Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

@palibrzuch próbowałeś tego ostatniego z tego tematu? https://xiaomi.eu/community/threads/mi9-front-fingerprint-icon-not-showing-after-flashing-to-xiaomi-eu.50213/

Dlatego też ja dałem sobie spokój z xiaomi eu bo u mnie czytnik nie działał, ale nie zdążyłem sprawdzić tego sposobu i w sumie cały czas siedzę na globalu i dobrze mi z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź w kwestii możliwości wybrania zakresu częstotliwości przy połączeniu wi-fi, mianowicie czy jest możliwość sztywnego wybrania: albo tylko 5GHz, albo tylko 2,4GHz. Czy mi9 (Global eeu) tylko automatycznie sobie ustala jak się łączyć i nie ma możliwość wyboru? Na note 4 Global była taka możliwość więc szukam jej i na 9-tce. Bezskutecznie. A jeśli jej nie ma w sofcie to czy ogarnie to jakaś apka? Potrzebne mi to do parowania urządzeń w sieci,a one przeważnie chodzą na 2,4GHz.


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jako syn marnotrawny wracam do Xiaomi. Po rozczarowaniu Mi Mix 2s i udanej przygodzie z LG V30 postanowiłem zamówić Mi 9.

Mam sporo obaw ze względu na negatywne opinie i komentarze na temat tego telefonu aczkolwiek Mi 5 też nie był perfekcyjny a jednak pozostawił po sobie świetne wspomnienia.

Proszę powiedzcie mi jak się mają sprawy z wyświetlaniem reklam w MIUI? Czy rzeczywiście można je spotkać w fabrycznych aplikacjach a nawet w ustawieniach? Jak się mają sprawy na romach z MIUI Polska? Blokady reklam działają równie dobrze jak w przeszłości?

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pinturicchio87 napisał:

Poszę powiedzcie mi jak się mają sprawy z wyświetlaniem reklam w MIUI? Czy rzeczywiście można je spotkać w fabrycznych aplikacjach a nawet w ustawieniach? Jak się mają sprawy na romach z MIUI Polska? Blokady reklam działają równie dobrze jak w przeszłości?

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

tak są we wszystkich fabrycznych i w ustawieniach. 

Co do upierdliwości: moja Żonka, świeży uzyszkodnik Xiaomi, na podobne pytanie stwierdziła: "reklamy? Jakie? Aaaaaaa teeee... To ktoś na to zwraca uwagę? Ja je olewam....". 

Jak jest na miui pl i eu powiedzą Ci inni, bo ja dostałem szlaban na, jak to stwierdziła, "zabawę Jej telefonem"... Ale z tego co widzę w innych tematach, problem praktycznie opanowano.

Nie dogodzisz Kobicie... 

;-)

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2019 o 13:22, markus420 napisał:

Proszę o podpowiedź w kwestii możliwości wybrania zakresu częstotliwości przy połączeniu wi-fi, mianowicie czy jest możliwość sztywnego wybrania: albo tylko 5GHz, albo tylko 2,4GHz. Czy mi9 (Global eeu) tylko automatycznie sobie ustala jak się łączyć i nie ma możliwość wyboru? Na note 4 Global była taka możliwość więc szukam jej i na 9-tce. Bezskutecznie. A jeśli jej nie ma w sofcie to czy ogarnie to jakaś apka? Potrzebne mi to do parowania urządzeń w sieci,a one przeważnie chodzą na 2,4GHz.


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Od kilku miesięcy nie ma możliwości na wszystkich/większości aktualizowanych ROMów (oficjalnych).

12 godzin temu, pinturicchio87 napisał:

[ciach]

Proszę powiedzcie mi jak się mają sprawy z wyświetlaniem reklam w MIUI? Czy rzeczywiście można je spotkać w fabrycznych aplikacjach a nawet w ustawieniach? Jak się mają sprawy na romach z MIUI Polska? Blokady reklam działają równie dobrze jak w przeszłości?

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Można zminimalizować:
1) Wyłączyć w Ustawienia > Dodatkowe ustawienia > Autoryzacja i unieważnianie pozycje msa oraz MiuiDaemon
2) Wyłączyć Odbieraj propozycje w poszczególnych aplikacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam szybkie pytanko. Czy ktoś przesiadał się z  Samsunga S7 Edge na Mi 9 ? Naszło mnie na zmianę staruszka S7 na Mi 9 który bardzo przypadł mi do gustu, chciałbym jednak poznać opinie jeśli są takie osoby. Czy się opłaca, czy jesteście zadowoleni itd. Planuję wziąć Mi 9 w abonamencie u pomarańczowych ( jeśli ktoś ma opinie na ten temat i może zasugerować innego operatora to też chętnie przeczytam)  Z góry dzięki za opinie i za odpowiedź.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, KotwicaWeWodzie napisał:

Witajcie. Mam szybkie pytanko. Czy ktoś przesiadał się z  Samsunga S7 Edge na Mi 9 ? Naszło mnie na zmianę staruszka S7 na Mi 9 który bardzo przypadł mi do gustu, chciałbym jednak poznać opinie jeśli są takie osoby. Czy się opłaca, czy jesteście zadowoleni itd. Planuję wziąć Mi 9 w abonamencie u pomarańczowych ( jeśli ktoś ma opinie na ten temat i może zasugerować innego operatora to też chętnie przeczytam)  Z góry dzięki za opinie i za odpowiedź.

Ja się przesiadłem z Mi5s, który ma ten sam procesor, co S7 w wersji USA; służę pomocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Adamerio napisał:

Czy to jakiś błąd, że powiększając zdjęcia w galerii mogę powiększyć je tylko minimalnie czy po prostu Xiaomi tak ma?
Przesiadłem się z Samsunga i tam powiększanie działało maksymalnie.

Nie wiem dlaczego tak masz... Zrzuty z ekranu Mi Max 3 akurat (Żonka w pracy ze swoją 9tką, ale na ile widziałem co robi w galerii to ma podobnie) MIUI 10 Global Beta 9.5.30

[edit_mode=ON] 

Telefon cały czas trzymany w pionie oczywiście. 

[edit_mode=OFF] 

https://photos.app.goo.gl/nnHHjjnW5mBoDFjt5 - widok galerii

https://photos.app.goo.gl/6niqv7FJMdFHZXDZ6 - drugie od góry i drugie od prawej

https://photos.app.goo.gl/hs4kbhW3xzhHgnoB9 - powiększenie... 

Po co powiększać do rozmiaru piksela? 

 

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2019 o 14:30, KotwicaWeWodzie napisał:

Witajcie. Mam szybkie pytanko. Czy ktoś przesiadał się z  Samsunga S7 Edge na Mi 9 ? Naszło mnie na zmianę staruszka S7 na Mi 9 który bardzo przypadł mi do gustu, chciałbym jednak poznać opinie jeśli są takie osoby. Czy się opłaca, czy jesteście zadowoleni itd. Planuję wziąć Mi 9 w abonamencie u pomarańczowych ( jeśli ktoś ma opinie na ten temat i może zasugerować innego operatora to też chętnie przeczytam)  Z góry dzięki za opinie i za odpowiedź.

Ja się przesiadłem miesiąc temu. Jedynym powodem dla którego chciałem zmienić telefon był rozmiar wyświetlacza (i nic więcej, serio). Dopiero teraz, gdy biorę do ręki S7E widzę, jaki ma mały ekran oraz jaki tel. jest.. wolny. I co najważniejsze lepiej się trzyma w dłoni. Zakrzywione krawędzie imo nie się fajne..

Z mojego punktu widzenia na plusy: wielkość ekranu, szybkość, cena

minusy: bateria, aparat (gcam na S7E robił lepsze zdjęcia od MI9, nawet te z bokeh.. a noc to jakaś porażka) oraz system MIUI ale to w minimalnym stopniu. Chodzi o brak ikon powiadomień na górnej belce, czy brak "menu aplikacji", brak możliwości sortowania po nazwie appek (niektórzy mówią, że to nie problem, ja uważam, że z nimi coś nie tak, skoro brak podstawowej funkcji jest dla kogoś spoko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłem miesiąc temu. Jedynym powodem dla którego chciałem zmienić telefon był rozmiar wyświetlacza (i nic więcej, serio). Dopiero teraz, gdy biorę do ręki S7E widzę, jaki ma mały ekran oraz jaki tel. jest.. wolny. I co najważniejsze lepiej się trzyma w dłoni. Zakrzywione krawędzie imo nie się fajne..
Z mojego punktu widzenia na plusy: wielkość ekranu, szybkość, cena
minusy: bateria, aparat (gcam na S7E robił lepsze zdjęcia od MI9, nawet te z bokeh.. a noc to jakaś porażka) oraz system MIUI ale to w minimalnym stopniu. Chodzi o brak ikon powiadomień na górnej belce, czy brak "menu aplikacji", brak możliwości sortowania po nazwie appek (niektórzy mówią, że to nie problem, ja uważam, że z nimi coś nie tak, skoro brak podstawowej funkcji jest dla kogoś spoko).
Ikonki są sortowanie też. Wszystkie problemy systemu jakie opisujesz są naprawione w xiaomi.eu. co do fotek to kup flagowca xiaomi a flagowca Samsunga. Właśnie tu jest największą roznica bo w reszcie to niczym chyba nie odbiega.

Mi 9- xiaomi.eu 9.6.5, Magisk 19.3, EdXposed 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zdjęciami z S7 to mam trochę inne doświadczenia. Już nawet mając mi5 wolałem zdjęcia z mi5 bo na s7 może i ładne nawet te w nocy spoko o ile się ich nie wrzuci na kompa. Chodzi mi o szczegóły, o odczytanie np jakiś napisów że zdjęcia w dzień. W nocy dużo traci S7 szczegółów, ale na ekranie telefonu zdjęcia te wydają się lepsze bo są jaśniejsze to fakt. Żona ma od dwóch lat S7 edge więc na bieżąco mam porównanie. Sam dawniej byłem fanbojem samsunga, teraz jestem xiaomi więc może moja wypowiedź nie jest do końca obiektywna z uwagi na obecną sympatię xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam global eea i zauważyłem że w kieszeni mi się ekran wybudza i uruchamia aparat lub numer alarmowy i są wpisana różne cyfry, a nawet sam się bluetooth uruchomił.

Da się coś z tym zrobić na eea lub xiaomi.eu i czy w ogóle warto przejść na Eu ?

Edytowane przez bioly87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam global eea i zauważyłem że w kieszeni mi się ekran wybudza i uruchamia aparat lub numer alarmowy i są wpisana różne cyfry, a nawet sam się bluetooth uruchomił.
Da się coś z tym zrobić na eea lub xiaomi.eu i czy w ogóle warto przejść na Eu ?
Przypadkowe użycie. Root xposed customiuizer850f930d5e231b4e924d17ed28b8af0b.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, simcold napisał:

Działają. Ja korzystam z płatności zbliżeniowych bankowych

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Zainstalowałem teraz wersję stabilną 10.2, no i niestety to samo. Płatności nie działają. Kartę mi dodało normalnie, ale wciąż płacę nieistniejącą kartą... Przed instalacją systemu zrobiłem format data w TWRP. Już nie wiem co robić. Chyba wrócę do Xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dinar napisał:

spróbuj pokombinować układem zabezpieczającym, nie wiem od czego to zależy, ale na jednym fonie działało na użyj portfela sim, a na drugim portfela z hce

Ja piernicze, działa! Dzięki, tego się nie spodziewałem, żeby akurat ta opcja miała znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko bo zapomniałem jak to w xiaomi jest ( ostatnie miałem Mi5 )

Mam soft eu, zrobiłem update na nowe miui i Magisk niby jest a roota nie ma.

Nie chcę się ponownie zainstalować, co muszę zrobić by bezboleśnie mieć znów roota ?

Obecnie sobie tylko skasowałem ustawienia i od nowa muszę ustawiać....

Było tak, update, poszło ok ale brak roota chociaż był w programach Magisk

Więc przez twrp próba instalacji i zonk, wisi na wczytywaniu miui.

To instalacja softu eu ponowna i został już golutki soft bez wcześniejszych ustawień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2019 o 00:47, sp4ubw napisał:

Jakby ktoś potrzebował, motyw z MI9 Transparent Edition. W zipie spakowany motyw w formacie *.mtz do wrzucenia i wykorzystania z aplikacji motywy.

 

Mi9+TE+V2.zip

Ściągnąłem zaproponowany motyw, niestety na moim romie nie mogę go zainstalować. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...