Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dylemat, mieszkam na Śląsku, w większym mieście, przebywam w jeszcze większych miastach, ale zdarza mi się podróżować w różne miejsca bardziej zurbanizowane lub mniej. Ogólnie chce telefon na tak 2 latka minimum, aktualnie jestem na Mi 5 Ceramic. no i moje pytanie co polecacie, kupić 6/128 z B20, czy dopłacić ~200zł do wersji 8/128 ale bez B20? Jestem w rozterce xd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też popieram z B20. Mając MI6 myślałem, że mi tego nie brakuje i funkcjonowałem tak do zeszłego tygodnia. Teraz wziąłem z półki leeco lepro3 z B20 póki MI9 nie przyjdzie i jestem w szoku działania LTE800. W domu śmiga jak ta lala. Lte 2600 tylko na polu było i to ledwo. W sumie to gdzie nie pojadę tu w okolicy mam LTE. Mieszkam jakieś 4km od miasta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dylemat, mieszkam na Śląsku, w większym mieście, przebywam w jeszcze większych miastach, ale zdarza mi się podróżować w różne miejsca bardziej zurbanizowane lub mniej. Ogólnie chce telefon na tak 2 latka minimum, aktualnie jestem na Mi 5 Ceramic. no i moje pytanie co polecacie, kupić 6/128 z B20, czy dopłacić ~200zł do wersji 8/128 ale bez B20? Jestem w rozterce xd 
Xiaomi redmi note 3 pro se (z B20), wziąłem ponad 2 lata temu, do dziś śmiga jak ta lala ale po wielu upadkach bez etui plecki mi już odchodzą i będę zmieniał na mi9 jak zrobi się dostępne i tylko z B20. Innych opcji nie biorę pod uwagę. Żona miała nokię 735, teraz jakiegoś Sony ma... Ja w lesie śmigam na LTE a ona jest... W lesie :) chyba nie muszę nic więcej o B20 pisać.
Up: mój note 3 pro se koło flagowca nigdy nie stał ale wersja 3/32 spokojnie wszystko dziś ogarnia po 2 latach użytkowania i jestem pewien że mi9 po dwóch latach użytkowania też ogarnie :) bierz śmiało

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona miała Kenzo czyli Redmi note 3 PRO też 3/32 i do dnia dzisiejszego teściowa na nim śmiga. Mieszka w mieście i najdalej idzie do sklepu więc nie przeszkadza jej brak B20 :)  Ja wtedy miałem MI5 i obaj bez B20. Później żona na leeco przeszła i sie ze mnie śmiała, że ma LTE a ja nie. Na mi6 również brak B20 doskwierał bo miałem VoLTE załączone. Żona obecnie na Huawei P20 a ja na MI9 czekam i obaj będziemy z B20. 

 

Róznice odczujesz kolosalna między RN3, tylko bateria na minus.

 

Ja to czekam na 5G 700MHz !!! Obawiam się tylko mojej profesji bo sieci radiowe stałego internetu umrą, a i światłowody mogą mieć mniejsze branie

Edytowane przez witek_77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, galakty napisał:

Sama ikonka jeszcze nie świadczy o tym że agregacja działa w pełni ;) 

Według https://www.google.com/url?sa=i&source=web&cd=&ved=2ahUKEwiotfOYpMPhAhXEpIsKHdVgA8QQzPwBegQIARAB&url=https%3A%2F%2Fgalaktyczny.pl%2F2019%2F02%2F18%2Fxiaomi-mi-9-specyfikacja%2F&psig=AOvVaw0R5294UwS97fZI-rwmGtUF&ust=1554908636801289

"Zastosowano również moduł LTE x24, który wspiera obsługę LTE Cat. 20 o transferze nawet do 2 Gbps"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eNse napisał:

O co chodzi z tą agregacją.. Bo widzę że wszędzie się to przewija i każdy o to pyta. Mógłby ktoś to jakoś po krótce wytłumaczyć?

Telefony Xiaomi nie potrafią łączyć wszystkich pasm LTE. W skrócie... Mając Mi 8 i dla przykładu obok G7 na tym drugim uzyskasz szybszy download i stabilniejsze połączenie.

Oczywiście nie zawsze i nie wszędzie to się przydaje, ale znam osobę która sprzedała Mi 8 i kupiła G7 tylko ze względu na ten modem, jeździ pociągiem i nie mógł np. słuchać Tidala bo zrywało połączenie, na G7 problemu NIE MA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, olutus napisał:

Czyli generalnie chodzi o stabilność połączenia z internetem a nie problemy z zasięgiem sieci?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Z zasięgiem poniekąd też, bo w jego przypadku całkowicie zrywało internet (spadało poniżej LTE, a w szybkim pociągu już z internetu w taki sposób nie skorzystasz). Ale tak jak piszę, to już zależy od danych stacji po drodze. Jak siedzisz na tyłku w jednym miejscu to odczujesz tylko mniejszą prędkość (u mnie są np. 4pasma LTE ale nie korzystam ze wszystkich, bo licencji zabrakło :D ). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem tylko bo nie chce tracić czasu skoro to nic nie zmieni.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

[mention=14979]olutus[/mention] możesz do woli próbować i tak Ci wejdzie tylko EEA
To po cholere są dwie wersje na stronie

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma trzech tylko jedna w wersji EEA. W wersji global masz stable i DEV, czyli dwie - do wyboru. Oczywiście dotyczy to strony EN bo na CN masz inne wersje.

Tutaj masz spisane aktualne wersje i linki z podziałem na rodzaje:

 

Edytowane przez sp4ubw
Uzupełnienie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, galakty napisał:

Z zasięgiem poniekąd też, bo w jego przypadku całkowicie zrywało internet (spadało poniżej LTE, a w szybkim pociągu już z internetu w taki sposób nie skorzystasz). Ale tak jak piszę, to już zależy od danych stacji po drodze. Jak siedzisz na tyłku w jednym miejscu to odczujesz tylko mniejszą prędkość (u mnie są np. 4pasma LTE ale nie korzystam ze wszystkich, bo licencji zabrakło :D ). 

Coś jest na rzeczy. Odkąd mam Mi8, to ten plusik przy LTE często widzę. I wg NetMonster - działa agregacja 1800+2100. Ale - net mobilny działa tak sobie. Nie chodzi tylko o to, że prędkość rozczarowuje. Gorzej, że często się przycina upload. Widać to zresztą prawie za każdym razem na wykresach Speedtest (przez pierwsze kilka sekund - płaskie zero). Nie tylko w testach, także np. gdy wysyłam jakiś załącznik przez komunikator czy przez gmail. Zawsze stoi przez dłuższą chwilę, dopiero potem przechodzi. Nie wiem czy to wina agregacji, ale na Mi5 (ta sama karta SIM) takich problemów nie było.

a1.jpg

a2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba:

Kogoś kto ma mi9

Kogoś kto ma wypasioną stacje w okolicy

Kogoś kto nie śpi wcześnie rano. Wtedy można testować.

W ciągu dnia większość nadajników we wszystkich sieciach jest zapchana i po speedtestach nic nie zobaczysz.

W teorii te 3 pasma w Playu, Orange i T-Mobile to 35Mhz, w plusie 40MHz. Laboratoryjne przy Mimo 2x2, z modulacja 256qam da 400Mbps

Edit: sprawdzone, w plusie 50MHz.

Czyli w Plusie 500Mbps, pozostali 375Mbps. Oczywiściie mowa o max w laboratorium

 

Wysłane z LG G7

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...