Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Nadchodzi czas zmiany dla mojego mi5.  Zależy mi przede wszystkim na odblokowaniu bootloader'a bez utraty gwarancji (stąd zostaję przy xiaomi), zresztą w tej cenie xiaomi nadal jest trudny do pobicia.

Czytam forum, googluję i próbuję się zorientować co lepiej czy mi 9, czy mi 9t pro. Z przejrzanych testów wychodzi że 9t pro jest jednak wolniejszy. Jest bez ramki i nie ma jacka oraz ma większą baterię. Na ramce mi nie zależy, na jacku już bardziej ale są przejściówki. Bateria jest niewiele większą, nie wiem czy to aż tak duży atut i tak noszę powerbank ze sobą. Telefon będzie mi potrzebny do lotów dronem i to też przyspieszyło decyzję o zmianie. 

Cenowo z tego co się zapowiada (będę kupował w PL na fakturę) 9t pro będzie niewiele tańszy (ok. 50-100 zł) więc żadna rewelacja. 

Może ktoś podzieli się jeszcze swoim doświadczeniem w tym temacie i pomoże podjąć decyzję. Z góry Wielkie dzięki. 

Na razie wypada ze jednak mi 9 6/64gb.

J. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 
Nadchodzi czas zmiany dla mojego mi5.  Zależy mi przede wszystkim na odblokowaniu bootloader'a bez utraty gwarancji (stąd zostaję przy xiaomi), zresztą w tej cenie xiaomi nadal jest trudny do pobicia.
Czytam forum, googluję i próbuję się zorientować co lepiej czy mi 9, czy mi 9t pro. Z przejrzanych testów wychodzi że 9t pro jest jednak wolniejszy. Jest bez ramki i nie ma jacka oraz ma większą baterię. Na ramce mi nie zależy, na jacku już bardziej ale są przejściówki. Bateria jest niewiele większą, nie wiem czy to aż tak duży atut i tak noszę powerbank ze sobą. Telefon będzie mi potrzebny do lotów dronem i to też przyspieszyło decyzję o zmianie. 
Cenowo z tego co się zapowiada (będę kupował w PL na fakturę) 9t pro będzie niewiele tańszy (ok. 50-100 zł) więc żadna rewelacja. 
Może ktoś podzieli się jeszcze swoim doświadczeniem w tym temacie i pomoże podjąć decyzję. Z góry Wielkie dzięki. 
Na razie wypada ze jednak mi 9 6/64gb.
J. 
Mi9 ma indukcję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, drJanek napisał:

Czytam forum, googluję i próbuję się zorientować co lepiej czy mi 9, czy mi 9t pro.

Może napiszę od punktów a zależnie od tego jakie masz preferencje, na czym Ci zależy to wybierzesz sam. Skupie się na pozytywach

Na korzyść Mi9

  • Więcej obsługiwanych częstotliwości anteny
  • Kamera z przodu na stałe - jedyna sensowna opcja dla odblokowywania twarzą
  • Lepszy czytnik w ekranie (ten w Mi9T Pro miewa problemy pod szkłem)
  • Lepszy aparat - większa ogniskowa w głównym, wyższa jasność i rozdzielczość obiektywów pomocniczych
  • Lepszy moduł GPS - wsparcie dla QZSS, choć mało istotne w naszej pozycji geograficznej.
  • Blaster IR - można używać jako pilota do różnych sprzętów RTV
  • Ładowanie indukcyjne


Na korzyść Mi9T Pro

  • Brak notcha - chowana przednia kamera
  • Port Jack
  • Radio FM
  • Większa bateria
  • Nieco niższa emisja SAR

 

Co wybrać? No to już indywidualna kwestia. Gdybym miał jeszcze raz zdecydować to raczej zostałbym nadal z Mi9. Z doświadczenia wiem, że lepiej trzymać się głównych modeli w ramach danej rodziny, varianty miewają gorsze wsparcie tak producenta jak i developerów. Poza tym notch w Mi9 jest bardzo mały, nie przeszkadza, więc z istotnych rzeczy zostaje tak na prawdę bateria (jack i radio FM nie używam od dawna także nie są dla mnie argumentem). No nie powiem, na zwykłej Mi9 z jasnością na auto 6h SOT to już okolice górnej granicy, te dodatkowe 20% pojemności pewnie dołoży jeszcze z godzinę, która czasem może się przydać. Ale dla mnie nie jest to warte tylu kompromisów, jakie niesie ze sobą Mi9T Pro.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi9T Pro i Mi9 mają ten sam SoC, więc o ile Xiaomi nie skopie optymalizacji dla tego pierwszego (historia zna takie przypadki) to powinien trzymać nieco dłużej te 7 h vs 6 h. Żaden deal breaker w wypadku Mi9 ale zawsze coś.

Edytowane przez Karls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi9T Pro i Mi9 mają ten sam SoC, więc o ile Xiaomi nie skopie optymalizacji dla tego pierwszego (historia zna takie przypadki) to powinien trzymać nieco dłużej te 7 h vs 6 h. Żaden deal breaker w wypadku Mi9 ale zawsze coś.
Tak ale nadal nie ma.indukcji j ma peryskop czyli odblokowanie twarzą nie ma sensu trochę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą większą bateria to nie do końca zawsze plus. Wiadomo że im lepszy soc tym mniej prądożerny. Mi9 z taką bateria i ekranem ma w sumie bardzo dobre soty. Ja tak samo bym nie wybrał innego tel niż MI9. Za 1300 z chin lepszego napewno nie kupisz.
Nie rób k... z logiki. 9T Pro będzie miał lepsze soty i tyle.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, simcold napisał:

Tak ale nadal nie ma.indukcji j ma peryskop czyli odblokowanie twarzą nie ma sensu trochę

Tak, dla tego dla mnie Mi 9 i tak jest lepszym wyborem, ale to indywidualna kwestia, to są dwa porównywalne sprzęty. Jeden lubi ogórki drugi ogrodnika córki ;). Dlatego nikogo nie namawiam, niech sobie chłopak sam wybierze.

3 minuty temu, zalezi napisał:

9T Pro będzie miał lepsze soty i tyle.

Jasne, choć trzeba pamiętać, że nie będzie to jakaś przepaść w działaniu, raczej dodatkowa jedna godzinka do obecnych już 6h. W sumie dobry chwyt marketingowy zrobili robiąc baterię 4000mAh. Jak by było 3900, to by już tak dobrze w porównaniu z 3300 nie wyglądało, ta sama sztuczka psychologiczna co z cenami po 3,99 zł, tylko w drugą stronę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 
Nadchodzi czas zmiany dla mojego mi5.  Zależy mi przede wszystkim na odblokowaniu bootloader'a bez utraty gwarancji (stąd zostaję przy xiaomi), zresztą w tej cenie xiaomi nadal jest trudny do pobicia.
Czytam forum, googluję i próbuję się zorientować co lepiej czy mi 9, czy mi 9t pro. Z przejrzanych testów wychodzi że 9t pro jest jednak wolniejszy. Jest bez ramki i nie ma jacka oraz ma większą baterię. Na ramce mi nie zależy, na jacku już bardziej ale są przejściówki. Bateria jest niewiele większą, nie wiem czy to aż tak duży atut i tak noszę powerbank ze sobą. Telefon będzie mi potrzebny do lotów dronem i to też przyspieszyło decyzję o zmianie. 
Cenowo z tego co się zapowiada (będę kupował w PL na fakturę) 9t pro będzie niewiele tańszy (ok. 50-100 zł) więc żadna rewelacja. 
Może ktoś podzieli się jeszcze swoim doświadczeniem w tym temacie i pomoże podjąć decyzję. Z góry Wielkie dzięki. 
Na razie wypada ze jednak mi 9 6/64gb.
J. 
Lepiej poszukać okazji i dołożyć do wersji Mi 9 6/128.

Jeśli chodzi różnice Mi 9 vs Mi 9T Pro. Bateria?jak grasz non stop na smartfonie to fakt, może ci to robić różnicę, tylko to nie konsola do grania, kto normalny dorosły siedzi całymi godzinami grając na smartfonie? Ja na Mi 9 regularnie robię SOT 7h i więcej używając do internetu, zakupów, filmów, rozmów itp. Jack? Mam sluchawki USB C lub Bluetooth i ładowarkę Qi 20W . Malutki notch w Mi 9 jest nawet bardzo ładny, poza tym odblokowuje twarzą co jest błyskawiczne, nic mi się nie wysuwa i nie muszę czekać a czytniki w ekranie w zasadzie są te same w obu modelach . Nie wiem, jakiego rodzaju AMOLED jest w Mi 9T Pro w Mi 9 jest Super AMOLED i to całkiem niezły, może oba maje te same. Szkło na froncie w Mi 9 to Gorilla 6 a w Mi 9T Pro Gorilla 5, oba mają równie cienkie ramki. Stereo i slotu kart i tak nie ma w obu. Aparaty prócz głównej matrycy Sony IMX586 F/1.75 48 MP się różnią. Drugi aparat w Mi 9 to Samsung S5K3M5 12MP z przesłoną F/2.2 a trzeci to Sony IMX481 16MP z przesłoną F/2.2. Natomiast w K20 Pro/Mi 9T Pro odpowiednio OmniVision OV8856 8 MP F/2.4 i Samsung S5K3L6 13 MP F/2.4 czyli ciemniejsze i trochę gorsze. I tak oba nie mają optycznej stabilizacji obrazu. Mi 9 ma jeszcze port podczerwieni IR.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aparatu głównego to zwrócił bym uwagę na jeszcze jeden drobiazg - o ile faktycznie sensor jest prawdopodobnie ten sam to już niektóre źródła podają, że optyka nie, bo Mi9 ma o 1mm większą ogniskową. Także możliwe, że to są bardzo podobne aparaty ale już nie koniecznie w 100% identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Gdyby różnica w cenie była na poziomie 400 zł, nawet bym nie pytał.... Pozostałe rzeczy to są drobiazgi i raczej na korzyść mi9. 

Do zdjęć mam lustrzankę, rzadko wykorzystuję te z telefonu ale warto mieć lepszą jakość na te momenty. Stabilizacja mechaniczna to jest w mi5 potem z tego zrezygnowali. 

Indukcja - od 4 lat mam lampkę z ikei z ładowarką bezprzewodową może się w końcu przyda... 

Nie wiem czy mi potrzeba 128gb w telefonie, w obecnym po dwóch latach mam 20gb wolnego z 64, tylko dlatego że 11gb zajmuje backup z twrp i trochę filmów z yt do słuchania w aucie. 

Lepsze szkło, więcej pasm...no i jednak flagowiec, z tym supportem to różnie bo miui polska dla mi5 - skończyły się aktualizacje systemu w styczniu br bodajże i od tego czasu siedzę na ostatnim stable. 

Także wszystko przemawia za mi9. Jeszcze raz dziex wszystkim. 

Edytowane przez drJanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Gdyby różnica w cenie była na poziomie 400 zł, nawet bym nie pytał.... Pozostałe rzeczy to są drobiazgi i raczej na korzyść mi9.  Do zdjęć mam lustrzankę, rzadko wykorzystuję te z telefonu ale warto mieć lepszą jakość na te momenty. Stabilizacja mechaniczna to jest w mi5 potem z tego zrezygnowali. 

Indukcja - od 4 lat mam lampkę z ikei z ładowarką bezprzewodową może się w końcu przyda... 

Nie wiem czy mi potrzeba 128gb w telefonie, w obecnym po dwóch latach mam 20gb wolnego z 64, tylko dlatego że 11gb zajmuje backup z twrp i trochę filmów z yt do słuchania w aucie. 

Lepsze szkło, więcej pasm...no i jednak flagowiec, z tym supportem to różnie bo miui polska dla mi5 - skończyły się aktualizacje systemu w styczniu br bodajże i od tego czasu siedzę na ostatnim stable. 

Także wszystko przemawia za mi9. Jeszcze raz dziex wszystkim. 

 

Mi 6 miała jeszcze ois i nagrywałem wielokrotnie Zima z selfiaczka nią filimiki jadąc na snowboardzie i za***iste filmy. Nie wiem jak mi8 ale w 9 nie ma ois i nagrywanie w dużym ruchu filmów to odpada. Ogólnie z przesiadki z mi6 na MI9 jestem zadowolony. Jak chcesz to pisałem test porównawczy mi6 i mi9. Mi5 miałem też rok po czym moja pani ja wzięła i po 2 latach w stanie idealnym sobie bardzo fajnie radziła. Ogólnie mi5 według mnie miała lepszy aparat niż mi6. Właśnie teraz na dniach tak samo moja pani wzięła mi6 odemnie i nie narzeka. Ale przeskok aparatów między mi5=mi6 a mi9 jest ogromny. Naprawdę mi9 można zrobić fotki mega. Nie wiem co byś chciał więcej wiedzieć od mi9. Ja kupiłem w marcu jakoś z pierwszego oficjalnego rzutu oficjalnego na polske. Szczerze ..... Nie kupilbym innego telefonu za te pieniądze. Nie żałuję. Sprawdza się bardzo dobrze.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze simcold. 

Żona w tym roku pierwszy raz lusterka swojego nie wzięła na wakacje.... Pewnie, że były momenty kiedy musiałem wysłuchiwać ttrad z cyklu: "co ja najlepszego zrobiłam"... "dlaczego zostawiłam nikusia"... "dlaczego powiedsiałeś, że to dobry pomysł?" (w końcu nie musiałem torby szkieł targać ;-) ) i pewnie, że braki w porównaniu z lusterkiem ma bardzo duże, ale jak w górach musisz ogarnąć dwa szkodniki to stają się one bez znaczenia. 

Normalnie z przykrością stwierdzam, że ja to sam napisałem... I dobrze, że maks 10x15 robię... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, simcold napisał:

Mi 6 miała jeszcze ois i nagrywałem wielokrotnie Zima z selfiaczka nią filimiki jadąc na snowboardzie i za***iste filmy. Nie wiem jak mi8 ale w 9 nie ma ois i nagrywanie w dużym ruchu filmów to odpada. Ogólnie z przesiadki z mi6 na MI9 jestem zadowolony. Jak chcesz to pisałem test porównawczy mi6 i mi9. Mi5 miałem też rok po czym moja pani ja wzięła i po 2 latach w stanie idealnym sobie bardzo fajnie radziła. Ogólnie mi5 według mnie miała lepszy aparat niż mi6. Właśnie teraz na dniach tak samo moja pani wzięła mi6 odemnie i nie narzeka. Ale przeskok aparatów między mi5=mi6 a mi9 jest ogromny. Naprawdę mi9 można zrobić fotki mega. Nie wiem co byś chciał więcej wiedzieć od mi9. Ja kupiłem w marcu jakoś z pierwszego oficjalnego rzutu oficjalnego na polske. Szczerze ..... Nie kupilbym innego telefonu za te pieniądze. Nie żałuję. Sprawdza się bardzo dobrze.

 

 

A gdzie ten test do przeczytania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, simcold napisał:

Dzięki. Fajna recka, konkretna i podobna przesiadka dla mnie, no z niższej półki o oczko. Nie zauważyłem, że nie ma przycisków. Trzeba będzie gestów się nauczyć... Rosną te telefony, za dwa lata będą wielkości tabletów i trzeba będzie rękę poszerzać albo palce doklejać... 

4 minuty temu, zoltan78 napisał:

Panowie otwórzcie sobie osobny temat odnośnie porównań telefonów.

Nie chciałem mnożyć wątków... Dla mnie eot, Trzeba by przenieść nasze dywagacje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie działa wszystko. Wersja mocno testowa. Bateria na minus na pewno. Działa jakby szybciej niż 9 android. Root bez problemu. Titanium backup nie działa, iko nie działa, ewlink nie działa, olx nie działa ale to wina apek nie systemu. Gpay działa ale PKO BP nie działa z gpay default_wink.png

Czasami launcher nie startuje. Aod ma więcej ustawień. Sieć i WiFi działa bez zmian.

Dziś np nie używałem yt a mam w statystykach max użycie. Restartów brak. Instalowałem z czyszczeniem wszystkiego.

Na xiaomi.eu jest cały temat o bugach default_wink.png

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Jakim magisk robiłeś root bo ja tym z tego linku

Osoby korzystające z roota – jest prawdopodobieństwo, że nie wszystkie moduły Magiska będą działać na Q (nie są przystosowane) i będą powodować bootloop bądź inne problemy z telefonem. Root na Q zrobić można za pomocą Magiska w wersji Canary (19.4).

Po odpaleniu telefonu mogłem wpisać piny do simow i po odblokowaniu ekranu tylko ciemność.
Na Q nie działa mobywatel, mobiparking, skycash. Milenet działa. Karta hce też.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nagrywanie w slow motion jest jest tak glupio rozwiazane? Film trwa tylko 10s, wieksza czesc filmu jest w normalnej predkosci, a koncowka w zwolnionym tempie. Dodatkowo napis "Nagrywanie w 960kl./s zacznie sie, gdy odliczanie zakonczy sie" Ja zadnego odliczania nie widze.
Normalnie. Daj 240 i masz cały czas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, redminote2 napisał:

Dlaczego nagrywanie w slow motion jest jest tak glupio rozwiazane? Film trwa tylko 10s, wieksza czesc filmu jest w normalnej predkosci, a koncowka w zwolnionym tempie. Dodatkowo napis "Nagrywanie w 960kl./s zacznie sie, gdy odliczanie zakonczy sie" Ja zadnego odliczania nie widze.

Na Samsungach jest tak samo. Te całe 960 fps to jest chwyt marketingowy bo te sensory mają za mały cache na takie rzeczy. 240 działa normalnie. Szkoda, że 480 nie dali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...