Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Zazdroszczę mocno takich osiągów.

Rzeszów, niby nie małe miasto a taki cyrk z prędkością. Dziś sprawdzałem o 7 i wykręciło mi 15 Mbps, a teraz jest już max 1.5 Mbps.

Czyli ewidentnie wina sieci play, z jednej strony dobrze że z telefonem wszystko ok :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


[mention=58020]Meex[/mention] nie wiem o czym mówisz bo nigdy nie miałem hopla by testować ekran jakimiś aplikacjami, ale na mi8 były smugi wieczorem przy skrolowaniu czarnego tła z obrazkami i na mi9 też są, ale trochę mniejsze i nie przeszkadza to taki urok oledow

Dla mnie to ważne - w nocy używam aplikacji do zmniejszania jasności ekranu w stosunku do standardowych możliwości.
W OP6 miałem równe rozświetlanie ekranu (nie idealne ale bardzo ok), w Mi8 gorsze (ciemne smugi w konkretnych barwach), ale do zaakceptowania. W Mi9 przy małej jasności ekranu na czerwonym tle mam jak na wcześniej wrzuconej fotce.
Zastanawiam się jak inne sztuki bo nie wiem czy szukać egzemplarza z "równym" ekranem czy dać sobie spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. 2 szybkie pytania ;)

1. Co zrobic jak nie mogę dodać swojego konta mi? Pomimo komunikatu na ekranie tak jak na załączonym obrazku konto jest nadal niedodane i nie mogę odblokowac telefonu...

2. Jak włączyć wibracje podczas pisania? Sprawdzałem już wszystkie możliwe opcje i może jest mnie ktoś w stanie oświecić gdzie znajduje się ta opcja?

Screenshot_2019-04-13-23-35-37-125_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, odblokowanie jakoś poszło, natomiast nie mogę rozwiązać problemu z wibracjami klawiatury :/ [mention=1667]Rafcio[/mention] gdzie mogę znaleźć te ustawienia klawiatury? korzystam aktualnie z gboard, natomiast żadnych ustawień jeśli chodzi o wibracje tam nie ma
W preferencjach:e49593b1353da3c98d3df2383f86308f.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, odblokowanie jakoś poszło, natomiast nie mogę rozwiązać problemu z wibracjami klawiatury :/ [mention=1667]Rafcio[/mention] gdzie mogę znaleźć te ustawienia klawiatury? korzystam aktualnie z gboard, natomiast żadnych ustawień jeśli chodzi o wibracje tam nie ma
Ustawienia dodatkoee>język i Metody wprowadzania>Gboard>preferencje>siła wibracji

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, weah napisał:

@dzidexx to wiesz chyba że recovery/twrp jest zablokowane?

To nie jest oczywiste. Zwłaszcza, że, jak piszesz, przesiadłeś się z EU. Dużo ludzi używa Globala z TWRP.

Przy zablokowanym BL, przy braku TWRP i roota, najłatwiej zablokować reklamy korzystając ze specjalnego DNS-a. Android Pie to umożliwia. Z MIUI wycięto stosowne ustawienie, ale łatwo to obejść za pomocą apki "Hidden MIUI settings". W niej wpisujesz dowolny DNS, ja używam dns.adguard.com i śmiało polecam.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, latet napisał:

To nie jest oczywiste. Zwłaszcza, że, jak piszesz, przesiadłeś się z EU. Dużo ludzi używa Globala z TWRP.

Przy zablokowanym BL, przy braku TWRP i roota, najłatwiej zablokować reklamy korzystając ze specjalnego DNS-a. Android Pie to umożliwia. Z MIUI wycięto stosowne ustawienie, ale łatwo to obejść za pomocą apki "Hidden MIUI settings". W niej wpisujesz dowolny DNS, ja używam dns.adguard.com i śmiało polecam.

Mógłbyś napisać dokładniej jak zrobić tą blokadę reklam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstalujesz apkę "Hidden MIUI Settings" to wszystko będzie jasne (zakładka Android 9, pozycja "Private DNS"). Potem - jak na załączony obrazku.

Z inne beczki. Pytanie do posiadaczy Mi9. Jak jest z jakością obrazu w filmach Slow-Motion? W Mi8 jest ona wyraźnie gorsza od 720p, niezależnie od szybkości FPS oraz trybu zapisu (1080 lub 720). Widać to na zestawieniu, które wklejam. Może na Mi9 poprawili to nieco i przynajmniej jakość obrazu zrównała się z 720p? A może wręcz z 1080p? Czy w Mi9 są różnice w jakości obrazu zależne od FPS w slow-motion? Bo w Mi8 nie ma żadnych.

Screenshot_2019-04-14-12-54-41-920_com.android.settings.png

slo-mo-zestawienie.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jak zainstalujesz apkę "Hidden MIUI Settings" to wszystko będzie jasne (zakładka Android 9, pozycja "Private DNS"). Potem - jak na załączony obrazku.


Której wersji używasz? W Play store są 3 i nie chciałabym zainstalować jakiegoś g...
Co do slow motion - nie używałem, jeśli chcesz mogę zrobić jakieś ujęcie i udostępnianić

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jerzykd napisał:


 

 


Której wersji używasz? W Play store są 3 i nie chciałabym zainstalować jakiegoś g...
Co do slow motion - nie używałem, jeśli chcesz mogę zrobić jakieś ujęcie i udostępnianić

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Ta z kluczem i wkrętakiem na okrągłym niebieskim tle ;) Ja korzystam z adguard i tez działa dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ktoś wie czy da się coś zrobić by motywy zmieniały domyślny wygląd przycisków (tych po sciągnięciu ekranu) gdy jest włączony tryb ciemny? Żaden motyw tego nie potrafi wtedy nadpisać.

2. Czy da się jakoś zablokować powiadomienie "Zmień klawiaturę" Klawiatura SwiftKey.

3. Gdy oglądam coś w przeglądarce np. Chrome wyciemnia się po jakimś czasie ekran - da się to gdzieś przestawić?

Edytowane przez AKG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jerzykd napisał:

Której wersji używasz? W Play store są 3 i nie chciałabym zainstalować jakiegoś g...

Tej na obrazku:

 

Screenshot_2019-04-14-13-27-35-070_com.android.vending.png

24 minuty temu, jerzykd napisał:

Co do slow motion - nie używałem, jeśli chcesz mogę zrobić jakieś ujęcie i udostępnianić

W minimalnej wersji potrzebowałbym dwa ujęcia tego samego widoku - zwykłe 720p (nie slow-motion) oraz slow-motion 120 fps z opcją zapisu do 720p. Fajnie gdyby było jeszcze trzecie ujęcie - slow-motion 120 fps z opcją zapisu do 1080p. Taki zestaw by mi wystarczył do oceny, czy jest lepiej niż w Mi8 czy bez zmian. Ważne jest jednak, by w kadrze były jakieś ukośne, kontrastowe linie, krawędzie albo jakieś napisy. Prosiłbym też o ocenę, jak zachowuje się autofocus w Mi9 przy filmowaniu slow-mo. Bo w Mi8 dzieje się z nim wtedy coś złego (a normalnei działa w video bez zarzutu, szybko sprawnie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W minimalnej wersji potrzebowałbym dwa ujęcia tego samego widoku - zwykłe 720p (nie slow-motion) oraz slow-motion 120 fps z opcją zapisu do 720p. Fajnie gdyby było jeszcze trzecie ujęcie - slow-motion 120 fps z opcją zapisu do 1080p. Taki zestaw by mi wystarczył do oceny, czy jest lepiej niż w Mi8 czy bez zmian. Ważne jest jednak, by w kadrze były jakieś ukośne, kontrastowe linie, krawędzie albo jakieś napisy. Prosiłbym też o ocenę, jak zachowuje się autofocus w Mi9 przy filmowaniu slow-mo. Bo w Mi8 dzieje się z nim wtedy coś złego (a normalnei działa w video bez zarzutu, szybko sprawnie).

No to muszę instrukcję chyba poczytać, 120 fps z opcją zapisu do 720p.... , Jak mam to ustawić?

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

W minimalnej wersji potrzebowałbym dwa ujęcia tego samego widoku - zwykłe 720p (nie slow-motion) oraz slow-motion 120 fps z opcją zapisu do 720p. Fajnie gdyby było jeszcze trzecie ujęcie - slow-motion 120 fps z opcją zapisu do 1080p. Taki zestaw by mi wystarczył do oceny, czy jest lepiej niż w Mi8 czy bez zmian. Ważne jest jednak, by w kadrze były jakieś ukośne, kontrastowe linie, krawędzie albo jakieś napisy. Prosiłbym też o ocenę, jak zachowuje się autofocus w Mi9 przy filmowaniu slow-mo. Bo w Mi8 dzieje się z nim wtedy coś złego (a normalnei działa w video bez zarzutu, szybko sprawnie).

Edit, coś mi nie wyszło to slow motion

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim. Od wczoraj mam mi9. Całe życie byłem na miuipolska. Global jest taki jakiś wykastrowany. Na przykład nie wiem czy można zmienić ikony aplikacji na inne. Inne motywy? Czy ktoś odblokował swoje mi9 i wygrał miuipolska? Czy działają płatności zbliżeniowe? Czy mieliście jakiś problemy z odblokowaniem bl i wgraniem Xiaomi.eu? Mam mi9 z mihome.pl.

Czy mi9 ma czujnik Hall. Czy Dział etui z klapką? Na global nie ma żadnego ustawienia. Na mi8 ma Xiaomi.eu takie było.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

Jak zainstalujesz apkę "Hidden MIUI Settings" to wszystko będzie jasne (zakładka Android 9, pozycja "Private DNS"). Potem - jak na załączony obrazku.

Z inne beczki. Pytanie do posiadaczy Mi9. Jak jest z jakością obrazu w filmach Slow-Motion? W Mi8 jest ona wyraźnie gorsza od 720p, niezależnie od szybkości FPS oraz trybu zapisu (1080 lub 720). Widać to na zestawieniu, które wklejam. Może na Mi9 poprawili to nieco i przynajmniej jakość obrazu zrównała się z 720p? A może wręcz z 1080p? Czy w Mi9 są różnice w jakości obrazu zależne od FPS w slow-motion? Bo w Mi8 nie ma żadnych.

Screenshot_2019-04-14-12-54-41-920_com.android.settings.thumb.png.171666717eca3688b2facb314c4f875b.png

slo-mo-zestawienie.thumb.jpg.e208e16ccb34dcd65339cadd1642f82b.jpg

Na mobilnym DNS działa. Na WiFi niestety już nie.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

Taki zestaw by mi wystarczył do oceny, czy jest lepiej niż w Mi8 czy bez zmian.

Będzie to samo, czemu? Domyślam się że chodzi o bitrate. Masz np. 4x więcej klatek, a bitrate ten sam, więc 4x mniej informacji na sekundę. Gcam pozwala na zmianę bitrate ale tylko dla normalnego wideo niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mi9 w wersji 6/128 Black Piano zamówiony w x-kom. W oczekiwaniu na dostawę szukam dobrego etui i szkła ochronnego. O ile w kwestii etui to od zawsze marka Spigen nie budzi moich wątpliwości o tyle w szkłach dla tego modelu zupełnie się nie orientuję. Do poprzednich Mi5 i Mi5S kupowałem kilka sztuk tanich 9H i było OK. U Januszy z Allegro jest już wysyp wszelakich szkiełek, a mnie osobiście kusi Mocolo TG, które jest wykonane z prawdziwego szkła AGC Asahi Glass. Ma już ktoś z Was doświadczenie z ochroną ekranu Mi9?  Nie chcę ryzykować z zakupem tandety, która albo nie będzie pełnowymiarowa, albo nie będzie idealnie przylegać. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Francis napisał:

Witajcie,

Mi9 w wersji 6/128 Black Piano zamówiony w x-kom. W oczekiwaniu na dostawę szukam dobrego etui i szkła ochronnego. O ile w kwestii etui to od zawsze marka Spigen nie budzi moich wątpliwości o tyle w szkłach dla tego modelu zupełnie się nie orientuję. Do poprzednich Mi5 i Mi5S kupowałem kilka sztuk tanich 9H i było OK. U Januszy z Allegro jest już wysyp wszelakich szkiełek, a mnie osobiście kusi Mocolo TG, które jest wykonane z prawdziwego szkła AGC Asahi Glass. Ma już ktoś z Was doświadczenie z ochroną ekranu Mi9?  Nie chcę ryzykować z zakupem tandety, która albo nie będzie pełnowymiarowa, albo nie będzie idealnie przylegać. Pomożecie?

Zajrzyj do działu akcesoria.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, u mnie działa w obu przypadkach. Tzn. zawsze.

Potwierdzam u mnie także działa na wifi jak i na danych mobilnych. 

 

[mention=3926]Mariusz Kowalski[/mention] bodaj na stronie 12 czy 13 ktos o to pytał i nie ma tej opcji na eu bo i nie ma tego czujnika w mi9 jak i mixach

 

Hmm... Ustawienia z hidden setting MIUI

 

e29b15b89eed92fc1b971caa4e4765aa.jpg

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...