ZduneX25

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

@TED no to może być wina play. Ja od nich uciekłem i testowałem orange i plush i zdecydowałem się na orange póki co. Nie wiem dokładnie co oni resetują, ale podejrzewam,  ze tak jak w virgin coś tam jakby odświeżają na panelu użytkownika. W każdym razie https://downdetector.pl/status/play/mapa według tej strony i komentarzy play ostatnio poprostu nawala z prędkością internetu. Ludzie maja transfery od 2 do 10mbps, więc pewnie jest przeciążona sieć.

14 minut temu, stereo0 napisał:

@TED no to może być wina play. Ja od nich uciekłem i testowałem orange i plush i zdecydowałem się na orange póki co. Nie wiem dokładnie co oni resetują, ale podejrzewam,  ze tak jak w virgin coś tam jakby odświeżają na panelu użytkownika. W każdym razie https://downdetector.pl/status/play/mapa według tej strony i komentarzy play ostatnio poprostu nawala z prędkością internetu. Ludzie maja transfery od 2 do 10mbps, więc pewnie jest przeciążona sieć.

Jest bardzo prawdopodobne że Play coś zj*****, ponieważ gdy kupiłem żonie Redmi note 5 to było chyba w styczniu, to sprawdzałem od razu z jaką prędkością działa internet mobilny i było super, aż byłem w szoku, jeśli dobrze pamiętam to kręciło ok 50 Mbps. Wszystkie te testu robiłem u nas w domu tak więc coś musi być na rzeczy.

Jutro do nich zadzwonię i zobaczymy czy coś pomoże.

Naprawdę ja się dziwie jeszcze ludziom po tym co odstawia play z zasięgiem, internetem i tym wszystkim, że nadal korzystają z tej sieci...

• Like 2

U mnie w Play na LTE+ w miejscowości ok. 10tyś mieszkańców łapie 200MBs DL i 20MBs uploadu.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

4 minutes ago, zsiewicz said:

Naprawdę ja się dziwie jeszcze ludziom po tym co odstawia play z zasięgiem, internetem i tym wszystkim, że nadal korzystają z tej sieci...

Z takich ciekawostek dzisiaj dzwonili do mnie z Play i co ciekawe Pani powiedziała, że są na etapie wdrażania wifi calling na mi9 :-D zapewne to ściema ale jakby okazała się prawdą to ciekawe :) mimo wszystko ja w czerwcu dziękuję filetowym i przechodzę gdzie indziej :) niech ich 5G Ready innych zadowala :-P

14 godzin temu, tpawel napisał:

Pokazuje, ale od pewnego momentu w pozycji BW pokazuje jakiej szerokości pasma biorą udział w agregacji. @latet Twoje wyniki wskazują że masz słaby zasięg. DL się może zapchać, ale UL w tej wysokości pokazuje jasno że masz słaby sygnał.

W innym miejscu osiedla osiągnąłem dużo lepsze wyniki, mimo że bez agregacji (jak na obrazkach). Ale i tym razem widać, że pierwsze parę sekund upload'u leży i kwiczy. Tak jest za każdym razem, niezależnie od późniejszego wyniku uśrednionego.

Screenshot_2019-04-12-07-54-26-333_org.zwanoo.android.speedtest.png

Screenshot_2019-04-12-07-55-02-893_cz.mroczis.netmonster.png

U mnie w Play na LTE+ w miejscowości ok. 10tyś mieszkańców łapie 200MBs DL i 20MBs uploadu.

Screen poprosze

Wysłane z LG G7

Zazdroszczę mocno takich osiągów.

Rzeszów, niby nie małe miasto a taki cyrk z prędkością. Dziś sprawdzałem o 7 i wykręciło mi 15 Mbps, a teraz jest już max 1.5 Mbps.

Czyli ewidentnie wina sieci play, z jednej strony dobrze że z telefonem wszystko ok :-)

@seba112 dziękuję.
To najlepszy dowód na to że Xiaomi w końcu się ogarnęło.

Wysłane z LG G7

• Like 1

Pytanie o asystenta google, w wersji EEA działa ”ok google" natomiast w romie eu. 9.4.11 nie mogę uruchomić asystenta głosem. Urządzenie nie jest na liście obsługiwanych. Jakieś doświadczenia macie w tym zakresie?

[mention=58020]Meex[/mention] nie wiem o czym mówisz bo nigdy nie miałem hopla by testować ekran jakimiś aplikacjami, ale na mi8 były smugi wieczorem przy skrolowaniu czarnego tła z obrazkami i na mi9 też są, ale trochę mniejsze i nie przeszkadza to taki urok oledow

Dla mnie to ważne - w nocy używam aplikacji do zmniejszania jasności ekranu w stosunku do standardowych możliwości.
W OP6 miałem równe rozświetlanie ekranu (nie idealne ale bardzo ok), w Mi8 gorsze (ciemne smugi w konkretnych barwach), ale do zaakceptowania. W Mi9 przy małej jasności ekranu na czerwonym tle mam jak na wcześniej wrzuconej fotce.
Zastanawiam się jak inne sztuki bo nie wiem czy szukać egzemplarza z "równym" ekranem czy dać sobie spokój.

Dobry wieczór. 2 szybkie pytania ;)

1. Co zrobic jak nie mogę dodać swojego konta mi? Pomimo komunikatu na ekranie tak jak na załączonym obrazku konto jest nadal niedodane i nie mogę odblokowac telefonu...

2. Jak włączyć wibracje podczas pisania? Sprawdzałem już wszystkie możliwe opcje i może jest mnie ktoś w stanie oświecić gdzie znajduje się ta opcja?

Screenshot_2019-04-13-23-35-37-125_com.android.settings.png

1. Jeśli dostałeś informację że konto jest dodane, to jest dodane. Mam tak samo ale w aplikacji do odblokowania już liczyło czas w dół.

2. Ustawienia klawiatury z której korzystasz.

Edited by Rafcio

Witajcie, od niedawna jestem na globalu pierwszy raz, wcześniej tylko miuipolska. I mam pytanie czy można wgrać jakoś paczkę blokady reklam (w miuipolska poziom twrp)?

Wkurzaja mnie te reklamy. 

53 minuty temu, weah napisał:

wgrać jakoś paczkę blokady reklam (w miuipolska poziom twrp)?

W ten sam sposób.

1 godzinę temu, weah napisał:

Pytanie o global......

Widziałem wyraźnie.

2 godziny temu, weah napisał:

Pytanie o global......

Można zmienić DNS w systemie, reklamy powinny zniknąć z aplikacji. Jeśli chodzi o WWW to Opera ma omijanie reklam wbudowane w aplikację.

• Like 1

Witajcie, od niedawna jestem na globalu pierwszy raz, wcześniej tylko miuipolska. I mam pytanie czy można wgrać jakoś paczkę blokady reklam (w miuipolska poziom twrp)?
Wkurzaja mnie te reklamy. 
AdAway uzyj

Ok, odblokowanie jakoś poszło, natomiast nie mogę rozwiązać problemu z wibracjami klawiatury :/ @Rafcio gdzie mogę znaleźć te ustawienia klawiatury? korzystam aktualnie z gboard, natomiast żadnych ustawień jeśli chodzi o wibracje tam nie ma

Ok, odblokowanie jakoś poszło, natomiast nie mogę rozwiązać problemu z wibracjami klawiatury :/ [mention=1667]Rafcio[/mention] gdzie mogę znaleźć te ustawienia klawiatury? korzystam aktualnie z gboard, natomiast żadnych ustawień jeśli chodzi o wibracje tam nie ma
W preferencjach:e49593b1353da3c98d3df2383f86308f.jpg

• Like 1

Ok, odblokowanie jakoś poszło, natomiast nie mogę rozwiązać problemu z wibracjami klawiatury :/ [mention=1667]Rafcio[/mention] gdzie mogę znaleźć te ustawienia klawiatury? korzystam aktualnie z gboard, natomiast żadnych ustawień jeśli chodzi o wibracje tam nie ma
Ustawienia dodatkoee>język i Metody wprowadzania>Gboard>preferencje>siła wibracji

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

56 minut temu, weah napisał:

@dzidexx to wiesz chyba że recovery/twrp jest zablokowane?

To nie jest oczywiste. Zwłaszcza, że, jak piszesz, przesiadłeś się z EU. Dużo ludzi używa Globala z TWRP.

Przy zablokowanym BL, przy braku TWRP i roota, najłatwiej zablokować reklamy korzystając ze specjalnego DNS-a. Android Pie to umożliwia. Z MIUI wycięto stosowne ustawienie, ale łatwo to obejść za pomocą apki "Hidden MIUI settings". W niej wpisujesz dowolny DNS, ja używam dns.adguard.com i śmiało polecam.

• Like 1
  • Thanks 1

50 minut temu, latet napisał:

To nie jest oczywiste. Zwłaszcza, że, jak piszesz, przesiadłeś się z EU. Dużo ludzi używa Globala z TWRP.

Przy zablokowanym BL, przy braku TWRP i roota, najłatwiej zablokować reklamy korzystając ze specjalnego DNS-a. Android Pie to umożliwia. Z MIUI wycięto stosowne ustawienie, ale łatwo to obejść za pomocą apki "Hidden MIUI settings". W niej wpisujesz dowolny DNS, ja używam dns.adguard.com i śmiało polecam.

Mógłbyś napisać dokładniej jak zrobić tą blokadę reklam?

@latet
Kompletnie zapomniałem o tej apce, dzięki za przypomnienie.
Można w niej też wyłączyć apki od Google :D

Jak zainstalujesz apkę "Hidden MIUI Settings" to wszystko będzie jasne (zakładka Android 9, pozycja "Private DNS"). Potem - jak na załączony obrazku.

Z inne beczki. Pytanie do posiadaczy Mi9. Jak jest z jakością obrazu w filmach Slow-Motion? W Mi8 jest ona wyraźnie gorsza od 720p, niezależnie od szybkości FPS oraz trybu zapisu (1080 lub 720). Widać to na zestawieniu, które wklejam. Może na Mi9 poprawili to nieco i przynajmniej jakość obrazu zrównała się z 720p? A może wręcz z 1080p? Czy w Mi9 są różnice w jakości obrazu zależne od FPS w slow-motion? Bo w Mi8 nie ma żadnych.

Screenshot_2019-04-14-12-54-41-920_com.android.settings.png

slo-mo-zestawienie.jpg

• Thanks 1

Jak zainstalujesz apkę "Hidden MIUI Settings" to wszystko będzie jasne (zakładka Android 9, pozycja "Private DNS"). Potem - jak na załączony obrazku.

Której wersji używasz? W Play store są 3 i nie chciałabym zainstalować jakiegoś g...
Co do slow motion - nie używałem, jeśli chcesz mogę zrobić jakieś ujęcie i udostępnianić

3 minuty temu, jerzykd napisał:

Której wersji używasz? W Play store są 3 i nie chciałabym zainstalować jakiegoś g...
Co do slow motion - nie używałem, jeśli chcesz mogę zrobić jakieś ujęcie i udostępnianić

Ta z kluczem i wkrętakiem na okrągłym niebieskim tle ;) Ja korzystam z adguard i tez działa dobrze :)

17 minut temu, latet napisał:

Z inne beczki. Pytanie do posiadaczy Mi9. Jak jest z jakością obrazu w filmach Slow-Motion?

Po pierwsze nie ma 960 fps, dlatego jakość jest do kitu. 720p/1080p niewiele tutaj robi.