Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, jerzykd napisał:

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Bardzo konstruktywna odpowiedź. Skoro bitrate nie jest problemem - choć na pewno tak niski wpływa na jakość - to czy coś poprawiają? Czy zostawili tak jak było 2 miesiące temu?

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Po co tyle pustych wierszy w poście...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo konstruktywna odpowiedź. Skoro bitrate nie jest problemem - choć na pewno tak niski wpływa na jakość - to czy coś poprawiają? Czy zostawili tak jak było 2 miesiące temu?  
Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
No co mam napisać, odwołujesz się do jakiś recenzji a tego jest masa przecież w sieci...
Bez żadnych konkretnych danych, jakiej wersji ROMu używali itp.
Po drugie, jestem ciekaw czy ktoś jest w stanie odróżnić audio z nagrania robionego smartfonem w 96kbps od tego 128 lub więcej. Z tego mam pocisk .
A już na serio bardziej, chciałbym ci pomóc w wyborze tylko jak w pliku wideo sprawdzić bitrate?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jerzykd napisał:

Po drugie, jestem ciekaw czy ktoś jest w stanie odróżnić audio z nagrania robionego smartfonem w 96kbps od tego 128 lub więcej. Z tego mam pocisk emoji3.png.
A już na serio bardziej, chciałbym ci pomóc w wyborze tylko jak w pliku wideo sprawdzić bitrate?

Na przykład MX player i klikasz właściwości. Przy okazji - chyba najlepszy odtwarzacz filmów jaki istnieje.

Natomiast nie ma po co sprawdzać, jest jak było. Tyle, że dokładnie, to nie bitrate wpływa na jakość, która zresztą jest przyzwoita. Może ciut głośniej powinno być, ale to można w dowolnym programie potem podciągnąć. Na pewno jest stereo i wyraźnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu właściwości filmu nagranego aplikacją GCam extreme.

2d7446a40c3aa07e19bd13e057310072.jpg

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Bardzo konstruktywna odpowiedź. Skoro bitrate nie jest problemem - choć na pewno tak niski wpływa na jakość - to czy coś poprawiają? Czy zostawili tak jak było 2 miesiące temu?  
Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
No to sprawdzone, odpowiedź poprawna brzmi: można nagrywać wideo z wyższym bitrate kodowania dźwięku, używając innej niż oryginalna aplikacja aparatu. Natomiast nie wiem, czy to nie stało się wcześniej, być może upłynęło mniej czasu niż 2 miesiące.


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, JamCiTo napisał:

@set: nie rozumiem co z galerią jest nie tak? 

Ja bym się chętnie pozbył z miui "zdjęć" od gugla... 

udostępniam rodzinie zdjęcia "bąbelka" i tam jest folder do którego mają uprawnienia, nie jest to oczywiście duży problem, bo wystarczy zamknać i przejść do Zdjęć i udostępnić. ale jednak ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udostępniam rodzinie zdjęcia "bąbelka" i tam jest folder do którego mają uprawnienia, nie jest to oczywiście duży problem, bo wystarczy zamknać i przejść do Zdjęć i udostępnić. ale jednak  
 
Spróbuj.
Ustawienia-zainstalowane aplikacje- trzy kropki domyślne aplikacje- ustawiasz tam co chcesz i nie tylko galerie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, markus420 napisał:

Spróbuj.
Ustawienia-zainstalowane aplikacje- trzy kropki domyślne aplikacje- ustawiasz tam co chcesz i nie tylko galerie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

dzięki śliczne!!!

szkoda że nie można ustawić muzycznej aplikacji jako spotyfi, ale to rozumiem, że dlatego że nie można na niej odpalać piosenek z "zewnątrz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co mam napisać, odwołujesz się do jakiś recenzji a tego jest masa przecież w sieci...

Bez żadnych konkretnych danych, jakiej wersji ROMu używali itp.

Po drugie, jestem ciekaw czy ktoś jest w stanie odróżnić audio z nagrania robionego smartfonem w 96kbps od tego 128 lub więcej. Z tego mam pocisk .

A już na serio bardziej, chciałbym ci pomóc w wyborze tylko jak w pliku wideo sprawdzić bitrate?

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

Jest taka aplikacja jak mediainfo - zgrywając film na dysk kompa można za jej pomocą sprawdzić. Między 96 kbs a 128 może będzie mała różnica ale między 96 kbs a 192 to już całkiem spora.

Edit o właśnie czyli z Gcama już powinno być lepiej chociaż pod względem kompresji l, dziękuję bardzo za informację. default_smile.png

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, z80161072 napisał:

Jest taka aplikacja jak mediainfo - zgrywając film na dysk kompa można za jej pomocą sprawdzić. Między 96 kbs a 128 może będzie mała różnica ale między 96 kbs a 192 to już całkiem spora.

Spora, ale to nie jest główny problem. Przyczyną niezadowolenia z jakości dźwięku są niewłaściwie skonfigurowane algorytmy tłumienia hałasów tła, redukcji szumów, przycinania części pasma itp.

Jak weźmiesz idealne nagranie z dobrego sprzętu i zrobisz z niego 96 kbps, to owszem, będzie słychać różnicę, ale i tak będzie o niebo lepiej niż nagranie 192 kbps z telefonu Xiaomi. Zrobię takie testy i pokażę.

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, set napisał:

udostępniam rodzinie zdjęcia "bąbelka" i tam jest folder do którego mają uprawnienia, nie jest to oczywiście duży problem, bo wystarczy zamknać i przejść do Zdjęć i udostępnić. ale jednak ;) 

 

Dobra... Dalej nie rozumiem problemu... Przecież masz konto gugla i jak przywiążesz, że foty ma ciskać na serwer, to robi to w tle i z guglowej aplikacji/z kompa udostępniasz co chcesz i komu chcesz.... 

A galeria ma działać bezstresowo na urządzeniu i dokładnie to robi... I można z jej poziomu puścić mmsa (co w gugiel-zdjęciach nie jest tak proste i oczywiste), podstawy obróbki z bardzo ciekawymi filtrami, utrzymanie porządku na urządzeniu... 

Chcesz udostępnić - to i tak robisz to internetowo i sobie udostępniasz z gugla, a nie dopuszczasz wszystkich do urządzenia... Nawet jeżeli korzystasz z chmury Xiaomi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JamCiTo napisał:

Dobra... Dalej nie rozumiem problemu... Przecież masz konto gugla i jak przywiążesz, że foty ma ciskać na serwer, to robi to w tle i z guglowej aplikacji/z kompa udostępniasz co chcesz i komu chcesz.... 

A galeria ma działać bezstresowo na urządzeniu i dokładnie to robi... I można z jej poziomu puścić mmsa (co w gugiel-zdjęciach nie jest tak proste i oczywiste), podstawy obróbki z bardzo ciekawymi filtrami, utrzymanie porządku na urządzeniu... 

Chcesz udostępnić - to i tak robisz to internetowo i sobie udostępniasz z gugla, a nie dopuszczasz wszystkich do urządzenia... Nawet jeżeli korzystasz z chmury Xiaomi... 

Hej chętnie pomogę : )

Jak chcecie pozbyć częściowo (bo wszystkiego się nie da) niechcianych aplikacji to zróbcie tak:

- zmieniacie język na Angielski (UK)

- wchodzicie w sklep Play

- klikacie na pomoc i opinie (po angielsku będzie ofkors)

- wyszukujecie frazę "disable"

- klikacie w aktywny link do wyłączenia aplikacji

- wejdziecie w niedostępne menu, gdzie można wyłączyć/odinstalować Facebooka, Google (google, zdjecia, filmy), itp.

 

polecam : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej chętnie pomogę : )
Jak chcecie pozbyć częściowo (bo wszystkiego się nie da) niechcianych aplikacji to zróbcie tak:
- zmieniacie język na Angielski (UK)
- wchodzicie w sklep Play
- klikacie na pomoc i opinie (po angielsku będzie ofkors)
- wyszukujecie frazę "disable"
- klikacie w aktywny link do wyłączenia aplikacji
- wejdziecie w niedostępne menu, gdzie można wyłączyć/odinstalować Facebooka, Google (google, zdjecia, filmy), itp.
 
polecam : )
Nie lepiej usunąć te których się nie chce?

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu 9.5.16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, simcold napisał:

Nie lepiej usunąć te których się nie chce?

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu 9.5.16
 

Hej możesz napisać jak zrobić to w inny sposób ? Nigdy nie miałem MIUI, a wchodząc z poziomu ustawień, opcje wyłączenia/odinstalowania jest nieaktywna (np. Google).

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej możesz napisać jak zrobić to w inny sposób ? Nigdy nie miałem MIUI, a wchodząc z poziomu ustawień, opcje wyłączenia/odinstalowania jest nieaktywna (np. Google).
dzięki za pomoc
Np mając roota możesz wywalić poprzez Titanium Backup

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu 9.5.16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, 2dor napisał:

Hej możesz napisać jak zrobić to w inny sposób ? Nigdy nie miałem MIUI, a wchodząc z poziomu ustawień, opcje wyłączenia/odinstalowania jest nieaktywna (np. Google).

dzięki za pomoc

Adb, skrypt, tool all in one. Wszystko jedno. Szybko, prosto. Wszystko od dawna na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2019 o 21:08, P4tR0L napisał:

Dziś w końcu odebrałem swoją sztukę. Woah :D Szybkie pytanko - załączam zdjęcie - czy w "przegródce" z dziurką w prawym górnym rogu zdjęcia powinno coś być? U mnie jest pusto i tak się zastanawiam..

Właśnie otworzyłem pudełko z nowiutkim telefonem - u mnie  w przegródce z dziurką znajdują się oryginalnie zapakowane słuchawki :)

Edytowane przez mrosi
Nie przewalamy bezmyślnie obrazków z cytowanej zawartości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adamerio napisał:

Właśnie otworzyłem pudełko z nowiutkim telefonem - u mnie  w przegródce z dziurką znajdują się oryginalnie zapakowane słuchawki :)

Ta? To pokaż zdjęcie bo do Mi9 nie dorzucają słuchawek ;)
To jest nic innego jak wycięcie na wystający aparat. @P4tR0L

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, simcold napisał:

Podelko było zalakowane?

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu 9.5.16
 

tak, pudełko oryginalnie zalakowane, nieotwierane

2 godziny temu, emarcin napisał:

O kurde dawno się tak nie uśmiałem. Słuchawki z jack w zestawie telefonu który nie posiada gniazda jack no no..."miszcz"

w pudelku jest przejsciowka przeciez

Edytowane przez mrosi
Po co tyle pustych wierszy w poście...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...