Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób, które odblokowały bootloader i wgrały nasz rom. Czy zauważyliście, że na xiaomi.eu jest problem ze ściąganiem belki? U mnie zaraz po wgraniu ostatniej wersji mam właśnie taki problem, że nie zawsze udaje mi się ta operacja, czasami ściągnę za pierwszym razem a czasami po kilku próbach. Tak jakby zwęził się obszar gdzie  "łapiemy za belkę". Na globalu tego nie doświadczyłem.

Edytowane przez maciek04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które odblokowały bootloader i wgrały nasz rom. Czy zauważyliście, że na xiaomi.eu jest problem ze ściąganiem belki? U mnie zaraz po wgraniu ostatniej wersji mam właśnie taki problem, że nie zawsze udaje mi się ta operacja, czasami ściągnę za pierwszym razem a czasami po kilku próbach. Tak jakby zwęził się obszar gdzie  "łapiemy za belkę". Na globalu tego nie doświadczyłem.
Nie łap za belkę. Ja lapie w połowie ekranu

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu 9.5.16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ciacho23 napisał:

Serio nie wszyscy mają słuchawek w  Mi9 czy sobie jaja robicie? Ja w Mi 9 SE również miałem słuchawki.

Może ogarnij rzeczywistość w jakiej się znajdujesz. Cytuję: "Ja w Mi 9 SE". Wyjaśniam. Piszemy o Mi 9, bo znajdujemy się w dziale Mi 9. Bez "SE". To zasadnicza różnica.

Nie ma w oficjalnej sprzedaży Mi 9 z słuchawkami w zestawie. Jeśli są, o czym już pisano, to może to być efekt pomyłki.

 

9 godzin temu, michlacz231 napisał:

Można zmniejszyć jakoś jasność w always on display?

Obawiam się, że nie ma takiej możliwości. Ani w ROMach global, ani w MIUI Polska/EU

 

10 godzin temu, Adamerio napisał:

MIUI 10.2.24.0 - mam ustawiony czarny motyw ustawień, jednak nie wszystkie podkategorie występują w tym kolorze - to jakiś bug/błąd i czy zostanie to naprawione?

Zapytaj na Forum globalnym, bo to ROM global. Tu jest MIUI Polska/EU.

 

10 godzin temu, maciek04 napisał:

Jest to jakieś rozwiązanie. Na pulpicie daje efekt do puki nie odpalimy jakiejś aplikacji.

Dotknij palcem w połowie ekranu i przesuń w dół. Tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Snejki napisał:

Czy przy włączonym ekranie blokady przy pierwszej próbie odblokowania odciskiem palca też Wam ekran raz miga? 

System: miui 10.2 global.

 

Taki bug jest aktualnie na Global Developer ROM od co najmniej 9.5.16, być może zostanie poprawiony w 9.5.23. Na Global Stable EEA 10.2.24 u mnie nie występował.

Edytowane przez K4r0lSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Dodałem w dziale modyfikacji. Prawidłowo działa też deszyfrowanie partycji.
 


Po instalacji ostatniej wersji i restarcie do TWRP miałem pytanie o hasło do deszyfrowania partycji. Jakie to jest hasło, to do blokady telefonu?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Szkodzik napisał:

Czy przy wyłączonej funkcji AOD pojawia Wam się wizualizacja odcisku palca i macie możliwość odblokowania telefonu palcem?

Soft 9.5.16.

Tak, można to wyłączyć w opcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jestem zawiedziony z xiaomi mi 9... Przesiadłem się z oneplus 5t. W xiaomi jest wiele niedociągnięć w sofcie. Od braku powiadomień na belce po szalejącą automatyczną jasność ekranu.. Naprawdę chciałem zmienić telefon na coś innego i jest wielkie rozczarowanie. Mi 9 to dobry telefon ale Oneplus to jednak inna liga. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jestem zawiedziony z xiaomi mi 9... Przesiadłem się z oneplus 5t. W xiaomi jest wiele niedociągnięć w sofcie. Od braku powiadomień na belce po szalejącą automatyczną jasność ekranu.. Naprawdę chciałem zmienić telefon na coś innego i jest wielkie rozczarowanie. Mi 9 to dobry telefon ale Oneplus to jednak inna liga. 
Powiadomienia są na xiaomi.eu i działają super a nawet można włączyć opcję żeby zamieniło ikonki androida na te z motywu miui. Co do autojasnosci jest fix który to naprawia i działa idealnie.

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu 9.5.16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wyłączonej funkcji AOD pojawia Wam się wizualizacja odcisku palca i macie możliwość odblokowania telefonu palcem?
Soft 9.5.16.
Ja mam zawsze wyłączona wizualizacje. I czy mam aod czy nie to naciskam w tym miejscu gdzie jest czytnik i się odblokowuje tel. Niezależnie

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu 9.5.16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, simcold napisał:

Powiadomienia są na xiaomi.eu i działają super a nawet można włączyć opcję żeby zamieniło ikonki androida na te z motywu miui. Co do autojasnosci jest fix który to naprawia i działa idealnie.

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu 9.5.16
 

Gdzie znajdę instrukcje jak to zrobić? Byłbym bardzo wdzięczny za wskazówki bo jestem zielony coś do telefonów Xiaomi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 21nikooo21 napisał:

Ogólnie to jestem zawiedziony z xiaomi mi 9... Przesiadłem się z oneplus 5t. W xiaomi jest wiele niedociągnięć w sofcie. Od braku powiadomień na belce po szalejącą automatyczną jasność ekranu.. Naprawdę chciałem zmienić telefon na coś innego i jest wielkie rozczarowanie. Mi 9 to dobry telefon ale Oneplus to jednak inna liga. 

A jaką masz wersję MIUI?
Na Global EEA 10.2.24 nie zauważyłem problemów z powiadomieniami (choć chyba opisujesz coś, z czego nie korzystam), z automatyczną jasności ekranu nie mam problemów.
Podobnie na Global Developer 9.5.23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...