Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wgrywając rom xiaomi.eu/miupolska tracę gwarancję? 

Natomiast co z tą baterią? Jest to normalne, że w nocy leci ok 6%? Czytając wcześniejsze posty, ktoś po aktualizacji stracił dual gps, ja wgrywając global rom z wcześniej pobranej apki DownMi, również mam zwykły gps zamiast tej ikony dual gps. Da się to jakoś przywrócić? Lub jaki rom pobrać, bez odblokowania bootloadera, np wgrywając tak jak poprzednio czyli " Wybierz paczkę akutalizacji" itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xiaomi.eu nie jest oficjalnym romem.

Z tego co wyczytałem dual gps jest nadal, tylko ikony się zmieniły. 

Co do lecącej baterii to nie pomogę bo ja używam xiaaomi.eu, ale ludzie pisali że na MIUI11 trzeba dłużej pozostać wtedy jakoś się system normuje i bateria mniej jest zużywana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja przesiedziałem zanim wgrałem od nowa aktualizacje miui 11 :D dlatego właśnie wgrałem ją od nowa, bo bateria za bardzo leciała. 

Co do tego romu z xiaomi.eu, wyczytałem cytuje: Our ROMs were approved by official EU distributor ABC Data to not void warranty for devices sold by them! (Of course, officially unlocked BL and no ROOT installed)

Zatem, skoro kupilem xiaomi mi 9 od xkomu to powinno to być respektowane?

A co do tego dual gps, to ktoś tam pisał, że mimo wszystko ma te dwie ikonki i napis dual gps, po aktualizacji. Przynajmniej tak to zrozumiałem, popraw mnie proszę jeśli się mylę. Chyba że on mówił o wersji 11.0.5 a ja mam 11.0.6.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zdania są podzielone. Z tego co mi sprzedawcy pisali oficjalny serwis Xiaomi może nie uznać gwarancji.

Natomiast gwarancję uzna Ci Micenter, serwis xiaomi, obecny na tym forum.  Wszystko zależy od dystrybucji i czy autoryzowany serwis CCS jest odpowiedzialny za naprawę czy inny

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zagłębiałem w warunki, ale jak kupiłeś w xkom to tak jakbyś kupił w mi.com masz oficjalną gwarancję CCS. 

Natomiast jest parę innych sklepów gdzie gwarancję prowadza inne serwisy jak np. micenter.

 

Może ktoś ogarnięty bardziej mnie poprawi jak się mylę. ale ja tez mam telefon z xkom  bo chciałem mieć oficjalna gwarancję od Xiaomi. 

Edytowane przez Bartos
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



fajnie jakby ktoś sie jeszcze wypowiedział o baterii na global romie i o tym dual gpesie

Bateria 3% przez noc, także nie widzę różnicy. Co do GPS to już pisałem w drugim wątku - tylko ikona się zmieniła, sprawdzałem i tak samo do L5/E5a łączy więc zmiana to po prostu kosmetyka.


Czemu wy nie ladujecie telefonu w nocy? 3-4%

Bo szkoda baterii na takie rzeczy. W Xiaomi i tak nie ma szału z trwałością to lepiej nie pogarszać sprawy ;).

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo w życiu telefonów miałem by się przejmować żywotnością baterii xd czy będziesz stosował magiczne sztuczki i ładował od 30 do 70% czy ładował przez noc to i tak praktycznie w tym samym czasie szlag ja trafi.  
Dokładnie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Karls napisał:

Oj to nie jest tak ;). Różnica jest zauważalna. Myślisz, że czemu niektórzy po roku już narzekają, że im słabo trzyma, podczas gdy inni potrafią mieć jeden telefon  3-4 lata i nie narzekać?

Nie używają może telefonu? Ja mam po kilka godzin sot dziennie. Są osoby które maja z 15 minut włączonego ekranu i nie korzystają z żadnych funkcji telefonu oprócz dzwonienia. Powiedzmy, że dwie te osoby rozładowuja telefon do zera. Komu wcześniej padnie bateria? No mi xd jakbym ładował od 20 do 70, a tamtą druga osoba co nie korzysta ladowała zawsze od zera przez całą noc to i tak mi padnie wcześniej bateria. Żonie w Samsungu S7 w pół roku szlag trafił baterie bo stwierdziła, że będzie stosować się do cudownych rad z internetu jak dbać o baterię. W mi5 nie dbałem w ogóle i po dwóch latach sot był mniejszy o jakąś godzinę. Tyle, że nie wiem czy bardziej wina aktualizacji miui po których nie raz drastycznie było widać pogorszenie czy też się zużyła fizycznie. Potem ja załatwiłem przy upale lądując na słońcu ale to już inna kwestia. Już pomijam, że w mi5 wymiana baterii jest banalna.

Bateria w aparacie canon została u mnie zajechana po 5 ladowaniach. Spuchła xD a tam przecież ani prąd ładowania ani nawet temperatury większej nie ma w oryginalnej ładowarce. Jak się uda. Sam zmieniam telefon co 2 lata. Nie mam zamiaru nikomu prezentu robić i się samemu męczyć by komuś potem sprzedać sprzęt idealny bo ceny i tak są używek podobne. Ładuje jak mi potrzeba. Po 3-4 latach aktualizacji telefon jest już tak sfiksowany, że nie wyrabia na zakrętach (w przypadku miui) i nawet wipe nie pomaga więc co mi z telefonu i dobrej baterii jak i tak zostaje się zwykle w większości przypadków bez wsparcia producenta, który wypuści ostatni zbugowany soft, zablokuje możliwość downgradu i powie kup pan nowy to będzie działać :)

koncze offtop konkluzja, że kwestia baterii jest indywidualna i czasem, że tak powiem jak się trafi tak jak ze zdrowiem. Jeden będzie dbał, drugi nie, a finalnie i tak na tym samym się skończy ;p

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bartos napisał:

Ja się nie zagłębiałem w warunki, ale jak kupiłeś w xkom to tak jakbyś kupił w mi.com masz oficjalną gwarancję CCS. 

Natomiast jest parę innych sklepów gdzie gwarancję prowadza inne serwisy jak np. micenter.

 

Może ktoś ogarnięty bardziej mnie poprawi jak się mylę. ale ja tez mam telefon z xkom  bo chciałem mieć oficjalna gwarancję od Xiaomi. 

Ja kupowałem w mi-home. Miałem wgrany jakiś AOSP i pewnego dnia telefon padł. MiFlashem wgrałem MIUI europejskie z opcją zablokowania bootloadera i wysłałem do CCS. Wymienili płytę główną, zmienili niestety przy tym IMEI i musiałem znowu czekać tydzień na odblokowanie BL. Nie było żadnych problemów z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2019 o 09:13, sebek123hg napisał:

Dzisiaj w nocy po 10 godzinach nieużywania spadło 5%. Dobry wynik, czy nadal za dużo zżera? 

Dane komórkow wyłaczone, wi fi wyłączone.

 

U mnie przez noc spadek o 3%

Edytowane przez zoltan78
Usunięcie screena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym leciał po tej instrukcji co jest na stronie odnośnie odblokowania bootloadera a następnie po instrukcji instalacji, to telefon będzie zrootowany czy legalnie bez bootloadera zainstalowany rom?

Po drugie, trudno sie to robi? Kiedyś instalowałem ROM do Samsunga galaxy s6, wszystko poszło sprawnie, to chyba nie powinienem nic zepsuć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...