jeśli nie, czy ktoś mógłby je wypisać?

Dzięki wielkie!

Dobry wieczór,

mam takie pytanko... Odblokowałem telefon oficjalnym sposobem i zainstalowałem twrp i system zgodnie z instrukcją na https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-eu-i-twrp-na-mi9/. System działa normalnie ale nie mogę wejść do twrp. Trzymanie power i vol + powoduje restarty do czasu aż puszczę vol +. Powinien wstać twrp a nie wstaje. Macie radę?

Zaraz to kupując telefon z oficjalnej dystrybucji na mi-home jaką ma wersje oprogramowania ? Xiaomi.eu / Global MIUI czy MIUIPolska 

Bo z tego co tu czytam to Xiaomi.eu i MIUIPolska  jest lepszy od globala ma więcej funkcji i lepiej przetłumaczony ?

@mrosi działają nieprzerwanie na kazdym xiaomi.eu bez żadnego kombinowania. Codziennie płace od kilku miesięcy. Zmieniam softy, zawsze aktualne, oprócz ostatniego, czyli 9.5.23 bo ma błąd i czyni niezdatnym do użytku ten model, ale testowałem też ten soft i tak samo GPay działa poprawnie.

10 godzin temu, bartek5860 napisał:

EEA ? czyli jaki ? bo ja nie jestem jeszcze obeznany w xiaomi :)

Znaczy global wydany na potrzeby EU.  Zostaw, popatrzysz sobie, poczytasz i będziesz wiedział czego chcesz. 

10 godzin temu, palibrzuch napisał:

Jaki ma błąd? Bo używam tego softu...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Opisany kilkukrotnie w dziale aktualizacji MIUI. Opisany na xiaomi.eu z filmami. W skrócie klawiatura nie znika i pojawia się na zablokowanym ekranie wraz z animacją czytnika, jeśli nastąpi blokada z klawiaturą nieschowaną. Nie jest to zależne od klawiatury. 

30 minutes ago, Adamerio said:

To jak to w końcu jest z tą gwarancją i miui.eu ???

Na jakiej zasadzie działa folder 'osoby' w galerii? Mam trochę zdjęć a folder nadal pusty.

Żeby to działało zdaje się że musisz mieć zdjęcia w chmurze

Przeszedłem przez odblokowanie bootloadera, wgrywanie miui i twrp...

Z mniejszymi czy większymi problemami ale udało się. Jedyna rzecz na której teraz utknąłem to root. 

Wgrałem paczkę z magisk. Niestety nic się nie dzieje. 

Jest jakiś problem z tym na mi9? 

Edit:

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł i się udało. Mianowicie pobrałem z xda najnowszą wersję magisk, wgrałem i działa 

Edited by pull1990

13 godzin temu, JamCiTo napisał:

Znaczy global wydany na potrzeby EU.  Zostaw, popatrzysz sobie, poczytasz i będziesz wiedział czego chcesz. 

Tzn wszędzie gdzie kupie telefon czy to mi-home, x-com czy gdziekolwiek będę miał taki sam rom global EU ? Który nie jest tak dobry co MIUI polska ?

Dopytam się gdzie mogę w sprawie gwarancji. Kiedyś było ustalone, że miuipolska jest wyjątkiem ale też czasy się zmieniły. Xiaomi zmieniło serwis (z SBE na CCS) i postawili swoje biura i mają gdzieś nasz soft (który przecież był przed globalem tak btw). 

Jednak nie wiem czy to taki problem z tą gwarancją. Tak jak pisał proline jak oddajecie coś do gwarancji to robicie format danych i z miflash wgrywacie sobie rom Global i blokujecie bootloader a gwarancja pozostanie. 

Dokładnie ;)

Kiedyś w pierwszej xperii Z pękł mi wyświetlacz i to w taki sposób, że nie działał dotyk. Pękł leżąc na stole. Nikt go nie dotykał. Soft przywracałem myszką przez otg ;) na gwarancji lcd został wymieniony ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

7 godzin temu, bartek5860 napisał:

Tzn wszędzie gdzie kupie telefon czy to mi-home, x-com czy gdziekolwiek będę miał taki sam rom global EU ? Który nie jest tak dobry co MIUI polska ?

Tak. Dokładnie... 

Czy lepszy? To już zależy od uzyszkodnika... A dokładnie od tego: czego wymaga od smarkfona? I czego oczekuje od smarkfona? 

Mojej Żonie nic w tym sofcie nie przeszkadza i na próbę wymiany zareagowała negatywnie... Bo głupi zmieniłem jej region na starcie i może bawić się motywami... Teraz mam wieczory na 3 miesiące z głowy :grin::cool:

8 godzin temu, JamCiTo napisał:

Tak. Dokładnie... 

Czy lepszy? To już zależy od uzyszkodnika... A dokładnie od tego: czego wymaga od smarkfona? I czego oczekuje od smarkfona? 

Mojej Żonie nic w tym sofcie nie przeszkadza i na próbę wymiany zareagowała negatywnie... Bo głupi zmieniłem jej region na starcie i może bawić się motywami... Teraz mam wieczory na 3 miesiące z głowy :grin::cool:

Czyli MIUI polska to nie jest oficjalny rom xiaomi tylko stworzony przez ludzi z forum dlatego posiada poprawki i udogodnienia dobrze rozumiem? Bo nie wiem czemu na poczatku pomyslalem ze to oficjalka od xiaomi na Polskę :-D

Tak swoją droga, czy xiaomi oficjalny rom poprawia na bierząco aktualizacjami?  Np to że nie pokazuje powiadomień na pasku? Czy trzeba sie ratowac romem i modami z forum? :)