Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem nową baterie z ali (nohon) ale niestety idzie prawie 2 miesiące, a jadę na urlop niedługo.
Który sprzedawca z allegro ma normalną baterie, bez oszukanej pojemności (albo przynajmniej zbliżoną do rzeczywistości)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, stereo0 napisał:

@MatexN ja zanim oddałem telefon tacie to wysłałem do serwisu na wymianę baterii. Cały proces trwał 3 dni i telefon miałem u siebie. Bez żadnych kosztów na gwarancji. 

To był błąd bo tego nie zrobiłem podczas trwania gwarancji, gdzie raz zrobiłem format i było przez chwile lepiej. Teraz już niestety na swoją rękę muszę to zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
58 minut temu, grzegorz1982 napisał:

Chciałem skorzystać z "Launcher Atywności" aby się dostać do ustawień modemu ale zniknęła mi ta opcja, a nie wiem co jest przyczyną?

Przyczyna jest taka, że opcja ta została zablokowana już jakiś czas temu. Można do niej wejść tylko, mając zrootowany telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy przechodząc z ROMu xiaomi.eu na global EEA stracę VoLTE/WIFI ?

Ze by odblokować VoLTE/WiFI musiałem mieć ROOTa wiec wróciłem na ROM xiaomi.eu, czy teraz jak będę chciał wrócić na ROM EEA (aby zablokować bootloader) czy stracę te ustawienia?

PS. Czy można mieć ROM EEA i mieć roota?

PS2. Czy jest opcja zablokowania bootloadera na ROM-ie xiaomi.eu

Edytowane przez grzegorz1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@grzegorz1982 odpowiem po kolei:

1. Global i EEA to dwa różne romy.

2. Tak, bo musisz zrobić wipe. Inaczej niemal na pewno system nie wstanie.

3. Tak, można mieć root na EEA.

4. Jest, zawsze możesz puścić komendę przez ADB. Ale czy to nie spowoduje jakiś problemów na xiaomi.eu, to już ciężko powiedzieć, z doświadczenia wiem, że to dosyć kapryśny rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2022 o 19:36, grzegorz1982 napisał:

Czy przechodząc z ROMu xiaomi.eu na global EEA stracę VoLTE/WIFI ?

Raczej tak. 

W dniu 16.01.2022 o 19:36, grzegorz1982 napisał:

Ze by odblokować VoLTE/WiFI musiałem mieć ROOTa wiec wróciłem na ROM xiaomi.eu, czy teraz jak będę chciał wrócić na ROM EEA (aby zablokować bootloader) czy stracę te ustawienia?

Tak. 

W dniu 16.01.2022 o 19:36, grzegorz1982 napisał:

PS. Czy można mieć ROM EEA i mieć roota?

Tak

18 minut temu, Karls napisał:

Jest, zawsze możesz puścić komendę przez ADB. Ale czy to nie spowoduje jakiś problemów na xiaomi.eu, to już ciężko powiedzieć, z doświadczenia wiem, że to dosyć kapryśny rom.

Nawet nie próbuj i nie myśl o tym bo uceglisz sobie telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2022 o 18:05, Karls napisał:

3. Tak, można mieć root na EEA.

Czy możesz podesłać namiar jak tego dokonać?

@zoltan78

Dzięki za podpowiedzi. Na szczęście udało mi się przejść na ROM EEA nie tracąc VoLTE/WIFI.

Nie pamiętam jak to było wcześniej gdyż nie zwróciłem od razu na to uwagi, ale przechadzać z ROMu xiaomi.eu na Mi, a później na EEA straciłem dostęp do w/w usług, teraz się na szczęście udało.

 

Czy ktoś wie jak ustawia się dźwięk dzwonka dla SMS-ów i dla każdej karty SIM oddzielnie w MIUI 12.5.2.0 EEA?

Edytowane przez grzegorz1982
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2022 o 22:23, grzegorz1982 napisał:

Czy ktoś wie jak ustawia się dźwięk dzwonka dla SMS-ów i dla każdej karty SIM oddzielnie w MIUI 12.5.2.0 EEA?

W ustawieniach dzwonków masz dwie zakładki na górze. Dla jednej wybierasz interesujący Cię dzwonek, natomiast dla drugiej inny. 

Co do SMS to zależy jakiej aplikacji używasz do ich wysyłania. 

Jeśli używasz aplikacji od Google to otwórz konwersacje, następnie trzy kropki / szczegóły / powiadomienia i tam zmień na wybrany przez Ciebie dźwięk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2022 o 19:57, zoltan78 napisał:

W ustawieniach dzwonków masz dwie zakładki na górze. Dla jednej wybierasz interesujący Cię dzwonek, natomiast dla drugiej inny. 

Co do SMS to zależy jakiej aplikacji używasz do ich wysyłania. 

Jeśli używasz aplikacji od Google to otwórz konwersacje, następnie trzy kropki / szczegóły / powiadomienia i tam zmień na wybrany przez Ciebie dźwięk. 

Aplikacja SMS jest od xiaomi (11.0.7.9) w poprzedniej wersji było to ustawiane w ustawieniach dźwięku

A gdzie szukać ustawień dla kart SIM to nie wiem, to co napisałeś to tak chyba było w poprzedniej wersji miui 12.5.1.0

Screenshot_2022-01-28-21-33-45-639_com.android.settings.jpgScreenshot_2022-01-28-21-34-13-178_com.android.thememanager.jpgScreenshot_2022-01-28-21-34-56-610_com.android.thememanager.jpgScreenshot_2022-01-28-21-35-18-028_com.android.thememanager.jpg

Edytowane przez grzegorz1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tak jak na Twoim filmie, w poprzednim moim poście mam tylko to co na scenach.

Na screenie 1 główne ustawienia, na 2 po wciśnięciu dzwonek, 3 jak kliknę fabryczne zainstalowane dzwonki, 4 dzwonek

ustawienia==>dźwięk i wibracje==>dzwonek==>fabrycznie zainstalowane dzwonki==>dzwonek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa jak należy. Wykrywa obie karty SIM, tak jak na screenach widać.

Doszedłem jak zmienić dzwonki dla kart sim, wystarczy na 2 screenie wcisnąć na dole "ludka", później dzwonki i jak się wybiera dzwonek to pyta dla której karty sim wybrać. 

Teraz walczę jak zmienić dźwięk dla SMS-ów.

 

PS. dobrze by było ze by ktoś się wypowiedział kto ma ROM 12.5.2.0, czy tak samo wygląda zakładka dźwięki

Edytowane przez grzegorz1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2022 o 00:25, zoltan78 napisał:

Wykrywa Ci normalnie obie karty SIM? Dziwna sprawa, na każdym ROMie miałem te opcje. Nie zależnie czy to był Global, EEA, Indonezja czy też xiaomi.eu.

 Miałeś racje, przyczyną było ustawienie innego regionu (miałem Szwajcarie), jak zmieniłem na Polskę i mam tak jak na Twoim filmie. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 4.02.2022 o 08:50, ozzbi napisał:

mi 9 Global  siec Play VoLTE i WoWiFi działa bez problemu .

Ja mam mi9 global (kupioną w Polsce - RTVEuroAGD) i mam 2 karty - orange i play.

Na karcie orange mi działa VoWiFi a na play nie. Dodam że byłem w salonie play i aktywowałem usługę VoWiFi. Pytając na infolinii play jak i xiaomi nie potrafią rozwiązać problemu i albo mówią że usługa nie jest wspierana, albo że trzeba jakieś certyfikaty do niego a oni tego nie mają (play), albo że wsparcie do tej usługi jest systematycznie zwiększane i możliwe że do mi9 też się pojawi (też play)

Może jeszcze dodam że w orange było coś kombinowane żeby VoWiFi działało, bo pierwotnie (na innym telefonie) niedziałąło

Wie ktoś może jak to można rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...