Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

A zróbcie foty w tym samym miejscu i czasie gcamem i zwykła aplikacja? Czy nie wyjdzie czasem, ze to stockowa aplikacja jest bezużyteczna?

Wytapatalkowane z MI 8 SE


Przecież wstawiłem link z takimi zdjęciami i wcale Gcam, póki co nie jest taki dobry, najczęściej wypada gorzej

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, olutus napisał:

Przed chwilą zrobiłem z ręki. Tryb Noc oczywiście. 4e88c7c3a8368d16aee2f715dbddde1c.jpg063efbdea5f62c3363eebae27a173687.jpg

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

aż tak mocno beznadziejny jest tryb nocny w mi 9? Jak wypadają zdjęcia w porównaniu do mi 8 oraz do p20 pro (podobna półka cenowa) ? Jak sądzicie poprawią coś softem? Czy raczej mało wiarygodne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=12480]sp4ubw[/mention] Nie no bez przesady. Robiłem zdjęcia Mi 8 w GCam w pokoju gdzie ludzkie oczy nic nie widziały, a fotki wychodziły jak za dnia, jasne i ostre. Tak samo w ciemnej łazience bez okien, efekt podobny. Tutaj to jakiś paździerz za 300 zł wyszedł  
Właśnie. GCamem. Ja na mi9 też robię gCamem ciemne sceny i jest o wiele lepiej niż stockowa

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=12480]sp4ubw[/mention] Nie no bez przesady. Robiłem zdjęcia Mi 8 w GCam w pokoju gdzie ludzkie oczy nic nie widziały, a fotki wychodziły jak za dnia, jasne i ostre. Tak samo w ciemnej łazience bez okien, efekt podobny. Tutaj to jakiś paździerz za 300 zł wyszedł  
W żadnym aparacie, z żadnym softem nie wyjdzie ostre zdjęcie przy bardzo dużym ISO

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty - ostrzejsze - tak. Sam to pisałem. Gcam na MI9 ma trudniej bo czasy ma długie bez OIS, więc stockowe wychodzą ostre, ale poza tym beznadziejne. Gcam - nieostre, ale poza tym dużo lepsze 

@losmarte, a jakie to bardzo duże ISO wg Ciebie?

Edytowane przez sp4ubw
Literówki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, losmarte napisał:

W żadnym aparacie, z żadnym softem nie wyjdzie ostre zdjęcie przy bardzo dużym ISO

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Ekhm, to chyba mało widziałeś. Poza tym przy strzelaniu z ręki to czas naświetlania jest ważniejszy jeśli chodzi o ostrość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sp4ubw napisał:

@galakty - ostrzejsze - tak. Sam to pisałem. Gcam na MI9 ma trudniej bo czasy ma długie bez OIS, więc sotckowe wycjodzą ostre, ale poza tym beznadziejne. Gcam - nieostre, ale poza tym dużo lepsze 

@losmarte, a jakie to bardzo duże ISO wg Ciebie?

do 3000 jakiś szczegóły widać, później robi się papka.

Jak wrzucanie zdjęcia, to nie przez forum, bo nic nie widać, tylko przez jakiś serwis zewnętrzny

18 minut temu, galakty napisał:

Ekhm, to chyba mało widziałeś. Poza tym przy strzelaniu z ręki to czas naświetlania jest ważniejszy jeśli chodzi o ostrość. 

ale wiesz, że jak zwiększysz czas naświetlania, to ISO się zmniejszy. Dlatego piszę o ISO które jest wysokie przy zdjęciach z automatu.

Ustaw aparat na statywie, zrób migawkę 1/50 i zobaczysz jaka będzie papka na zdjęciu nocnym

Edytowane przez losmarte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, losmarte napisał:

ale wiesz, że jak zwiększysz czas naświetlania, to ISO się zmniejszy. Dlatego piszę o ISO które jest wysokie przy zdjęciach z automatu.

To się tyczy pojedynczego naświetlenia. Przy Gcam jest zupełnie inna sytuacja.

I tak, Mi 9 ustawia cholernie wysokie ISO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, losmarte napisał:

W żadnym aparacie, z żadnym softem nie wyjdzie ostre zdjęcie przy bardzo dużym ISO

 

Hmm, potem napisałeś, ze powyżej 3000 robi się papka :) Nie jest to prawda. Zobacz, z góry przepraszam, za papierosa, ale akurat takie zdjęcie. @losmarte zgadnij ISO, specjalnie usunąłem EXIF.

92bcd65c9877.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że ma być telefonem? Kolega wspomniał o "każdym aparacie" :) To zwykła fota nocna, reportaż, z ręki bez specjalnego starania się. ISO 25600, F1.4, stąd taka niska głębia i czas naświetlania 1/100s. W miejscu robienia było lekko ciemno. Chodziło mi o to, że mogą być normalne szczegóły przy dużym ISO i nie ma granicy. Wszystko zależy od matrycy. 

Osobiście staram się ograniczać do 25600, żeby to dało się jeszcze pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sp4ubw napisał:

A kto powiedział, że ma być telefonem? Kolega wspomniał o "każdym aparacie" :) To zwykła fota nocna, reportaż, z ręki bez specjalnego starania się. ISO 25600, F1.4, stąd taka niska głębia i czas naświetlania 1/100s. W miejscu robienia było lekko ciemno. Chodziło mi o to, że mogą być normalne szczegóły przy dużym ISO i nie ma granicy. Wszystko zależy od matrycy. 

Osobiście staram się ograniczać do 25600, żeby to dało się jeszcze pokazać.

No wiesz my ty na forum miui smartfonowym siedzimy ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...