Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Chyba źle zrozumiałeś moje pytanie Obecnie jestem na custom romie. Chciałbym jednak potestować MIUI 12 (Global EEA), ale z rootem, aby usunąć/zamrozić aplikacje, których nie używam. Nigdy wcześniej nie rootowałem oficjalnego systemu i stąd moje pytanie o ewentualną aktualizację, gdybym postanowił zostać na Global EEA z rootem.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Orjon
Twój post zajmuje pół strony. Sprawdzenie pustych linii, nawet jeśli to tapatalk, nie jest takie trudne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu napisałem do tego poradnik na tym forum, jednak jak wstawiam link to mi wali błędem 403... Poszukaj pod nazwą "Rootowanie oficjalnych romów Global/China + TWRP", w drugiej części masz instrukcję aktualizacji. Powinna być nadal aktualna, przy czym "no-verity-opt-encrypt" nie wiem czy jest nadal potrzebne, możliwe, że Magisk już to ogarnia.

Edytowane przez Karls
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam problem. Jeszcze na MIUI 10 w opcjach oszczędzania baterii była opcja zmiany rozdzielczości z FHD na HD+ tak też zrobiłem. Teraz jednak kiedy chcę wrócić do poprzedniej rozdzielczości nie widzę takiej opcji w opcjach oszczędzania baterii. Z tego co zrozumiałem ta opcja dostępna w opcjach programisty to też nie jest to czego szukam a rozdzielczość wyświetlacza nadal wydaje mi się niską. Wersja oprogramowania MIUI 11Global EEA ze wszystkimi aktualizacjami.Gdzie mogę sprawdzić jaką mam teraz rozdzielczość i jak ją ewentualnie zmienić.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaktualizowałem dziś apke pogoda z apkmiror i wyskakuje taki komunikat. Teraz nie mogę ani odinstalować ani uruchomić tej apki. Wrzuciłem nawet cały rom i dalej nie działa. Można jakoś odblokować uruchamiania aplikacji z nieoficjalnych źródeł?17477d4f6bdf7d4091544c3e5fee5f90.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie mam pytanko, da się teraz w ogóle gdzieś kupić w normalnej cenie xiaomi mi9?  widzę na mi home za 1.8k jest niby...

Czemu na wszystkich alie, bg, gb nie ma już tych telefonów? Dokładnie rok temu kupiłem go za 1350zł a teraz na banggood nie ma albo jest coś za 4k zł :O

 

Pytam bo utopiłem swojego w słonej wodzie, padł niestety, szkoda mi jest strasznie bo telefon idealny, dzisiaj przyszedł mi POCO F2 Pro i niby fajny ale to nie to samo...

Za duży, cięzki, no i ten notch mi sie jednak podobał... ehh 

Chyba że ma ktoś radę czy da się  go może naprawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, wyświetla mi się w powiadomieniach ikonka lokalizacji, mimo że lokalizacja jest wyłączona. Czy ktoś wie jak ja wyłączyć albo sprawdzić jaka aplikacja korzysta w danej chwili z lokalizacji? Dodam że w ustawieniach ochrona prywatności nie ma żadnej aktywnej aplikacji która korzysta z lokalizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz xiaomi.eu to problem powoduje dodana tydzień temu opcja raportowania lokalizacji do chmury Xiaomi, gdy masz niski poziom baterii lub trzymasz długo przycisk Power. Możesz to wyłączyć w Ustawieniach > Xiaomi > Chmura Xiaomi > kafelek Lokalizacja urządzenia > dwie opcje tam powinny być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. W power banku ;) Masz na power banku taki przycisk z boku? Klikaniem możesz ustawić napięcie ładowania. Albo jeśli masz 2 lub więcej gniazd to któreś z nich daje właśnie 5V. Gniazdo jest z czarnym plastikiem. Te z niebieskim są z wyższym napięciem. 5V to napięcie a nie prąd...

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat takiego nie miałem. Ale w tych co miałem zawsze była możliwość ręcznego ustawienia ładowania. Nawet niechcący ostatnio zmieniłem odwrotnie z fast na normalne (5V). Ten "czerwony" pasek to przycisk? Jeśli tak to podłącz telefon do "dużego" usb i w trakcie ładowania naciśnij ten przycisk. Zobacz czy zmieni się z fast na normalne. Czasami trzeba zrobić to przed ładowaniem. A czasami dłużej przytrzymać przycisk. Pewnie jakaś instrukcja była do niego. Jeśli nic to nie da, to nie pomogę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...