Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam w domu dwie Mi 9. Na jednym i drugim robiłem aktualizację przez przełączenie na region Włoch i potem z powrotem na Polskę. Na moim telefonie znowu pokazuję 4G, a u narzeczonej zostało LTE. Ktoś, coś czemu w jednym wyświetla tak a w drugim inaczej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam,
Posiadam w domu dwie Mi 9. Na jednym i drugim robiłem aktualizację przez przełączenie na region Włoch i potem z powrotem na Polskę. Na moim telefonie znowu pokazuję 4G, a u narzeczonej zostało LTE. Ktoś, coś czemu w jednym wyświetla tak a w drugim inaczej? 


Jak narzeczona zrobi restart fona to też będzie miała 4g.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od tego jaki się ma region ustawiony mamy 4G, LTE. Ja mam na teraz interfejs EN i region PL i mam 4G. Na język English (USA) i region polski miałem LTE. Na język polski i region PL miałem LTE. Dla mnie to kompletnie bez znaczenia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, rakers napisał:

W zależności od tego jaki się ma region ustawiony mamy 4G, LTE. Ja mam na teraz interfejs EN i region PL i mam 4G. Na język English (USA) i region polski miałem LTE. Na język polski i region PL miałem LTE. Dla mnie to kompletnie bez znaczenia.

Dla mnie to też bez znaczenia, tylko zdziwił mnie fakt, że mając w dwóch telefonach takie same ustawienia, aktualizacja była robiona tak samo a jednak wyświetla się inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Razor65 said:

Wiecie może jak wyłączyć niepotrzebne ikony na stałe znajdujace się na pasku? Przykładowo budzik oraz bluetooth mam aktywne zawsze, a nie chce wyświetlać ich ikon. Nie znalazłem takiej opcji, może jest od tego jakaś apka?

IMG_20190423_063846.thumb.jpg.fa41fa497abfc13c89bb1a0b69871327.jpg

Może ktoś zna odpowiedź na to bo to jest ważniejsze by pasek nie wypalił za szybko. W Samsungu była możliwość ukrycia paska poprzez adb nie wiem czy to zadziałało by przy Xiaomi. Przetestuję jak będę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bambucha1988 napisał:

Może ktoś zna odpowiedź na to bo to jest ważniejsze by pasek nie wypalił za szybko. W Samsungu była możliwość ukrycia paska poprzez adb nie wiem czy to zadziałało by przy Xiaomi. Przetestuję jak będę w domu.

Przy normalnym użytkowaniu nie wypali Ci się pasek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Razor65 napisał:

Panowie, wypala, nie wypala - dla mnie nie jest to ważne. Mam na ekranie ikonę budzika, a nie chcę jej mieć. Pytanie czy można to w jakiś sensowny sposób osiągnąć czy nie?

Spróbuj wejść w ustawienia, powiadomienia aplikacji, zegar i wyłącz powiadomienia na pasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Spróbuj wejść w ustawienia, powiadomienia aplikacji, zegar i wyłącz powiadomienia na pasku.

O tym co mówisz, to w aplikacji zegar jest nawet osobno opcja "budzik", ale to nie wpływa na stałą ikonę (budzika nawet nie można zmienić). Nie mówiąc już o ikonie bluetooth. To nie jest kwestia standardowych powiadomień aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Razor65 

Zaklej taśma miejsce, w którym są te ikonki, albo spróbuj skorzystać z tej aplikacji SystemUI Tuner https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zacharee1.systemuituner

O aplikacji:

https://github.com/zacharee/SystemUITunerRedesign/blob/master/Terms.md

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w ciemności Mi 9 radzi sobie gorzej, ale nadal daje radę. Działa to na tyle na ile ekran podświetli twarz. Mi 8 miało diodę, Mi 9 nie ma, więc siłą rzeczy nie ma jak odczytać twarzy w całkowitej ciemności bez jej oświetlenia. Mniejszy notch kosztem braku diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad pojemnością baterii w serii Mi. Zawsze miało ona pojemność  3k+  . W budżetowcach redmi bateria jest rozmiaru 4k . Macie pomysły skąd  wziął się ten trend aby do flagowców dawać mniejsze baterie? Jedynie co mi przychodzi do głowy to to, że chcą aby flagowce były jak najcieńsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad pojemnością baterii w serii Mi. Zawsze miało ona pojemność  3k+  . W budżetowcach redmi bateria jest rozmiaru 4k . Macie pomysły skąd  wziął się ten trend aby do flagowców dawać mniejsze baterie? Jedynie co mi przychodzi do głowy to to, że chcą aby flagowce były jak najcieńsze. 
Dokładnie tak. Lżejsze cieńsze bo np zabierają w nich miejsce 3-4 aparaty o większych wymiarach i muszą to jakoś upchać. A wielkość baterii nie zawsze przekłada się na pracę urządzenia. Dla przykładu. Mi6 i mi9 trzyma bardzo podobnie na jednym ładowaniu a baterie podobne ale wyświetlacze już nie.... Inny soc itp

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument grubości miałby nawet sens, gdyby aparat nie wystawał drugie tyle ponad obudowę :D 

Niestety ale z bateriami nie jest tak, że można je pogrubiać w nieskończoność, bardziej liczy się powierzchnia. Większość baterii w telefonach jest cienka i jej pojemność zależy właśnie od rozmiarów szerokości i długości. Czy bateria w Redmi Note jest gruba? A skąd, cienka, tylko sam telefon ma mniej bebechów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz pełnoekranowy jest rozwiązaniem Twojej zagadki.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Ustawić tam obsługę gestami i tyle? Nie da się tak zrobić jak w niektórych aplikacjach że wysuwam je by wyjść itp?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko :)

Czy da radę zmienić działanie przycisku po lewej stronie (fizycznego), tego odpowiadającego za Asystenta Google?

Chciałbym go przemapować np: na aparat.

 

/Edit

Nevermind, już znalazłem :)

Dla potomnych: Ustawienia --> Dodatkowe Ustawienia --> Skróty Gestów i Przycisków --> Przycisk SI

Edytowane przez yak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko
Czy da radę zmienić działanie przycisku po lewej stronie (fizycznego), tego odpowiadającego za Asystenta Google?
Chciałbym go przemapować np: na aparat.
 
/Edit
Nevermind, już znalazłem
Dla potomnych: Ustawienia --> Dodatkowe Ustawienia --> Skróty Gestów i Przycisków --> Przycisk SI
Jak ustawisz na BRAK to działa tylko przy zablokowanym ekranie. Na odblokowanym asystent i tak się odpali. Przynajmniej u mnie tak jest na 10.2.22

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemaneczko... 

W sumie chyba nadszedł czas zmienić mojego archaicznego LG G2 na nowy telefon, wybór padł na Xiaomi MI9. Pomijam kwestię kiedy uda mi się kupić ten telefon, jest regularnie wykupywany w sklepach, a nie mam zamiaru bogacić cwaniaków na allegro. Mam parę pytanek, więc prosiłbym o rozwianie moich wątpliwości:

1. Jak wygląda sprawa odstającego aparatu i case dołączonego do zestawu. Czy ten element strasznie jest podatny na rysowanie i uszkodzenie? Jaki futerał czy case kupić by ochronić ten element telefonu.

2. Jak wygląda sprawa z audio? Widziałem recenzje na youtubie gdzie nie pochwalano tej strefy w telefonie... Czy przejściówka z usb na jacka obniża jakość dźwięku? Czy stracę na jakości dźwięku podłączając dobre słuchawki przez tą przejściówkę?

3. Jak wygląda sprawa ekranu i szkła, rysuje się mocno? Niby gorilla glass 6, ale oglądając recenzje widziałem stwierdzenia, że telefon ponoć rysował się przy samym użytkowaniu. Myślę o kupnie jakiegoś szkła z mk3, gdzie od razu mi przykleją w punkcie w galeri(mam nadzieje że profesjonalnie bez paprochów :( , pamiętam horror przyklejania folii mk3 na G2 ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szkodzik napisał:

Koledzy pytanie, dziś zainstalowałem xiaomi.eu wersja 10.2 i widzę że w stosunku do globala, czytnik w ekranie nie działa cały czas tylko dopiero jak wybudze telefon... Poprzednia opcja działała super... Macie jakieś info jak to zmienić?

Czekać na aktualizację, która może to zmieni, albo wrócić do Globala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...