Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 15.12.2019 o 11:31, Liffer napisał:

kurde, u mnie jest tylko gpay

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie też. Karta mi znika co ok. 3 dni, co jest denerwujące i częściej korzystam z karty niżeli telefonu... Mbank ma osobną apke do płatności? Zwykła apka wymusza użycie GPay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam problem z dźwiękami SMS, w ustawieniach dźwięku->powiadomienia->SMS mam ustawione inny dzwonek niż dla powiadomień ale w momencie odebrania SMS zamiast dźwięku sms mam dźwięk powiadomienia, czy xiaomi.eu tak to działa czy przyczyn szukać gdzie indziej ?
W ustawieniach apki SMS zmien

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Musisz sam zdecydować, sprawdź jak działa z Twoim telefonem. 

U mnie było tak, MiMax1 - miuipolska działał lepiej i był oszczędniejszy w baterii od Globala

MiMax3 - lepiej działał Global

Mi9 - Wole Miuipolska,  jakoś przyjemniej się używa telefonu z tym romem, chociaż ostatnie dwie wersje są trochę niedopracowane dlatego używam 9.12.12 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, simcold napisał:

Trochę niejasno się wyraziłem. Tu w powiadomieniach
 

Dzięki za podpowiedz, faktycznie ten sposób działa, ale czy wiesz czy można ustawić inne dzwieki dla dwóch kart sim. Bo jak zmieniam dla pierwszej to automatycznie zmienia sie na drugiej.

Edytowane przez zoltan78
usunięto screena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej nie mogę ustawić innych dźwięków w aplikacji SMS dla dwóch kart sim. Jak zmienie dla 1 to druga ma to samo,

A w ustawieniach dźwięku-> powiadomienia i na dole SMS wogole to nie działa mimo ze ustawie inne dziwki to w momencie przyjścia sms mam dźwięk powiadomienia.

Dokładnie tak jak w filmie powyżej, to u mnie nie działa.

Edytowane przez grzegorz1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam Mi 9 i mogę już odblokować bootloader. Mam w związku z tym kilka pytań, aby nie wpaść w jakieś w kłopoty. Obecnie jestem na MIUI Global 11.0.6.
1. Jak aktualizuje się system po wgraniu TWRP, normalnie przez OTA czy z poziomu TWRP?
2. Jak aktualizuje się system, gdy dodatkowo ma się root (Magisk)?
3. Czy użycie deinstalatora Magiska przywraca system do takiego stanu, jakby Magisk nigdy nie był instalowany czy może jednak pozostają jakieś zmiany i śmieci?
4. Jeżeli zrobię kopię zapasową systemu z poziomu TWRP a następnie zainstaluję rom xiaomi.eu w celu przetestowania, to czy będę w stanie w prosty sposób z poziomu TWRP przywrócić tę kopię czy będę musiał coś jeszcze robić?
5. Czy na oficjalnym sofcie z odblokowanym bootloaderem i TWRP działają aplikacje bankowe, konkretnie Millennium? Czy działają, gdy dodatlowo wgra się Magisk? Te same pytania mam odnośnie romu xiaomi.eu.

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zależy - są spreparowane pochodne TWRP, które pozwalają na OTA, ale nie wiem czy dla Mi9 coś takiego ktoś zrobił. Na normalnym TWRP musisz za każdym razem ściągać paczkę z pełnym romem i wgrywać ręcznie.

2. System po aktualizacji trzeba od nowa zrootować, poza tym bez różnicy.

3. Śmieci zawsze mogą pozostać, choć co do zasady nie powinny.

4. Zależy czy zachowasz szyfrowanie partycji. Jeśli nie to teoretycznie powinno się dać przywrócić. Natomiast xiaomi.eu nie ma szyfrowania i jak być chciał przywrócić backup romu z szyfrowaniem to nie wiem czy to zadziała.

5. Z tego co widzę to Millenium ma swoją aplikację, więc jest szansa, że będzie działać z otwartym BL bez Magiska. Ale tylko zgaduję, ktoś kto ma u nich konto musiałby sprawdzić. Na Xiaomi.eu bez root powinno działać tak samo jak na stocku o ile nic nie pomieszali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Chciałbym jeszcze dopytać:
1. Czy to są te same paczki, które można instalować na stockowym romie czy jakieś inne? Jeżeli te same, to czy po ich instalacji trzeba ponownie wgrywać TWRP czy ono zostaje?
4. Czy szyfrowanie wyłącza się z poziomu TWRP i czy to jest konieczne przed wgraniem xiaomi.eu czy to się dzieje samoistnie podczas instalacji romu?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to są te same paczki, tylko na stocku możesz opcjonalnie ściągnąć aktualizację różnicową zamiast całego romu (mniej waży), a tutaj za każdym razem musisz pełny rom ściągać.

Szyfrowanie w xiaomi.eu? Czyli jak rozumiem oficjalna instrukcja instalacji jest nieaktualna? https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ Bo tu nadal każą usunąć fabryczne szyfrowanie. Przyznam, że ostatnio z dobreponad pół roku temu wgrywałem więc mogły mi nowości umknąć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zależy mi na tym, aby mieć możliwość bezproblemowego przechodzenia ze stockowego globala na xiaomi.eu i odwrotnie, za pomocą kopii zapasowych systemu zrobionych z poziomu TWRP, aby każdorazowo nie stawiać wszystkiego od nowa i nie musieć czyścić pamięci wewnętrznej. Czy jest to możliwe i czy mógłby ktoś krótko opisać jak to prawidłowo robić? Dzięki.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś (kilka lat temu) nałogowo bawiłem się customami i można było dowolnie operować kopiami zrobionymi w TWRP. Teraz wszystko jest jakieś skomplikowane... Nie wiem czy dobrze się rozumiemy. Z tego co pamiętam to /data jest miejscem gdzie są zainstalowane aplikacje. Czy może się mylę? Pisząc o pamięci wewnętrznej miałem na myśli to co dawniej (nie wiem czy nadal tak jest) nazywało się "internal storage", czyli miejsce przechowywania plików typu zdjęcia, muzyka, dokumenty, itd. Spod TWRP robiło się kopię wszystkiego oprócz "internal storage", czyli systemu wraz z zainstalowanymi aplikacjami a później wszystko przywracało nie ruszając zgromadzonych zdjęć i innych plików. Czy teraz jest to niemożliwe? Czy nie można zrobić kopii systemu wraz z aplikacjami a później wszystko przywrócić?

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, internal storage zachowa. Zmieniając Xiaomie.eu<->Global musisz zrobić wipe data, ale ta procedura omija data/media czyli to co widzisz jako internal storage. Ewentualnie możesz przywrócić też /data z backup jeśli on ją zawiera i odzyskać cały stan telefonu z momentu jak tą kopię robiłeś. Jedynie nie powinieneś zrobić czegoś takiego, że zmieniasz rom, nagrywając na brudno nowy system bez wipe data, bo wtedy może się posypać. Oczywiście przy aktualizacji w ramach tego samego romu nie trzeba robić żadnych wipów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Wszystko jasne. Mam jeszcze jedno, chyba ostatnie pytanie. Gdybym ostatecznie chciał wrócić do 100-procentowego stocka, to czy jest możliwość zrobienia wcześniej, przed wgraniem TWRP, kopii stockowego recovery a później jego przywrócenia?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...