Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo łatwo rozpoznać czy się restartował, bo wymaga wpisania pin lub narysowania symbolu, nie przyjmie odcisku palca. Także raczej ciężko przegapić. Mnie się nie zdarzył samoczynny restart ani na tej ani na poprzedniej wersji.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Telefon był w luźnych bojówkach więc raczej przyciśnięcie dłuższe zasilania wykluczam. No nic poobserwuje. Telefon jest teraz do robienia zdjęć często wykorzystywany. Może apka aparatu chodząc w tle coś miesza. Zobaczymy.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Telefon był w luźnych bojówkach więc raczej przyciśnięcie dłuższe zasilania wykluczam. No nic poobserwuje. Telefon jest teraz do robienia zdjęć często wykorzystywany. Może apka aparatu chodząc w tle coś miesza. Zobaczymy.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Zainstaluj sobie to i będziesz wiedział co się dzieje i ile razy

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ryosoftware.rebootsmonitor0d73a3cd71d93f031ba661312ec92a66.jpg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zalezi od wczoraj dałem kolejną(już chyba z 5 B)) szansę PE - przy poprzednich instalacjach okazało się, że instalowałem złe oprogramowanie.

Na pierwszej stronie wątku w xda autor napisał: Flash the Latest MIUI Global Stable release - no to więc tak robiłem i okazało się, że to był podstawowy błąd. Bo nie chodziło o pełny obraz systemu tylko fw+vendor do pobrania stąd: https://forum.xda-developers.com/Mi-9/how-to/firmware-vendor-collection-flashable-t3950943 z sekcji xiaomu.eu i potem na to nakładasz PE.

W wątku polecają 9.6.20, ale mi na tej wersji nie chciał działać czytnik palca. Musiałem zainstalować 9.7.19 i póki co wszystko elegancko śmiga :-D

Użytkuję dopiero od wczoraj od 23 także za dużo nie mogę powiedzieć - ale jak wspomniałem wyżej wszystko działa - przynajmniej tak na tą chwilę mi się wydaje, ale co wtedy mi nie działało, to sprawdziłem w pierwszej kolejności i jest dobrze.

Edytowane przez krzygaj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2019 o 08:22, sebeusz napisał:

Czy ma ktoś kody rabatowe na Gearbest? Gdzie teraz najtaniej można kupić mi 9? Znalazłem na gearbest wersje 64Gb za 1388 zł. 

Jeśli zależy Ci na gwarancji od Xiaomi w serwisie, to polecam proline, mają 64GB za 1589zł. Niby drożej, ale jednak pewna gwarancja producenta przez 2 lata :). Sam tam kupiłem właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, drygi napisał:

Jeśli zależy Ci na gwarancji od Xiaomi w serwisie, to polecam proline, mają 64GB za 1589zł. Niby drożej, ale jednak pewna gwarancja producenta przez 2 lata :). Sam tam kupiłem właśnie.

Zależy na jaki rynek będzie robiony... Tylko na EU mają 24 mieeięczną gwarancję producenta... To tak na marginesie... 

 

 

 

Ja tam na "gwarancję producenta" już dawno położyłem człona... Ważna jest sprzedawcy, lub te pół roku PP.... A później jak się schrzani to się i tak wymieni... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JamCiTo napisał:

Zależy na jaki rynek będzie robiony... Tylko na EU mają 24 mieeięczną gwarancję producenta... To tak na marginesie...

 

Ja tam na "gwarancję producenta" już dawno położyłem człona... Ważna jest sprzedawcy, lub te pół roku PP.... A później jak się schrzani to się i tak wymieni... 

Jest przeznaczone na rynek europejski, a nawet bodajże polski. Nawet w opisie produktu oraz na fakturze jest napisane, że dystrybucja polska i 24m-ce gwarancja producenta, więc w ciula nie lecą :). Jak kto woli, dałem tylko propozycję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, u Proline niektóre mają gwarancję producenta. Trzeba czytać, jak jest napisane "Gwarancja" to robiąc w CCS, jak "Gwarancja Sprzedawcy" to u siebie w Mirkowie pod Wrocławiem. Z tego co wiem to ostatnie dwie partie Mi9 jakie mieli są z pełną gwarancją producenta.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do posiadaczy, a nie chce specjalnie tworzyć nowego tematu. Mało intuicyjne te ustawienia są jak dla mnie w MIUI i nie mogę odnaleźć... Jak na ekranie blokady pozbyć się (albo zmienić) tego, że po przejechaniu w lewo mamy pilot MI, a w prawo (aparat) - domyślnie tak było.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do posiadaczy, a nie chce specjalnie tworzyć nowego tematu. Mało intuicyjne te ustawienia są jak dla mnie w MIUI i nie mogę odnaleźć... Jak na ekranie blokady pozbyć się (albo zmienić) tego, że po przejechaniu w lewo mamy pilot MI, a w prawo (aparat) - domyślnie tak było..
I tak jestem nie da się.

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=56384]zalezi[/mention] od wczoraj dałem kolejną(już chyba z 5 B)) szansę PE - przy poprzednich instalacjach okazało się, że instalowałem złe oprogramowanie.
Na pierwszej stronie wątku w xda autor napisał: Flash the Latest MIUI Global Stable release - no to więc tak robiłem i okazało się, że to był podstawowy błąd. Bo nie chodziło o pełny obraz systemu tylko fw+vendor do pobrania stąd: https://forum.xda-developers.com/Mi-9/how-to/firmware-vendor-collection-flashable-t3950943 z sekcji xiaomu.eu i potem na to nakładasz PE.
W wątku polecają 9.6.20, ale mi na tej wersji nie chciał działać czytnik palca. Musiałem zainstalować 9.7.19 i póki co wszystko elegancko śmiga :-D
Użytkuję dopiero od wczoraj od 23 także za dużo nie mogę powiedzieć - ale jak wspomniałem wyżej wszystko działa - przynajmniej tak na tą chwilę mi się wydaje, ale co wtedy mi nie działało, to sprawdziłem w pierwszej kolejności i jest dobrze.
Kurde, teraz mi dałeś zagwozdkę...
Poczekam jeszcze z 1, max 2 apdejty i wrzucam :)

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 9 ma coś poknocone z bluetooth

Mam wersje global stabilna i w samochodzie na wyświetlaczu nie pojawia mi się zasieg telefonu oraz nie mogę wybrać połączenia korzystając z radia w samochodzie ( r link renault ) natomiast połączenie mogę wybrać z poziomu telefonu bez problemu .

Na poprzednich telefonach oppo rx 17 pro oraz mi Note 3 na Xiaomi. Eu działało to wzorowo.

 coraz bardziej zastanawiam się nad przejściem na xiaomi.eu

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli liczysz, że na xiaomi.eu będzie naprawione to raczej bym dał na wstrzymanie. Tam jest strasznie w kratkę, jedno naprawią, drugie zepsują w beta china, a ekipa xiaomi.eu rzadko dodaje swoje łatki, raczej czekają na odgórne poprawki. Ja mam teraz EEA stabilna i bluetooth jak dotąd nie sprawia problemów, no ale jakiś bardziej zaawansowanych rzeczy nie sprawdzałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, aazmath napisał:

Czy ktoś z Was miał/ma może problem z ostrością? Robiąc zdjecia w trybie macro,  to na ekranie telefonu zdjecie jest ostre. Po zrobieniu jednak w galerii widać żę jednak ostrość zgubiło... :/ 
MIUI Global 10.2.28.0 

Mam podobny problem, trzeba wykonać całkiem sporo zdjęć zanim trafi się na ostre. Ale sprawdzałem na 2.27, bo udało mi się w nie trafić zanim wycofali. Na 2.28 jeszcze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Karls napisał:

Masz 28.0 wgrany? On sporo zmian wprowadzał - wreszcie czytnik linii papilarnych działa jak trzeba, do tego możliwość dodania ikony NFC, personalizacja układu zegara na ekranie blokady, jakieś nowe animacje, poprawki bezpieczeństwa z czerwca.

No właśnie nie, mam 10.2.26 i dlatego pytam. Nie mam możliwości wyboru ikonki NFC oraz czytnik średnio czyta, już nie mówiąc o ikonach w pasku powiadomień... 

Edit

Nevermind, właśnie dostałem aktualizacje... 

Edytowane przez Kertukos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam ciemnego motywu. Podstawową uwaga że powiadomienia np z Gmaila po rozwinięciu belki są niewidoczne. Jest tylko znacznik. Od dzisiaj zacząłem używać wbudowanej w miui poczty mimail. Czy warto zamiast Gmaila?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


To wina Gmaila. Tak stockowa jest spoko

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa komuś opcja 'znak wodny' w wbudowanym edytorze wideo? Klikam na dowolny z dostępnych efektów i nic się nie dzieje. 
W zakładce 'efekty' 3/4 dostępnych opcji powoduje dosyć widoczne zacinanie się klipów w widoku podglądu i po zapisaniu - ma ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem mi9 i jest jedna rzecz której nie udało mi się odkryć/ogarnąć w tej wersji MIUI:

- Czy po podpięciu do ładowarki da się jakoś sprawdzić w widoczny sposób w ilu procentach została naładowana już bateria? W innych telefonach oraz w redmi 4x z którym miałem styczność, po podpięciu pokazywało się na dole ekranu małe kółko z procentem naładowania baterii oraz przewidywanym czasem do końca ładowania, da się tutaj uzyskać coś podobnego? ew. czy można podczas ładowania wyświetlić tą animacje która pokazuje się zaraz po podpięciu ładowarki? 

wersja softu najnowsza Global z numerkiem 28 

Dziękuję za pomoc. 

Edytowane przez juzosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem listwę Xiaomi Qingmi, nie mogę w moim mi9 znaleźć tej listwy w mi home, wina tel, softu ? global To samo xiaomi bedside lamp, w aplikacji Yeelight jest podłączona, przez mi home nie widzi jej... ktoś coś ?

 

edit: zmiana regionu na Chiny... u nas jak zwykle.

 

 

 

Edytowane przez pompka500
znalażlem rozwiązanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, grzegorz1982 napisał:

Czy Mi9 wspiera natywnie DLNA/Miracast ?

Chodzi o przesył obrazu na TV? Nie wiem jakie są technologie, ale Mi 8 bez problemu streamuje ekran/wideo z odtwarzacza/Chrome na Smart TV. Więc Mi 9 też powinien ;) 

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...