Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Co do kwestii wizualnych to bardzo indywidualna sprawa oczywiście. Tył s10 ma bardzo ładny, zgrabnie im a wyspa wyszła. No ale z przodu ten dziurkacz... Nie wiem czemu ale jakoś mnie to rozwiązanie drażni, psuje symetrię telefonu. Dopiero w s10 lite poszli po rozum do głowy i go wyśrodkowali. A z baterią to może faktycznie być problem - oba i S10 i Mi9 mają bardzo podobną pojemność na papierze, z tym że Samsung nigdy z optymalizacji i oszczędzania baterii nie słynął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Liffer napisał:

Poszukaj w ustawieniach launchera

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie znalazłem, launcher blokuje.  Miałem microsofta, mimo iż ustawiam żeby pokazywał to i tak nic z tego. Zainstalowałem dwa inne launchery i to samo, czyli Android 10 coś blokuje w sobie. Po wyrzuceniu launcherów pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym odświeżyć swój telefon i go sformatować, ponieważ coś drenuje baterię (minął rok od zakupu).

Mam najświeższy soft global eea i tutaj pytanie jak najlepiej wykonać format? Z poziomu recovery? Wipe data co usuwa? Chciałbym zachować zdjęcia i filmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zurix11 napisał:

jak najlepiej wykonać format? Z poziomu recovery? Wipe data co usuwa? Chciałbym zachować zdjęcia i filmy. 

Jeśli masz oryginalne recovery (a zapewne masz), to opcja wipe data usuwa wszystkie dane - i apki, i pamięć wewnętrzną. Z poziomu ustawień będzie to samo, bo ta opcja po prostu przenosi do recovery, gdzie wykonuje się wipe. Jak chcesz zachować zdjęcia i filmy, to musisz je skopiować na komputer.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u mnie i górny to jest tele, tylko, że czasem telefon używa zoomu cyfrowego a czasem faktycznie tego obiektywu. Ciekawe od czego to zależy? Możecie sobie zasłonić go palcem i kilka razy przełączać, raz jest tak raz siak. Natomiast w trybie pro przełącza na ten, który wybierzesz.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karls @grzegorz1982 temat znany mi od Mi8. Tele działa na zewnatrz i przy dobrym oświetleniu. Tak to telefon robi zoom cyfrowy głównym aparatem. W google camera działa zawsze normalnie w górnym obiektywie tylko na apce od Xiaomi jest jakiś taki właśnie algorytm, że woli zoom cyfrowy przy gorszych warunkach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak dasz tryb Pro to też masz 100% kontroli nad obiektywem w apce Xiaomi. Tylko na auto jest widać jak piszesz - jak jest za ciemno to przy tej jasności soczewki co w tele dali i tak będzie ziarno więc AI przestawia na obiektyw główny + zoom cyfrowy i próbuje coś ugrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dawno nie wgrywałem oprogramowania, i mam problem, według mnie zrobiłem wszystko ok, a nie chce mi się wgrać rom. Chciałem znów na czysto i nie chce przejść,
Teraz jest wgrany Miui Global 11.0.8
Proszę o pomoc, co robię nie tak?

3118e70ba8ddb5783ed06b8305065519.jpg

96164201f9215ced59d9d8dfaca33e76.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzysz BL to tak - do płatności z GPay musisz mieć magisk, z aplikacjami konkretnych banków to już zależy od ich polityki. Dodatkowo zapomnij o OTA różnicowym, będziesz musiał pełnie paczki wgrywać - choć przyznam, że ja to przerabiałem z TWRP, jak nie podmienisz recovery to może da radę różnicówki ogarnąć, ale nie gwarantuję. Rom na zamknięty BL możesz wgrać przez recovery stockowe, lub nawet z poziomu systemu. Do tego wipe data i efekt masz zbliżony do tego jak byś wgrał rom na czysto z zaznaczonym "erase".

Edytowane przez Karls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, zurix11 napisał:

Czy wie ktoś jak przełączyć domyślną sieć WiFi na pasmo 2,4 GHz w miui 11?

Ustawienia->Połączenia i udostępnianie -> Przenośny hotspot -> Skonfiguruj hotspot Wi-Fi -> Wybierz pasmo punktu dostępu.

5 godzin temu, Sergiej napisał:

Wie ktoś czy obsługa RCS zostanie wprowadzona do stockowej aplikacji SMS, czy do ich używania konieczne będzie zainstalowanie aplikacji od google?

Prędzej czy później na pewno, wiele wskazuje że ten standard całkiem zastąpi SMS. Ale jeśli pytasz czy w ciągu kilku tygodni taka opcja się pojawi - to tutaj już nie wiadomo, Xiaomi się żadną konkretną logiką w aktualizacjach nie kieruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Karls napisał:

Ustawienia->Połączenia i udostępnianie -> Przenośny hotspot -> Skonfiguruj hotspot Wi-Fi -> Wybierz pasmo punktu dostępu.

W ten sposób mogę zmienić konfigurację mojego punktu dostępu. Mi natomiast chodzi o wybór pasma łączności wifi z routerem w moim domu/miejscu publicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór pasma stoi po stronie urządzenia nadawczego, także odpowiedzi szukaj w instrukcji routera. Najczęściej są rozgłaszane po prostu dwa oddzielne punkty dostępowe - jeden dla 5 i jeden dla 2.4 Ghz. Ze strony telefonu możesz tylko wybrać do którego się podłączysz. Jeśli widzisz tylko jeden to najpewniej drugi jest wyłączony z poziomu routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...