Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, witek_77 napisał:

aż z ciekawości sprawdziłem u mnie bo też mam EEA .26 i również brak NFC. Nie brakuje mi tego bo mam ciągle włączone i płatności działają, ale teraz już będę o tym myślał :)

masz ustawioną metodę płatności HCE? .............dziś włączyłem i pytam jak poustawiać żeby zadziałało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, user5624 napisał:

masz ustawioną metodę płatności HCE? .............dziś włączyłem i pytam jak poustawiać żeby zadziałało

Tak. Mobilna płatność HCE, domyslnie na Google Pay (doinstalowany ze sklepu play mimo, że oryginalnie jakiś był). Z apki ING korzystam tylko do wchodzenia na konto, ale kolega nią płaci na Mi6.

 

@olutus chodzi o przełącznik NFC a nie ikonę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, witek_77 napisał:

Tak. Mobilna płatność HCE, domyslnie na Google Pay (doinstalowany ze sklepu play mimo, że oryginalnie jakiś był). Z apki ING korzystam tylko do wchodzenia na konto, ale kolega nią płaci na Mi6.

 

@olutus chodzi o przełącznik NFC a nie ikonę.

Używam płatności z mBanku, doradzasz doinstalowanie aplikacji Google Pay? czy jest to zbyteczne...... Dziś sprawdzę czy działa.

Edytowane przez user5624
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@user5624 nie doradzam ani nie sugeruję. To jest kwestia indywidualna każdego użytkownika. Ja jakoś się przyzwyczaiłem do płatności googla i tyle. Swoją drogą google emulują kartę i zmieniają jej numer więc ktoś kto odczyta przypadkiem/specjalnie jakimś urządzeniem numer karty z płatności NFC to nie będzie miał prawidłowego numeru karty tylko wymyślony przez google. Takie zabezpieczenie dodatkowe. No i dużo płacę w necie za byle co przez google moją właśnie kartą. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja z innej beczki,

Wiem, że da się ze starego Xiaomi (miałem poczciwego Redmi Note 4x) przerzucić wszystkie dane bezproblemowo na mojego nowego Mi 9. Natomiast jak to wygląda w przypadku tych plików, które mam ukryte? Każdy po kolei muszę 'odkryć' i dopiero mogę przerzucać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do was pytanko. Ostatnio pojawiła się informacja o tym, że można podkręcić wyświetlacz do 84Hz i tu mam pytanko... Bo by to zrobić potrzebuje roota i custom recovery tak? Jak w xiaomi wygląda sprawa z ewentualną gwarancją. Wcześniej miałem Samsunga gdzie jest Knox... Tu też jest coś takiego ? Telefon ma kilka miesięcy i jak miałbym stracić na zawsze gwarancję to trochę słabo.. i kolejne pytanko - jak w xiaomi wgrywa się roota? Czy nie będę miał problemów z płatnościami w mBanku czy działaniem innych aplikacji? 

Edytowane przez Adasiek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do was pytanko. Ostatnio pojawiła się informacja o tym, że można podkręcić wyświetlacz do 84Hz i tu mam pytanko... Bo by to zrobić potrzebuje roota i custom recovery tak? Jak w xiaomi wygląda sprawa z ewentualną gwarancją. Wcześniej miałem Samsunga gdzie jest Knox... Tu też jest coś takiego ? Telefon ma kilka miesięcy i jak miałbym stracić na zawsze gwarancję to trochę słabo.. i kolejne pytanko - jak w xiaomi wgrywa się roota? Czy nie będę miał problemów z płatnościami w mBanku czy działaniem innych aplikacji? 
Nie tracisz gwarancji robiąc takie coś. Oczywiście teoretycznie rootem tak ale wystarczy później mi flashem wgrać soft i masz telefon bez śladu jak wyjęty z opakowania. Potrzeba roota i twrp do tego. Co do płatności. Jeżeli używasz gPay to może ale nie musi ci działać z rootem ale zbliżeniowe przez bank np działają bez problemu.

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  @up No nie do końca bez problemu z tymi płatnościami. Próbowałem już różnych ROM-ów, bez roota i z rootem, bezpośrednio z mBanku i z Gpay-a i zawsze ten sam komunikat: "Nie udało się ukończyć konfiguracji ....". Poukrywałem co się dało w Magisku i nic. Widocznie w moim przypadku przeszkadza odblokowany bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  @up No nie do końca bez problemu z tymi płatnościami. Próbowałem już różnych ROM-ów, bez roota i z rootem, bezpośrednio z mBanku i z Gpay-a i zawsze ten sam komunikat: "Nie udało się ukończyć konfiguracji ....". Poukrywałem co się dało w Magisku i nic. Widocznie w moim przypadku przeszkadza odblokowany bootloader.
To już widocznie wina mBanku bo ja na millenium na 3 urządzeniach z rootem magiskiem xposed bez ukrywania niczego działa bez problemu. Dodajesz kartę w aplikacji jako do palności zbliżeniowych i śmiga.

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak dobrzy ludzie główkują i chyba coś wymyślili. W oparciu o  post z xda kolega z MI9SE sporządził prostą instrukcję. U mnie zadziałało, tzn. udało mi się dodać kartę :). Po południu pójdę na piwo i spróbuję zapłacić.

Edytowane przez abnegat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...