Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, galakty napisał:

Chodzi o przesył obrazu na TV? Nie wiem jakie są technologie, ale Mi 8 bez problemu streamuje ekran/wideo z odtwarzacza/Chrome na Smart TV. Więc Mi 9 też powinien ;) 

Z LG TV dogaduje się w tej kwestii bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos takie cudo? Albo czy ktos korzysta z uchwytu magnetycznego (wymagana jest metalowa plytka na plechach, aby taki uchwyt trzymal telefon)? Jak sie ma wtedy ladowanie bezprzewodowe? Nie bedzie zadnych problemow?

https://allegro.pl/oferta/etui-pancerne-holder-ring-do-xiaomi-mi-9-szklo-8218063648

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2019 o 14:30, Adamerio napisał:

Działa komuś opcja 'znak wodny' w wbudowanym edytorze wideo? Klikam na dowolny z dostępnych efektów i nic się nie dzieje. 
W zakładce 'efekty' 3/4 dostępnych opcji powoduje dosyć widoczne zacinanie się klipów w widoku podglądu i po zapisaniu - ma ktoś podobny problem?

może ktoś sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos takie cudo? Albo czy ktos korzysta z uchwytu magnetycznego (wymagana jest metalowa plytka na plechach, aby taki uchwyt trzymal telefon)? Jak sie ma wtedy ladowanie bezprzewodowe? Nie bedzie zadnych problemow?
https://allegro.pl/oferta/etui-pancerne-holder-ring-do-xiaomi-mi-9-szklo-8218063648
Zakup sobie uchwyt z ładowarka indukcyjna Xiaomi i żadna płytka nie będzie potrzebna . Ładuje 20w indukcyjnie .464bc91425b7c064ff917b8a4506b3fc.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem tym adapterem na szybę. Samo klejenie na szybę trzyma mocno i sztywno. W ten adapter wsuwa się ten cały uchwyt i tu już jest gorzej - jest to dosyć luźne. Nie ma to znaczenia jeśli telefon nie służy za kamerkę samochodową. Ja to połączenie usztywniłem dobrą taśmą klejącą (taką srebrną) i teraz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzyma na desce rozdzielczej? Pod szybą na lato jest palnik, ładowanie w takiej temperaturze to szybka droga do zajechania baterii. Mój obecny uchwyt mam wklejony do deski, tak że wychyla się lekko nad nawiew, jak dla mnie optymalne miejsce bo jest chłodzony a nie ogarnicza pracy nawiewu. No i na zimę nie gotujesz telefonu bo jednak bezpośrednio nie jest na kratce.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzyma na desce rozdzielczej? Pod szybą na lato jest palnik, ładowanie w takiej temperaturze to szybka droga do zajechania baterii. Mój obecny uchwyt mam wklejony do deski, tak że wychyla się lekko nad nawiew, jak dla mnie optymalne miejsce bo jest chłodzony a nie ogarnicza pracy nawiewu. No i na zimę nie gotujesz telefonu bo jednak bezpośrednio nie jest na kratce.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk


Dlatego mam w kratce i puszczony nawiew na min dzięki czemu klima go chłodzi

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na zimę będziesz go dogrzewał. Poza tym, w niektórych autach przycięcie strumienia nawiewu na jednej kratce odbywa się czysto mechanicznie, co powoduje głośniejszą pracę. To rozwiązanie też nie jest idealne. Przerabiałem już na nawiewie, na szybie, na kokpicie, i moim zdaniem najbardziej uniwersalne jest nr 3. W zasadzie ma tylko jeden problem - najbardziej nierówna powierzchnia, więc trzeba się naszukać, żeby znaleźć z takim mocowaniem, żeby się trzymało.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Karls napisał:

Mam 10.2.28 i jest ta opcja w "Wyświetlaczu". Jak mogła zniknąć? W dobrym miejscu patrzysz? Powinna być pod Autoobracaniem ekranu.

niestety w menu wyświetlacza brak funkcji - przed aktualizacją do 10.2.28 była właśnie w tym miejscu. pod autoobracaniem nie ma. poniżej zrzut całego menu wyswietlacza.

wyswietl.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli idzie o uchwyt to doszło przed wyjazdem to:

https://www.lightinthebox.com/pl/p/cwxuan-szybka-ladowarka-ladowarka-bezprzewodowa-bezprzewodowe-ladowarki-samochodowe-ladowarka-usb-usb-ladowarka-bezprzewodowa-qi-1-a-dc-12v-dc-5v-na_p7339254.html

Można zamocować na kratce, można przykleić - na ssybę słabo się nada z racji gabarytów.... Do gabarytu Maxa3 przyjmuje bez stresu. Mi9 łyka z tego bezprzewodowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, czy w trybie ciemnym też macie problem z Mapami Google, że niektóre powiadomienia są nieczytelne, ponieważ są wyświetlane czarną czcionką na szarym tle?

Rozumiem że ciemny motyw to funkcja MIUI nie androida na razie, ale w innych aplikacjach nie zauważyłem tego problemu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, czy w trybie ciemnym też macie problem z Mapami Google, że niektóre powiadomienia są nieczytelne, ponieważ są wyświetlane czarną czcionką na szarym tle?
Rozumiem że ciemny motyw to funkcja MIUI nie androida na razie, ale w innych aplikacjach nie zauważyłem tego problemu. 
 
Gmail też ma takie problemy wiec masz już rozwiązanie.

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



niestety w menu wyświetlacza brak funkcji - przed aktualizacją do 10.2.28 była właśnie w tym miejscu. pod autoobracaniem nie ma. poniżej zrzut całego menu wyswietlacza.

No to nie wiem, może przeinstaluj system? Skoro u innych na tej samej wersji opcja jest to znaczy, że coś u Ciebie namieszało. Ewentualnie może factory reset. Ciężko powiedzieć co to może powodować więc tylko takie ogólne rozwiązania przychodzą mi do głowy.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2019 o 19:49, aazmath napisał:

Czy ktoś z Was miał/ma może problem z ostrością? Robiąc zdjecia w trybie macro,  to na ekranie telefonu zdjecie jest ostre. Po zrobieniu jednak w galerii widać żę jednak ostrość zgubiło... :/ 
MIUI Global 10.2.28.0 

Potwierdzam, od początku mam ten problem, a telefon miał już kilka aktualizacji. Czy ktoś poleca jakąś inną aplikację aparatu, która lepiej radziłaby sobie ze zdjęciami macro? Ogólnie miałem chyba tylko jedną aktualizację, która poprawiła coś w aparacie, trochę słabo.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2019 o 07:47, juzosek napisał:

Jeszcze jedno pytanie, czy w trybie ciemnym też macie problem z Mapami Google, że niektóre powiadomienia są nieczytelne, ponieważ są wyświetlane czarną czcionką na szarym tle?

Apropo map Google, nie pika mi telefon przy fotoradarach, na Oneplus6 miałem ostrzeżenie, dźwięk.

Jak w Mi9 to ustawić ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...