Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, michlacz231 napisał:

O, jeśli można spytać czemu tak się dzieje ? Na redmi note 4x po prostu się ściemniało bez tego efektu.

Dzieje się tak, bo pomieszczenie jest oświetlone żarówką LED a matryca aparatu jest typu CMOS. Widoczność tego efektu zależy od długości czasu ekspozycji ustawianego przez aparat. Gdy celujesz w żarówkę, czas ten się skraca i efekt staje się widoczny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej oglądam recenzji i czytam opinii, coraz mniej przekonuje się do mi 9. Z tego wychodzi że to taki średniak tylko z lepszym prockiem, amoledem i gorrilla glass 6 na ekranie. Głównie narzekania są na aparat i brak mini jacka... no ale pewnie nie ma nic lepszego w tej cenie na rynku.

Edytowane przez marcelk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka, mam parę pytań:

1. Chciałbym mieć widoczną godzinę na pasku powiadomień. Zauważyłem, że jest widoczna tylko przez chwilę podczas przeskakiwania z jednego okna pulpitu na drugie i znika. Da się ustawić, aby była widoczna cały czas?
2. Używa ktoś case'a, który jest dołączony do telefonu? Na odczepnego da radę?
3. Pytanie o aparat - usuwanie szumów kreskowych. Standardowo ustawione jest 50Hz, co polecacie tu ustawić?

4. Dostałem sms i widzę powiadomienie tylko na głównym pulpicie, na pasku zadań nic nie ma, da się to jakoś włączyć? W pasku powiadomień mam włączone "wyświetl ikony dla powiadomień przychodzących".

5. Kupiłem w hurtowni szkło hartowane, od razu mi je naklejono, kosztowało 10zł więc to żadne pieniądze i jak patrzę z boku telefonu, to kanty tego szkła mienią się kolorami tęczy. Najlepiej widać to na białym tle. To normalne, czy kupiłem jakieś badziewie?
Wersja systemu to global 10.2.24.0, po aktualizacji poleciał full wipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, galakty napisał:

Jedyne co mi przychodzi na myśl to Honor View 20, kupi za 2000 zł, ale nie wiem jak z aparatem Poza tym póki co nie ma flagowców w tej cenie, dopiero od 2300-2500 można wyrwać takiego S10e. 

Wybierałem właśnie pomiędzy Honorem a Mi 9 i lepsze wrażenie zrobiło na mnie Xiaomi.

Przeważył przede wszystkim ekran (Amoled vs LCD), który w bezpośrednim porównaniu wypada po prostu dużo korzystniej.

Nie zmienia to jednak faktu, że Honor to mocny konkurent.

S10e jest z kolei wyraźnie mniejszy i jednak te parę stówek droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej oglądam recenzji i czytam opinii, coraz mniej przekonuje się do mi 9. Z tego wychodzi że to taki średniak tylko z lepszym prockiem, amoledem i gorrilla glass 6 na ekranie. Głównie narzekania są na aparat i brak mini jacka... no ale pewnie nie ma nic lepszego w tej cenie na rynku.
Ja przesiadłem się z redmi note 4 i złego słowa na mi9 nie powiem ;) może coś bym znalazł ale po co szukać? Telefon działa jak wściekły. Bateria czasami 2dni wytrzyma. A zdjęcia? A co to aparat? Mi wystarczą takie.

Kolega oddał mi VAT z fv i mi9 128 mam za 1.7k

Jestem bardzo zadowolony z mi9 i wiem, że xiaomi to marka dla mnie.

Jeśli to średniak to niech tak będzie. Podoba mi się mój średniak a na np P30 Pro za 4.3k mnie po prostu nie stać. W zupełności wystarczy mi mi9 ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa kolegi @palibrzuch. Sam miałem iPhone X w najlepszym momencie wart blisko 5k zł i szczerze mówiąc nigdy w swoim życiu na gorsze gówno pieniędzy nie wydałem. Zdjęcia może minimalnie lepsze robił iPhone i niby system fajny ale ludzie. Nie za te pieniądze. Xiaomi ma idealny stosunek cena/jakość i dla mnie Mi9 absolutnie nie ma sobie równych. A jak ktoś chce płacić za jakieś P30 pro, iPhone xs to jego wybór ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakich temperatur potrafi wam się rozgrzać telefon? Mi podczas wymagających gier (elder scrolls blades) rozgrzewa się nawet do 48 stopni CPU i 37 stopni baterii. Nie zawsze ale czasem też grzeje mi się do 43 stopni przy robieniu zdjęć. Czy to normalnosc w tym telefonie ? Po redmi note 4x jestem przyzwyczajony do wiecznego zimna na plecach ;).

Edytowane przez michlacz231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marcelk napisał:

Czy xiaomi mi 9 ma jakieś reklamy w interfejsie w swojej nakładce systemowej?

W niektórych aplikacjach np. Panel sterowania pojawiają się reklamy do Xiaomi - https://www.xda-developers.com/xiaomi-miui-ads-hamper-user-experience/ .

22 godziny temu, brajanokoner napisał:

siemka, mam parę pytań:

1. Chciałbym mieć widoczną godzinę na pasku powiadomień. Zauważyłem, że jest widoczna tylko przez chwilę podczas przeskakiwania z jednego okna pulpitu na drugie i znika. Da się ustawić, aby była widoczna cały czas?
2. Używa ktoś case'a, który jest dołączony do telefonu? Na odczepnego da radę?
3. Pytanie o aparat - usuwanie szumów kreskowych. Standardowo ustawione jest 50Hz, co polecacie tu ustawić?

4. Dostałem sms i widzę powiadomienie tylko na głównym pulpicie, na pasku zadań nic nie ma, da się to jakoś włączyć? W pasku powiadomień mam włączone "wyświetl ikony dla powiadomień przychodzących".

5. Kupiłem w hurtowni szkło hartowane, od razu mi je naklejono, kosztowało 10zł więc to żadne pieniądze i jak patrzę z boku telefonu, to kanty tego szkła mienią się kolorami tęczy. Najlepiej widać to na białym tle. To normalne, czy kupiłem jakieś badziewie?
Wersja systemu to global 10.2.24.0, po aktualizacji poleciał full wipe.

  1. Ja mam cały czas godzinę jak jestem w aplikacjach czy na pulpicie. Czasem jest bug, że ikony powiadomień są czarne, ale potem wracają do białych.
  2. Ja używam. Ogólnie jest spoko, ale czekam na Frosted od Nillkin'a do porównania. Na mi 5 Frosted spisywał się idealnie.
  3. -----
  4. To jest znany bug - znikające ikony powiadomień.
  5. Szkło za 10 zł to wysokiej jakości raczej nie oczekuj :) Ja posiadam NILLKIN Amazing H (kosztowało 35 zł) i jakość jest tak, jakby go nie było. Musiałem tylko jeszcze raz skalibrować odciska palca po założeniu szkła.

 

ROM Global.

Edytowane przez IMSth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, simcold napisał:

Nie tu pytasz. Zależy w jakiej nakładce. Jest wiele softow

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Powiedzmy w tej co będę miał na telefonie co kupię w mi store. Nie bawię w romowanie czy zdejmowanie roota.

3 godziny temu, IMSth napisał:

W niektórych aplikacjach np. Panel sterowania pojawiają się reklamy do Xiaomi - https://www.xda-developers.com/xiaomi-miui-ads-hamper-user-experience/ .

  1. Ja mam cały czas godzinę jak jestem w aplikacjach czy na pulpicie. Czasem jest bug, że ikony powiadomień są czarne, ale potem wracają do białych.
  2. Ja używam. Ogólnie jest spoko, ale czekam na Frosted od Nillkin'a do porównania. Na mi 5 Frosted spisywał się idealnie.

Ale ten case dołączony to chyba jakiś ciulowy bo nie chroni aparatu - sam peryskop chyba wystaje ponad case.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten case dołączony to chyba jakiś ciulowy bo nie chroni aparatu - sam peryskop chyba wystaje ponad case.
Na stocku, po wyjęciu z pudełka masz reklamy, które można wyłączyć i więcej ich nie zobaczysz.
Tak, dołączony case jest ciulowy

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu odebrałem swoją sztukę. Woah  Szybkie pytanko - załączam zdjęcie - czy w "przegródce" z dziurką w prawym górnym rogu zdjęcia powinno coś być? U mnie jest pusto i tak się zastanawiam..
 
mi9weird.thumb.jpg.e476618c08150c754c97015c32b4ffd4.jpg
To tylko wypełnienie pudełka

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, olutus napisał:

Nic tam nie było u mnie. Może na jakieś rynki upychają tam opaskę emoji848.png

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

To jest wycięcie na aparat telefonu żeby równo leżał w pudełku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, losmarte napisał:

Tu masz temperatury, jest zimny jak kaloryfery w blokach aktualnie https://www.notebookcheck.com/Test-Xiaomi-Mi-9-Smartphone.414682.0.html

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Hmm dziwi mnie strasznie że telefon osiąga tylko 32 stopni przy stress teście wg. Tej strony . Gdzie u mnie podczas grania w wymagające gry temperatura wynosi nawet 42, z resztą nie tylko u mnie, u testerów na youtubie tak samo

Edytowane przez michlacz231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwi mnie strasznie że telefon osiąga tylko 32 stopni przy stress teście wg. Tej strony . Gdzie u mnie podczas grania w wymagające gry temperatura wynosi nawet 42, z resztą nie tylko u mnie, u testerów na youtubie tak samo
U panie, to chyba musisz procka wodować ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...