Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, sp4ubw napisał:

A kto powiedział, że ma być telefonem? Kolega wspomniał o "każdym aparacie" :) To zwykła fota nocna, reportaż, z ręki bez specjalnego starania się. ISO 25600, F1.4, stąd taka niska głębia i czas naświetlania 1/100s. W miejscu robienia było lekko ciemno. Chodziło mi o to, że mogą być normalne szczegóły przy dużym ISO i nie ma granicy. Wszystko zależy od matrycy. 

Osobiście staram się ograniczać do 25600, żeby to dało się jeszcze pokazać.

Kolega napisał dokładnie "W żadnym aparacie, z żadnym softem", stąd ja osobiście wnioskuję, że jego zamysłem było przekazanie że w żadnym aparacie w sensie smartfona.
Nie porównuj proszę zdjęć ze smartfona, nawet najlepszego do lustrzanki - bo strzelam, że wstawiłeś zdjęcie z lustra.

Soft to jedno. Drugie to optyka i matryca tego nie przeskoczysz żadnym smartfonem ani softem. Obiektyw, szkło, fizyczna wielkość matrycy w lustrze czy nawet jakiejś hybrydzie - to wszystko robi różnicę.

Takie porównanie to jest w ogóle jak porównywanie prędkości w Kawasaki i w rowerze górskim - w końcu oba to jednoślady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, raven66 napisał:

Takie porównanie to jest w ogóle jak porównywanie prędkości w Kawasaki i w rowerze górskim - w końcu oba to jednoślady.

Lustra też mają softy... ;) 

Poza tym nie miał racji, bo uważa że nie da się zrobić ostrego zdjęcia telefonem w nocy. Bzdura, bo swoim telefonem tak zrobię i nie ma problemu. Problem jest w Mi 9 póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy xiaomi.eu, czyli 9.4.1 wprowadza poprawkę dynamicznych ujęć. Działają prawidłowo i można zapisywać krótką sekwencję lub wybrać jedno z ujęć i zapisać jako zdjęcie. 

Testuję od rana. Dalej nie działa obiektyw Google przy pierwszym uruchomieniu z menu aparatu stockowego. Kolejne uruchomienia nie dają już błędu. Uruchomienie ze skrótu w launcherze działa poprawnie.

Więcej widocznych zmian nie widzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, galakty napisał:

Lustra też mają softy... ;) 

Poza tym nie miał racji, bo uważa że nie da się zrobić ostrego zdjęcia telefonem w nocy. Bzdura, bo swoim telefonem tak zrobię i nie ma problemu. Problem jest w Mi 9 póki co.

Wejdź na gsmarena w zdjęcia np takiego mate 20 pro i zobacz jakie szczegóły widać w zdjęciach nocnych przy ISO 2000, w sgs 10+ już przy 1000 jest papka

Nie mylmy braku ostrości  związanego z poruszeniem aparatu, a rozmyciem spowodowanym niedostatkami optyki i matrycy

łapcie fajny test Mi9, można porównać w nim z innymi fonami  https://www.notebookcheck.com/Test-Xiaomi-Mi-9-Smartphone.414682.0.html

Edytowane przez losmarte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, losmarte napisał:

Wejdź na gsmarena w zdjęcia np takiego mate 20 pro i zobacz jakie szczegóły widać w zdjęciach nocnych przy ISO 2000, w sgs 10+ już przy 1000 jest papka

Nie mylmy braku ostrości  związanego z poruszeniem aparatu, a rozmyciem spowodowanym niedostatkami optyki i matrycy

Na gsmarena są próbki w zwykłym trybie foto, a ja w ogóle o nim nie rozmawiam od samego początku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, raven66 napisał:

Kolega napisał dokładnie "W żadnym aparacie, z żadnym softem", stąd ja osobiście wnioskuję, że jego zamysłem było przekazanie że w żadnym aparacie w sensie smartfona.
Nie porównuj proszę zdjęć ze smartfona, nawet najlepszego do lustrzanki - bo strzelam, że wstawiłeś zdjęcie z lustra.

S

Nie musisz strzelać, przecież napisałem to. Dwa, softy w lustrzankach też się wrzuca i aktualizuje. 

Napisał co napisał i dostał odpowiedź zdjęciową. Każdy aparat to każdy, a nie każdy aparat w telefonie (smartfonie). :)

Trzy. wrzuciłem zdjęcie z MI9 z ISO 3200 później, na którym widać idealnie każdy szczegół i nie ma papki żadnej.

Niech ktoś założy temat o jakości zdjęć. Przenieśmy się tam :)

 

Sam założyłem:

 

 

Edytowane przez sp4ubw
Dodatek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na pozwolenie odblokowania bootloadera i nie mam jak sprawdzić dlatego mam prośbę do osób korzystających już softu xiaomi.eu na Mi9 aby sprawdzili czy gdzieś w opcjach jest ustawienie Odblokuj telefon z aktywnym pokrowcem. Na globalu niestety nie ma tej opcji. Na xiaomi.eu w Mi6 jest to w Ustawienia - Ekran blokady i odcisk palca - Pozostałe ustawienia ekranu blokady.
Z góry dziękuję, pozdrawiam.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na pozwolenie odblokowania bootloadera i nie mam jak sprawdzić dlatego mam prośbę do osób korzystających już softu xiaomi.eu na Mi9 aby sprawdzili czy gdzieś w opcjach jest ustawienie Odblokuj telefon z aktywnym pokrowcem. Na globalu niestety nie ma tej opcji. Na xiaomi.eu w Mi6 jest to w Ustawienia - Ekran blokady i odcisk palca - Pozostałe ustawienia ekranu blokady.
Z góry dziękuję, pozdrawiam.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Sprawdziłam, nie ma tej opcji na Mi9 na xiaomi.eu a5e7aed446941e91083d81d132b5bb29.jpg

Wysłane z Mi9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi9 ma jedną imo wadę. Dla mnie mógłby być jaśniejszy jeszcze ekran jak w mate 20 i p20. Jeszcze 100 nitów więcej chodź 620 nie jest złym wynikiem. Poza tym nie ma wad. Ale to moja ocena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rakers napisał:

Mi9 ma jedną imo wadę. Dla mnie mógłby być jaśniejszy jeszcze ekran jak w mate 20 i p20. Jeszcze 100 nitów więcej chodź 620 nie jest złym wynikiem. Poza tym nie ma wad. Ale to moja ocena.

wadą jest brak OIS, dlatego go nie kupiłem :P w tej cenie choćby się świat walił, OIS powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak ois chyba dla drugiego aparatu ale główny ma.
 
Screenshot_20190406-064801_Chrome.thumb.png.a63287e51e72aab9b555719c67ba85aa.png
Co z tego że p30 pro ma ois skoro wszyscy podkreślają, że video nagrywa kiepskie, oczywiście w porównaniu do xsmax, S10+, a nawet Mi9. Pomijając jakość dźwięku, bo ten ostatni ma dramatycznie kiepski

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj w Mi Store katowice jak na razie wrażenia mega, chciałbym zapytać kto korzysta z sterowania gestami nie wiem ale wyłączyłem je i korzystam z zwykłej belki, mam często jak chciałem przełączyć strony lub aplikacje pzresuwałem ikony mam wrazenie ze ten próg sterowania jest jakoś nisko osadzony hmm, macie jakieś wskazówki odnośnie sterowania gestami? taka belka na takim ekranie nie daje zbytnio uroku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...