Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Siemaneczko... 

W sumie chyba nadszedł czas zmienić mojego archaicznego LG G2 na nowy telefon, wybór padł na Xiaomi MI9. Pomijam kwestię kiedy uda mi się kupić ten telefon, jest regularnie wykupywany w sklepach, a nie mam zamiaru bogacić cwaniaków na allegro. Mam parę pytanek, więc prosiłbym o rozwianie moich wątpliwości...

Fabryczne etui nie chroni obiektywów, znajdziesz na tym forum wątek z masą zdjęć i komentarzy do różnych marek, ja mam nillkina frosted shield i jestem zadowolony, jeśli chodzi o ekran przez 2 tyg. bez szkła nie porysowałem swojej Mi9 ale dla pewności nakleiłem coś na ekran, tu akurat produkty nillkina odradzam, poczytaj forum .

Co do audio, miałem kiedyś G2, gratuluję, że twój tak długo pociągnął . Wydaje mi się, że Mi9 gra podobnie, jednak faktycznie nie jest to poziom aktualnie prezentowany przez najdroższe flagowce, jest przyzwoicie ale bez szału, np Samsung S10 czy Sony zx3 grają lepiej. Przejściówka z zestawu jest przeciętna, mogłem porównać granie po kablu i bluetooth na słuchawkach Marley i bezprzewodowo grały minimalnie lepiej niż na kablu i fabrycznym donglu (lepsza scena).

Ja słucham muzyki z telefonu głównie w samochodzie więc dla mnie jest ok, słuchawki z aptx dają radę, zwłaszcza w PUBG

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne etui nie chroni obiektywów, znajdziesz na tym forum wątek z masą zdjęć i komentarzy do różnych marek, ja mam nillkina frosted shield i jestem zadowolony, jeśli chodzi o ekran przez 2 tyg. bez szkła nie porysowałem swojej Mi9 ale dla pewności nakleiłem coś na ekran, tu akurat produkty nillkina odradzam, poczytaj forum .Co do audio, miałem kiedyś G2, gratuluję, że twój tak długo pociągnął . Wydaje mi się, że Mi9 gra podobnie, jednak faktycznie nie jest to poziom aktualnie prezentowany przez najdroższe flagowce, jest przyzwoicie ale bez szału, np Samsung S10 czy Sony zx3 grają lepiej. Przejściówka z zestawu jest przeciętna, mogłem porównać granie po kablu i bluetooth na słuchawkach Marley i bezprzewodowo grały minimalnie lepiej niż na kablu i fabrycznym donglu (lepsza scena).
Ja słucham muzyki z telefonu głównie w samochodzie więc dla mnie jest ok, słuchawki z aptx dają radę, zwłaszcza w PUBG
 
Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
A co polecasz na ochronę ekranu?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecasz na ochronę ekranu?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Aktualnie mam coś taniego, nawet marki nie pamiętam bo nillkin 3d co max pękł po kilku dniach bez wyraźnego powodu. Poczytaj wątek o szkłach i etui, tam będziesz miał pełen przegląd opinii

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jerzykd napisał:

Fabryczne etui nie chroni obiektywów, znajdziesz na tym forum wątek z masą zdjęć i komentarzy różnych producentów, ja mam nillkina frosted shield i jestem zadowolony, jeśli chodzi o ekran przez 2 tyg. bez szkła nie porysowałem swojej Mi9 ale dla pewności nakleiłem coś na ekran, tu akurat produkty nillkina odradzam, poczytaj forum emoji3.png.
Co do audio, miałem kiedyś G2, gratuluję, że twój tak długo pociągnął emoji3.png. Wydaje mi się, że Mi9 gra podobnie, jednak faktycznie nie jest to poziom aktualnie prezentowany przez najdroższe flagowce, jest przyzwoicie ale bez szału, np Samsung S10 czy Sony zx3 grają lepiej. Przejściówka z zestawu jest przeciętna, mogłem porównać granie po kablu i bluetooth na słuchawkach Marley i bezprzewodowo grały minimalnie lepiej niż na kablu i fabrycznym donglu (lepsza scena).
Ja słucham muzyki z telefonu głównie w samochodzie więc dla mnie jest ok, słuchawki z aptx dają radę, zwłaszcza w PUBG emoji16.png

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Gdyby nie to, że na LG G2(android 4.4) appki przestają działać, a spotify zaczyna się wieszać, oraz wyskoczyła mi w prawym górnym rogu żółta skaza na ekranie, zostałbym jeszcze przy tym telefonie dopóki działa :) . Miałem go około ponad 5 lat.

Czyli tracę na jakości dźwięku przez ta przejściówke? Czy na dobrych słuchawkach bezprzewodowych po bluethooth będzie lepsza jakość dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

...

Czyli tracę na jakości dźwięku przez ta przejściówke? Czy na dobrych słuchawkach bezprzewodowych po bluethooth będzie lepsza jakość dźwięku?

To moje subiektywne wrażenie, przy jednym modelu słuchawek z kablem i bluetooth, które miałem pod ręką. Teraz używam Sony MDR‑XB650BT i jest ok, choć to nie są idealne sluchawki, xiaomi ma niezłe dokanałowe dualdrive na usbc, to może być też dobre rozwiązanie.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, emarcin said:

Rozumiem, że instalowałeś wersje xiaomi.eu stable? Jeżeli tak sprawdź na ostatniej wersji tygodniowej.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Tak instalowałem wersje stable. Czy mogę zainstalować teraz wersję rozwojową? Ewentualnie później z powrotem wrócić na stable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, emarcin said:

Tak, ale możesz spróbować bez wipe

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Dzięki za pomoc.

Poszperałem na xiaomi.eu i okazuje się że problem można obejść na dwa sposoby. Jeden z nich to włączenie AOD a drugi wylaczenie powiadomień na ekranie.. wtedy działa jak należy.

Poczekam na aktualizacje do 10.3 na stable.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Mam pytanie odnośnie GPS w tym telefonie. Jak się sprawuje? Czy szybko łapie fixa? Mój obecny OP6 pod tym względem trochę sobie nie radzi...
Pozdrawiam

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka


Szybko i sprawnie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość płatności NFC z rootem? Mam PKO BP. Jeszcze tel bez roota bo płatności to bardzo fajna sprawa.

Da się to jakoś obejść?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Aplikacja IKO działa bez problemu, Magisk Hide i płacisz telefonem. Sprawdziłem.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej strony to co wam daje root, jakich aplikacji czy modułów używacie?


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Takie moduły + youTube vanced gduzo ludzi używa i Viper FX ale jego trzeba przed każdą aktualizacja dezaktywować bo magiel się wysypie. A sam root. Daj właśnie np możliwość wyłączenia dźwięku aparatu w całym systemie i zrzutu ekranu. Blokadę reklam wszędzie czy usunięcie niechcianych aplikacji. c7b095309659ac1db15550198acd4280.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Jak myślicie TWRP nie będzie się gryzło z globalem?
Po co Ci global jak masz twrp? Wrzucaj xiaomi.eu miuiPro lub RevOS

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się na xiaomi.eu w jakiś sposób autoukrywać dolny pasek? Na globalu autoukrywał się.

Poza tym działa komuś Google Pay z Magiskiem na ostaniej tygodniowej wersji xiaomi.eu? U mnie niestety nie działa.

Edit:

Czy tylko u mnie na xiaomi.eu nie działa Google Pay? Czy to z Magiskiem czy bez aplikacja krzyczy, że mam roota albo ine zmodyfikowane oprogramowanie :/ 

Edytowane przez emarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w końcu jest z tym aparatem? Da się żyć bez tego OIS? Night Mode z GCam w ogóle ma rację bytu przy jego braku? 

Przy obecnych cenach Samsunga Galaxy S9+/ Note 9 oraz znikomej dostępności Mi 9 nie wiem czy nie zdecydować się właśnie na koreański wyrób. Procesor trochę słabszy, ale jak człowiek nie gra to pewnie nawet tego nie odczuje.

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma racji bytu. Chyba, ze lubisz poruszone zdjęcia. To jeden z modeli, gdzie Gcam nie ma zastosowania.  
Porownywalem zdjęcia z mi6 i mi9 przy różnych oświetleniach te same sceny i mi9 o wiele lepiej. Co do filmów nie wypowiem się bo nie kręcę.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli zdjęcia nocne i Gcama. CO prawda tryb nocny xiaomi tez się nie nadaje do zdjęć, ale przynajmniej ostre są. Chyba najlepsza opcja to wysokie ISO, wtedy jest w miarę przyzwoicie i nie ma aż takiej tragedii. Nie pamiętam, czy od początku było z czułością jak teraz bo ostatnio testowałem to można do 25600 używać.

 

 

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...