Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

W antutusrutu tak, bo Op7 Pro ma więcej Hz i większą rozdzielczość, MUSI mieć mniej punktów. Na co dzień responsywność w OP7Pro będzie lepsza, ale w OP7 jeszcze lepsza (chociaż 90 Hz będzie sprawiać odwrotne wrażenie).

Edytowane przez galakty
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up no ok. Ale co z tego. No ma lepiej zrobiony system. I nikt z tym nie polemizuje. Jedno to wydajność a co innego odczucia pracy z systemem, w tym jak działa animacja, przejścia, wibracja. To soft xiaomi wypada gorzej. Ale to widać używając dwóch na raz. Wypada gorzej jeśli chodzi o update, poprawki itp. I aby mieć to o czym mówisz z OP7 pro trzeba wydać dwa razy więcej. Z S9+ który jeszcze mam to xiaomi wypada za to lepiej. Nie ma o czym nawet mówić.

Dla mnie efekt WOW dla OP odszedł w siną dal z powodu kosmicznej dla mnie ceny. Wersja OP7 juz nie jest taka fajna z powodu ciemnego optic amoleda który ledwo świeci na dworze. Kto co lubi.

W kwestii optymalizacji to jednak xiaomi powinno się uczyć od oneplus.

Edytowane przez alfabet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy gestów :

Taka ciekawostka na moim Mi9.
Jak włączyłem sobie obsługę gestów po kilku wypowiedziach zachwalających ten "ficzer" to muszę powiedzieć że po kilku dniach zaczynam się przyzwyczajać i jest ok ale jest jedno ALE. Mianowicie telefon się zachowuje podczas obsługi gestów jakby nie "widział" mojej lewej ręki. Prawą gesty działają super naromiast lewą rękę za cholerę nie jestem w stanie wykonać gestu wstecz

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pompka500 napisał:

Panowie warto przejść na rozwojową, czy stable siedzieć ?

Próbowałem chyba wszystkiego po kolei (poza różnymi wersjami MIUI też Pixel, ROS, Viper) i stwierdziłem, że najpewniejszy i faktycznie stabilny jest global stable 10.2.9 - wszystko czego używam (łącznie z płatnościami) na tym działa i nie przeszkadza root. A że trochę starawy? Nie ma to znaczenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, dzięki za podpowiedź.

Już mówię o efektach modyfikacji, reklamy rzeczywiście zniknęły ale zniknęła również możliwość płacenia bezdotykowego w aplikacji mojego banku. Odinstalowalem aplikacje, wyczyściłem dane w aplikacji banku i mimo wszystko dalej nie mogę wykonywać transakcji bezdotykowych.

I love Xiaomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie że u mnie po dłuższym czasie bezczynności na wi-fi odpala strony (testowane na przeglądarce Xiaomi) z reklamami. Wyłączam wi-fi, wtedy na transmisji danych reklamy są ukrywane... Włączam wi-fi, reklamy pozostaja ukryte.... Wracając do tematu wi-fi w pracy, mów co chcesz ale od dwóch dni odpalam speed test i nawet nie chce wczytać wyniku(na wi-fi oczywiście).

Z Xiaomi jest jak że studiami, przetrwają najwytrwalsi - najmądrzejsi nie zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, ja używam chrome i nie mam reklam na stronach które czytam.

DNS  ustawiałem w pracy i net działał, wróciłem do domu i też działa.

Być może wifi w Twojej pracy jest tak skonfigurowany, że nie przepuści internetu przez inny DNS, ale się za bardzo nie znam na tym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2019 o 22:48, Tomek_Pietras napisał:

Ja swojego po miesiącu sprzedałem, i też nigdy więcej nie kupię Xiaomi. Osoby które tak chwalą ich telefony, albo nie widzą tych wad, albo nigdy nie mieli nigdy flagowca z prawdziwego zdarzenia... Przepraszam, że tak mówię, nie chce nikogo obrazić, to moja opinia.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Ja miałem i chwale Mi9. czy S9+, Mate 10 pro kwalifikuje się do Twojej oceny prawdziwego flagowca. Oba kupiłem po ich premierze. Mam Mi9 i widzę wady, jak je widziałem na s9+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaktualizowałem globala i niby dodali pocket mode, ale nie ma takiej opcji nigdzie w ustawieniach. Nie widzę też żeby działał a już mnie wkurza że co chwile mi się klika coś w kieszenie nie mówiąc już o zużyciu baterii.

Zakrywałem specjalnie telefon, czujnik i kamerkę, wkładałem nawet do spodni i AOD cały czas się świeci, można odblokować telefon czytnikiem, również wybudzić ekran i reaguje na klikanie. Wiec brawa dla xiaomi  :/ Owszem raz czy dwa po wyciągnięciu z kieszeni miałem wrażenie że ekran był zgaszony ale próbując uzyskać to testując  mi się nie udało


Chyba że ja nie wiem jak powinno to działać to może niech ktoś sie wypowie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kubinj0 napisał:

Panowie czy jest możliwość zmiany animacji przy naciśnięciu na odcisk palca na xiaomi.eu? Wiem, że na globalu była możliwość zmiany a teraz nie mogę tego znaleźć. 

Użyj wyszukiwania, bo w tych nowych ustawieniach idzie się pogubić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2019 o 12:14, galakty napisał:

W antutusrutu tak, bo Op7 Pro ma więcej Hz i większą rozdzielczość, MUSI mieć mniej punktów. Na co dzień responsywność w OP7Pro będzie lepsza, ale w OP7 jeszcze lepsza (chociaż 90 Hz będzie sprawiać odwrotne wrażenie).

No nie jest tak jak piszesz. W Antutu wszelkie testy są wykonywane w tej samej rozdzielczości właśnie po to aby natywna większa lub mniejsza rozdzielczość wyświetlacza nie wpływała na wynik końcowy więc wyniki serii  OP7 nie są zaniżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...