Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

WItam prosze o pomoc.

Oddaje swoj tel siostrze ja zamowilem inny. Ona chce zeby jej zostawic czysty tel, Co musze zrobic zeby wyczysci tel (tak wiem ze bez TWRP sie nie obejdzie, ) tylko teraz moaj niewiaodoma co tam zaznaczyc zeby wyczyscic ale nie popsuc systemu? :)  DRuga sprawa czy po takim czyszczeniu konto google bedzie logowlao sie na moje obecne, czy przy uruchomieniu poprosi o nowe konto?? i  jak sprawa z kontem xiaomi , czy jak tel zostanie w rodzinie siostra moze uzywac mojego pierwszego logowania do konta xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, michals19s napisał:

a jak zrobic factory reste? jakas podpowiedz

Niczego nie potrzebujesz, wszystko masz w Ustawienia, Dodatkowe ustawienia, Kopia i kasowanie danych, Ustawienia fabryczne. Jak to uruchomisz, poprosi o hasło do konta Mi żeby się wylogować i po wszystkim będziesz miał telefon jak z pudełka. Wcześniej konto Googla warto usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, michals19s napisał:

 I jak z factory reset jak zrobic?

Tak jak napisałem, "factory reset" to to samo co ustawienia fabryczne. Usunięcie konta Googla z telefonu to Ustawienia, w zakładce Konta, Synchronizacja, Google, Dodatkowe ustawienia, usuń konto. Nawet jak nie usuniesz konta Googla to w najgorszym razie będzie trzeba podać hasło do twojego konta przy próbie zalogowania telefonu na inne konto Googla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam prosze o pomoc.
Oddaje swoj tel siostrze ja zamowilem inny. Ona chce zeby jej zostawic czysty tel, Co musze zrobic zeby wyczysci tel (tak wiem ze bez TWRP sie nie obejdzie, ) tylko teraz moaj niewiaodoma co tam zaznaczyc zeby wyczyscic ale nie popsuc systemu?   DRuga sprawa czy po takim czyszczeniu konto google bedzie logowlao sie na moje obecne, czy przy uruchomieniu poprosi o nowe konto?? i  jak sprawa z kontem xiaomi , czy jak tel zostanie w rodzinie siostra moze uzywac mojego pierwszego logowania do konta xiaomi?
Jeżeli nie odlaczysz tel od wjego konta Xiaomi to będzie chciał hasło do niego. Co do konta google to raczej nie będzie o to wolał.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, michals19s napisał:

czyli nie musze wchodzic w TWR zeby wyczysci tel??

A odblokowałeś bootloader i wgrywałeś sam twrp? Jeśli tak to samo uruchomienie ustawień fabrycznych w ustawieniach telefonu powinno uruchomić twrp. Jeżeli nie, to twrp nie jest ci potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli inna osoba ma korzystać i będzie chciała mieć "chmurę" (a w niej foty, dane aplikacji i inne pierdoły) to nie wystarczy wylogowanie! Tylko trzeba odpiąć telefon od swojego konta... 

Noż Pany... Przecież nie macie 4 lat... A mój młody w tym wieku już rosumie takie kwiaty ;-)

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w takim razie powiedz mi jak odpiac konto?  I jak dostane nowy telefon to na nim moge korzystac ze strego Konta mi czy musze automatycznie zakladac nowe??
Przed sprzedażą musisz odpiąć telefon od swojego konta. https://i.mi.com jeżeli kupisz inny tel Xiaomi to logujesz się na nim do swojego konta i jak masz jakąś kopię to ci przywroci

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JamCiTo napisał:

Jeżeli inna osoba ma korzystać i będzie chciała mieć "chmurę" (a w niej foty, dane aplikacji i inne pierdoły) to nie wystarczy wylogowanie! Tylko trzeba odpiąć telefon od swojego konta... 

Noż Pany... Przecież nie macie 4 lat... A mój młody w tym wieku już rosumie takie kwiaty ;-)

A jaka jest twoim zdaniem różnica pomiędzy odpięciem, a wylogowaniem? To to samo, telefon będzie wylogowany, a dane mogą pozostać, lub nie na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że odepnie konto na telefonie, robiłem tak na Mi 8 i na stronie już go nie było. 
Uwierz mi nie jest to samo. Kiedyś sprzedawałem Xiaomi. Wywaliłem konto z tel. Zrobiłem nawet factory reset z twrp i dopiero odpięcie telefonu z find device na stronce zrobiło dobrze

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia Drogi Kolego... 

Wylogowany telefon nadal pozostaje podpięty do konta i nie dość, że przy każdej okazji drze się o login, to można go znaleźć/zablokować itp... I mało tego jak ktoś znajdsie sobie passwd to ma dostęp do wszystkich danych. Więc niemyl pojęć i nie wprowadzaj w błąd. 

 

i.mi.com tam się logujesz (czyli pewnikiem numer telefonu i hasło) dalej settings i będziesz miał takie coś jak na zrzucie w urządzeniach... 

Konto Ci zostaje i wszystkie dane, chyha że zechcesz coś usunąć. 

Screenshot_2019-10-03-12-33-04-297_com.android.chrome.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, simcold napisał:

Uwierz mi nie jest to samo. Kiedyś sprzedawałem Xiaomi. Wywaliłem konto z tel. Zrobiłem nawet factory reset z twrp i dopiero odpięcie telefonu z find device na stronce zrobiło dobrze

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Ale po co mam wierzyć? Wiem co robiłem i jak zadziałało, Twoje historie nie są argumentem. 

Sprzedawałem tak telefon i kolejny właściciel zalogował się bez problemu. Ja tego telefonu od razu nie miałem na koncie, niczego nie odpinałem. Może na xiaomi.eu jest inaczej, nie wiem, na Globalu wystarczyło się wylogować.

Edytowane przez galakty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JamCiTo napisał:

Więc niemyl pojęć i nie wprowadzaj w błąd

Nie wprowadzam w błąd. Wylogowanie z konta w telefonie w zupełności wystarcza. Robiłem to co najmniej kilkanaście razy na różnych telefonach i zawsze wystarczało. Wiem jak wygląda konto i chmura z poziomu przeglądarki, ale cała masa zwykłych użytkowników nigdy tam nie wchodziła.  Możliwe że mechanizm wylogowania z konta Mi w telefonie na customowych Miui nie zawsze działa poprawnie. Dawno na romie miuieu tego nie robiłem, ale dawniej nie było z tym problemu.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już :-)

@FromWP : nie opowiadaj bajek.... Nie w Xiaomi i nie w tych, które zostały przypisane do danego konta... Też kilka już mam za sobą. W porywach 5 urządzeń w takim zrzucie było... I były zaznaczone te z którymi nie ma kontaktu, bo były "wylogowane". I do momentu usunięcia z danych konta, to były urządzenia dzięki którym można było uzyskać dostęp do konta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...